Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Czołgali się, biegli przez opony i w błocie {►FILM, ◎GALERIA ZDJĘĆ} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Czołgali się, biegli przez opony i w błocie {►FILM, ◎GALERIA ZDJĘĆ}
05-10-2021 04:07   Janusz Ludwiczak
Czołganie się pod koparkoładowarką, podbieg do naczepy traktora i skok do strażackiego basenu czy tarzanie się w błocie i bieg po oponach – takie między innymi przeszkody czekały na uczestników "Dzikiego biegu w lesie", który odbył się w sobotę w lesie na północy Skałowa.

117 osób wzięło udział w "Dzikim biegu w lesie", czyli ekstremalnym biegu z przeszkodami. Organizatorem nietypowego biegu było Stowarzyszenie ATV Kostrzyn.

– Od roku opiekujemy się tym terenem, który wydzierżawiła nam gmina. Kiedyś było tu żwirowisko, później śmietnisko. Postanowiliśmy zorganizować coś dla mieszkańców, a pomysł tego typu biegu chodził za nami od dawna. W sumie przygotowaliśmy 20 przeszkód technicznych, a uśmiech na twarzach wielu zawodników pokazuje, że powtórzymy to – wyjaśnia Jarosław Libera ze Stowarzyszenia ATV Kostrzyn.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Dariusz Dukiewicz, który przybył aż z Piły. Ukończył on trasę z przeszkodami w czasie 21 minut i 27 sekund.

– O tym biegu poinformowała mnie moja dziewczyna, która mieszka w Kostrzynie. Biegam biegi przeszkodowe. Same bieganie jest dla mnie nudne. Tutaj trzeba wytrenować całe ciało, trzeba być przygotowanym na wszystko – czołganie, wspinaczkę, bieg w wodzie, większa jest adrenalina. Biegać warto dla zdrowia, można poznać wiele ciekawych osób. W tym biegu najbardziej wykończyły mnie podbiegi i zbiegi – powiedział Dariusz Dukiewicz.

Najstarszy zawodnik miał 59 lat. Co ciekawe 38% uczestników "dzikowiska" stanowiły kobiety. W sumie w biegu przez przeszkody wzięło udział 44 pań. Wśród nich była Iwona Dopierała.

– Postanowiłam wziąć udział dla rozrywki – pobawienia się w błocie, dla ciekawości, dla sprawdzenia się, zwłaszcza, że nie biegam regularnie, a jedynie chodzę z kijkami w nordic walking, a wyzwanie było tym bardziej większe, że mam też astmę, ale udało się – opowiada Iwona Dopierała, uczestniczka "Dzikiego biegu w lesie".

Miłośnicy ekstremalnego wysiłku będą mieli już niebawem kolejne okazje do wzięcia udziału w kolejnych nietypowych zawodach. Wiosną zaplanowano m.in. dziki bieg w błocie w Wiktorowie czy dziki bieg w polu w Iwnie.

Na mecie każdego uczestnika czeka medal, składający się z puzzli, po ich złożeniu w całość powstanie trofeum "dzikowiska" gminy Kostrzyn.


Komentarze (1)

06-10-2021 21:05:59
biegacz
Świetna organizacja! Brawa dla organizatorów :)
Aktualności
Niezapominajka
02

cze

18:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Kosynier Sokołowo

04

cze

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Glinka

19:00
BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
Wybory sołeckie - Sołectwo Brzeźno

05

cze

17:00
SIEDLECZEK, świetlica
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedleczek

19:00
SIEDLEC, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedlec

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: