Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Za ponad 2 mln zł wyremontują kładkę w Siedlcu - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Za ponad 2 mln zł wyremontują kładkę w Siedlcu
20-01-2022 10:30   Janusz Ludwiczak
GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą na remont kładki nad drogą krajową nr 92 w Siedlcu. Inwestycja, która będzie kosztować ponad 2 mln zł ma być ukończona w połowie czerwca.

Dopiero za drugim podejściem udało się wyłonić wykonawcę przebudowy kładki w Siedlcu. Pierwotna oferta była o prawie milion złotych wyższa od zakładanego budżetu – opiewała na kwotę 2 289 420,89 zł brutto, gdy tymczasem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na to zadanie planowała pierwotnie przeznaczyć blisko 1,3 mln zł (1 295 851,40 zł brutto).

W grudniu udało się wyłonić wykonawcę zadania.

– Remont istniejącej kładki obejmuje przede wszystkim naprawę i wymianę uszkodzonych elementów przy założeniu zachowania istniejącej nośności obiektu. W skutek realizacji przedsięwzięcia nie ulegną zmianie podstawowe parametry geometryczne i użytkowe obiektu – wyjaśnia Alina Cieślak, rzecznik wielkopolskiego oddziału GDDKiA.

Zakres prac remontowych obejmować będzie również odnowienie zabezpieczenia antykorozyjnego ustroju nośnego kładki, pochylni i schodów; częściową rozbiórkę i odtworzenie podpór skrajnych wraz z wymianą łożysk; montaż nowych balustrad na kładce, schodach i pochylniach; wykonanie nowej nawierzchni na kładce, pochylniach i schodach; wykonania odwodnienia kładki wraz z budową zbiorników na wody opadowe; odtworzenie i uzupełnienie ścieżek i chodników prowadzących do kładki oraz wymianę latarni na kładce i dojściach, wraz z wymianą kabli zasilających.

– Prace remontowe będą prowadzone przy częściowym ograniczeniu ruchu pojazdów na drodze i zamknięciu ruchu pieszego na kładce – zaznacza Alina Cieślik z GDDKiA.

Inwestycja będzie kosztować nieco ponad 2 mln zł (2 090 968,77 zł). Prace mają zakończy się w drugiej połowie czerwca.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
19

maj

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji budżetowo-prawnej oraz komisji rolnictwa, ochrony środowiska i spraw komunalnych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

22

maj

15:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Antares Zalasewo

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Piast II Kobylnica/Karamba Gruszczyn - Lechia II Kostrzyn

27

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

28

maj

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GKS Dopiewo

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: