Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

LPG już powyżej 3 złotych, benzyna i olej napędowy już prawie po 6 zł {RAPORT} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
LPG już powyżej 3 złotych, benzyna i olej napędowy już prawie po 6 zł {RAPORT}
07-10-2021 05:56   Janusz Ludwiczak
W ciągu dwóch ostatnich tygodni gaz podrożał aż 21 groszy na litrze, a olej napędowy jest droższy o 15 gr. Tak drogo na stacjach paliw jeszcze nie było!

Już po raz 117. sprawdziliśmy ceny na stacjach paliw na terenie gminy Kostrzyn. Nie mamy dobrych wiadomości dla kierowców.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni od naszego poprzedniego raportu LPG podrożał średnio o 21 groszy na litrze (z 2,80 na 3,01 zł). Najdroższy gaz jest na Hawie – po 3,04 zł, na stacjach Shell i Amic w Brzeźnie kosztuje 3,01 zł. Jedynie na Shellach przy S5 LPG nie przekroczył 3 złotych za litr.

Olej napędowy jest średnio 15 groszy droższy – ceny ON wahają się od 5,79 zł na Hawie do 5,86 zł na Shellach przy S5 i na Orlenie w centrum Kostrzyna.

Z kolei litr benzyny kosztuje teraz od 5,79 zł na Hawie do 5,86 zł na Orlenie i Shellach (S5).

Co jest powodem tak wysokich cen paliw? Czynników jest kilka: notowania cen ropy na rynkach światowych, kurs złotówki i podatki – na aż 58% ceny paliwa składa się akcyza VAT, opłata paliwowa i opłata emisyjna. To nie wszystko.

– Powodem zwyżek cen było uderzenie w rejonie Zatoki Meksykańskiej huraganu Ida, który spustoszył tamtejsze instalacje rafineryjne. Powód do zwyżek dał również raport amerykańskiego departamentu energii, który ogłosił, że zapasy ropy w magazynach za oceanem spadły znacząco bardziej niż oczekiwali tego analitycy – wyjaśnia Magdalena Robak, analityk rynku paliw e-petrol.pl.

Powodem tak wysokich cen może być również zmniejszone wydobycie ropy, drożejący gaz z Rosji, a także słabnący kurs złotówki i rosnąca inflacja.


Tak kształtowały się ceny paliw we wtorek wieczorem (stan na 5 października 2021):

Ceny paliw z poprzedniego naszego raportu sprzed 2 tygodni (stan na 23.09.2021):

A tyle trzeba było zapłacić za paliwa równo rok temu:

Aktualne ceny paliw i jak kształtowały się w ostatnich tygodniach można sprawdzić w naszym serwisie na stronie: www.komunikacja.infokostrzyn.pl.


Komentarze (5)

08-10-2021 22:03:01
Kierowca
Za Donalda paliwo było tanie jak barszcz?
08-10-2021 16:51:59
toms
@Hugo: Ale co?
08-10-2021 16:34:11
Hugo
Amic Brzeźno 6.07
07-10-2021 20:44:59
@Pati
"Ostatnie miesiące to prawdziwa feeria podwyżek. W górę pną się zarówno podstawowe nośniki energii, jak i inne surowce, a nawet żywność. W przypadku energii z globalnego punktu widzenia sprawa jest dość prosta - podaż paliw kopalnych generalnie nie nadąża za postpandemicznym impulsem popytowym. Nadwyżka popytu winduje ceny, napędzając też inflację. Do tego dochodzi szereg uwarunkowań regionalnych, które przekładają się na sytuację w Europie, gdzie wzrost cen jest wyjątkowo bolesny." Czy PIS rządzi w całej Europie???
07-10-2021 11:34:39
Pati
Podrożał chleb, dużo artykułów spożywczych, ale sporo i tak powie, dobrze, że rządzi PiS. Niestety Jarosław i spółka doprowadzają ten kraj do ruiny. Nie ma co dobra zmiana, polski ład...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

sie

do 15-08-2022
Gułtowy
Qultowe Gułtowy

16

sie

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

19

sie

Siedleczek
II bieg do nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

26

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

10

wrz

Iwno
V Bieg Pieczonej Pyry - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: