Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W końcu wygrana dla Maratończyka. Remis Lechii. Przegrana GKS Gułtowy - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W końcu wygrana dla Maratończyka. Remis Lechii. Przegrana GKS Gułtowy
20-10-2021 06:50   Janusz Ludwiczak
Piłkarzom Maratończyka Brzeźno udało się przełamać złą passę. Wygrali 2:0 z Lubonianami. Wygraną zakończył się również niedzielny mecz B-klasowej Lechii II. Z kolei V-ligowa Lechia Kostrzyn zremisowała 1:1 z Meblorzem Swarzędz. W weekend najgorzej poszło zawodnikom GKS Gułtowy, którzy stracili aż 4 bramki w rozgrywce z Antaresem Zalasewo.

W sobotę na stadionie przy Sportowej w Kostrzynie Lechiści zmierzyli się z Meblorzem Swarzędz w ramach 9. kolejki V ligi. Do przerwy prowadzili gospodarze, dzięki bramce strzelonej w 35 minucie przez Dawida Akuszewskiego. Goście wyrówanali jednak straty po przewie, w 69 minucie. Mecz zakończył się remisem 1:1. Tym samym Lechia Kostrzyn zajmuje nadal 10. miejsce z 11 punktami, 3 zwycięstwami, 2 remisami i 4 przegranymi oraz bilansem 13 bramek strzelonych i 17 straconych.

W niedzielę udało się za to wygrać Maratończykowi Brzeźno, który odrabia straty po przegranych ostatnich dwóch meczach (1:8 z Orlikiem Miłosław i 1:6 z Orlikiem Miłosław). Piłkarzom trenowanym przez Artura Chmiela udało się pokonać 2:0 Luboński KS. Bramki dla gospodarzy padły tuż po przerwie – w 47 min. (od Piotra Palacza) i Błażeja Mielcarka (w 51 min.).
Maratończycy awansowali o 3 pozycje na 7. miejsce w tabeli klasy A. Po 7 rozegranych spotkaniach zawodnicy z Brzeźna mają 9 punktów (3 zwycięstwa, 0 remisów, 4 przegrane, bramki: 11-21).

W tym samym czasie w Kostrzynie grali piłkarze Lechii II, którzy również wygrali swój mecz. Udało im się pokonać 6:4 Huragan Pobiedziska II. Pierwszy gol padł już w 4 minucie w wyniku "samobója" pobiedziszczan. Kolejne dwie bramki dla rezerw Lechistów padły dzięki Rafałowi Wiązowi, który jeszcze w poprzednim sezonie był trenerem Maratończyka Brzeźno (12 i 77`). Pozostałe gole strzelili: Aleksander Lykster (56`), Krzysztof Sobczak (70`) i Tomasz Rogaliński (77`).
W tabeli Lechia II znów powróciła na 4. miejsce (z 8). Po 7 rozegranych kolejkach podopieczni Jacka Paska mają 13 punktów, 4 zwycięstwa, 1 remis i przegrane (bramki: 19 strzelonych i 11 straconych).

Trzy pozycje niżej, na 7. miejscu klasy B znalazł się GKS Gułtowy, który w niedzielę na wyjeździe przegrał 0:4 z Antaresem Zalasewo. Gułtowianie mają obecnie 12 punktów (4 zwycięstwa, 0 remisów, 4 przegrane, bramki: 17-15).

W sobotę o godz. 15:00 Lechia zagra u siebie z Oranem Chorzemin. Druga Lechia rozegra kolejny mecz również przy Sportowej w Kostrzynie w niedzielę o godz. 11:00 ze Zjednoczonymi Trzemeszno II. GKS Gułtowy rozegra najbliższy mecz w niedzielę o godz. 14:00 z LKS Kicin na własnym boisku przy ul. Kasztanowej. Z kolei Maratończyk zmierzy się na wyjeździe z KS Fałkowo.

W sobotę zagrają również unihokeiści UKS Victoria Gułtowy, którzy w Siedlcu (pow. wolsztyński) zmierzą się z UKS Absolwent.

Wyniki meczów, najbliższe rozgrywki i tabele wszystkich drużyn (1922 Lechia Kostrzyn, Maratończyk Brzeźno, GKS Gułtowy i Lechia 2 Kostrzyn oraz Victoria Gułtowy) można sprawdzić w naszym serwisie na stronie: www.sport.infokostrzyn.pl.