Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Studiują nawet 40-latkowe – Kostrzyński Uniwersytet Każdego Wieku rozpoczął nowy rok akademicki - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Studiują nawet 40-latkowe – Kostrzyński Uniwersytet Każdego Wieku rozpoczął nowy rok akademicki
13-10-2021 07:35   Janusz Ludwiczak
Ponad 200 słuchaczy Kostrzyńskiego Uniwersytetu Każdego Wieku rozpoczęło nowy rok akademicki. Wśród studentów są nie tylko seniorzy.

W czwartkowe popołudnie w sali "Kostrzynianka" Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury odbyła się inauguracja roku akademickiego 2021/2022 Kostrzyńskiego Uniwersytetu Każdego Wieku.

– Nie ma u nas kryteriów wiekowych, mamy nawet osoby po 40-tce, dlatego nazwaliśmy uniwersytet "Każdego Wieku". Działamy od jesieni 2015 roku. Uaktywniliśmy naszą grupę senioralną do tego stopnia, że osoby 70-letnie nauczyły się pływać podczas zajęć na basenie. Zorganizowaliśmy wiele wyjazdów zarówno po Polsce, jak i zagranicznych – w Alpy, do Gruzji, Toskanii, Izraela – powiedziała Elżbieta Mielcarek, prezes Kostrzyńskiego Uniwersytetu Każdego Wieku.

Studenci cieszą się, że wracają do normalnych zajęć.

– Kiedy była pandemia było wiele pytań: "kiedy zaczynamy, bo my rdzewiejemy". Nie realizowaliśmy zajęć zdalnych przez internet mimo iż mieliśmy wcześniej zajęcia z informatyki, ale wypełnialiśmy czas innymi aktywnościami, nie byliśmy ciągle zamknięci w domach – wskazuje Elżbieta Mielcarek.

Słuchacze rozpoczęli nowy rok akademicki od wysłuchania wykładu na tematu Omanu, który poprowadził Łukasz Szał, doktorant Katedry Turystyki i Rekreacji Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM. Na zakończenie dla studentów zagrał zespół Strefa Zero.

W programie nowego roku akademickiego Kostrzyńskiego Uniwersytetu Każdego Wieku nie zabraknie zajęć z języka angielskiego, niemieckiego, plastyki, gimnastyki, a także wielu wyjazdów – w planie jest wycieczka do Wisły i czeskiego Cieszyna, a w listopadzie do Dubaju.


Komentarze (6)

13-10-2021 20:29:13
@Szpila
Może przyjęli już 3-cią dawkę szprycy i wydaje im się, że są nieśmiertelni?!
13-10-2021 14:52:20
Set
Gdybyś miał Gorylu wykształcenie uniwersyteckie to być może wiedział byś, że sytuacja w której wszyscy łamią prawą nie jest źródłem jego legalności. I nie życzę sobie "kapusiowania" w moją stronę bo nigdy na nikogo nie donosiłem, choć komuna mnie mamiła. Łamiesz regulamin a strażnika forum proszę żeby wyciągnął wobec ciebie konsekwencje.
13-10-2021 10:12:49
Zainteresowana
Mam pytanie . Jakie kryteria trzeba spełnić , by dostać się do Kostrzyńskiego uniwersytetu?
13-10-2021 09:56:51
Goryl
@Set: Uniwersytetów każdego wieku jest dużo. Ale leć kapusiu do Czarnka...
13-10-2021 08:52:45
Szpila
Wszytko pięknie i ładnie. Ale dlaczego Pani Prezes twierdzi, że nie ma pandemii? Wszyscy tzw. studenci bez maseczek. Życzę Państwu dużo zdrowia ale powinniście się troszkę jeszcze pilnować.
13-10-2021 07:59:22
Set
A czy przypadkiem slowo "uniwersytet" nie jest zarezerwowane w polskim prawie tylko dla niektorych uczelni wyzszych? A moze pani Mielcarkowa zacznie sie zaraz ubierac w gronostaje i nada sobie tytul profesora nadzwyczajnego tej "uczelni"? Dobrze ze temat pojawia sie w mediach bo sprawa bedzie moglo zainteresowac sie ministerstwo
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

cze

11:00
IWNO, Stara Cegielnia
Bieg "Cegła RUN" - Grand Prix Gminy Kostrzyn

14

lip

KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego, ul. Piasta 1
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn - okręg nr 11 (Andrzejewo i zachodnia część os. Grunwaldzkiego w Kostrzynie)
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

26

lip

Siedleczek
IV Bieg do Nocy - Grand Prix Gminy Kostrzyn

22

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

07

wrz

11:00
IWNO, Park Mielżyńskich
VII Bieg Pieczonej Pyry - Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: