Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada młodzieżowa ma już 5 lat - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Rada młodzieżowa ma już 5 lat
29-09-2021 08:32   Janusz Ludwiczak
Z okazji 5-lecia istnienia Młodzieżowa Rada Miejska Gminy Kostrzyn doczekała się swojej czerwonej tabliczki informacyjnej na gmachy urzędu przy Dworcowej. W piątek odbyła się również uroczysta sesja, w trakcie której podjęto kilka uchwał, m.in. w sprawie zorganizowania konkursu na przebranie halloweenowe oraz na kartkę bożonarodzeniową.

Młodzi mieszkańcy już od 5 lat mają również swój głos. Mały jubileusz obchodziła w piątek Młodzieżowa Rada Miejska Gminy Kostrzyn, której celem jest umożliwienie młodemu pokoleniu czynnego udziału w rozwoju samorządności terytorialnej, a także zwiększenie aktywności społecznej młodych ludzi.

– Cieszę się, że mamy swoją tabliczkę, jest to doskonały prezent na nasze 5. urodziny. Młodzieżowa rada powstała z inicjatywy wiceburmistrza Waldemara Biskupskiego, po to, aby pomagać młodzieży w trudnych sprawach, rozwinąć społeczność gminy poprzez organizowanie konkursów, pomocy charytatywnej. Udało nam się zorganizować targi edukacyjne czy przeprowadziliśmy zbiórkę karmy dla pupili ze schroniska dla zwierząt w Skałowie – powiedziała Natalia Meller, przewodnicząca kostrzyńskiej Młodzieżowej Rady Miejskiej.

W ciągu swojej działalności młodzieżowi radni przełamywali tabu. Z ich inicjatywy we wszystkich szkołach na terenie gminy pojawiły się "różowe skrzyneczki".

– Pomyśleliśmy, aby wprowadzić w szkołach małe skrzyneczki, które zawierają środki higieniczne. Są one potrzebne dziewczynom podczas menstruacji. Chcemy, żeby te środki były powszechnie dostępnie i by żadna dziewczyna nie musiała się martwić przed zajęciami w-f czy innymi lekcjami – zaznacza młodzieżowa radna, Kornelia Łyszczarz.

Młodzieżowa Rada Miejska Gminy Kostrzyn, którą tworzy 10 radnych podpisała również Deklarację Współpracy Młodzieżowych Rad Aglomeracji Poznańskiej, do której należą już młodzi rajcy z Poznania, Murowanej Gośliny, Lubonia, Suchego Lasu i Tarnowa Podgórnego. Celem tego przedsięwzięcia jest współpraca między przedstawicielami młodzieżowych rad gmin i miast oraz wymiana doświadczeń.

W piątek w "Kostrzyniance" młodzieżowi radni uczestniczyli w piątej, jubileuszowej sesji, podczas której nie zabrakło podziękowań dla władz gminy, opiekunów i dyrektorów szkół.

Młodzieżowa Rada Gminy Kostrzyn podjęła również uchwałę w sprawie organizacji konkursu na najpiękniejsze przebranie halloweenowe oraz na kartkę bożonarodzeniową, a także ustaliła harmonogram działań na 2022 r., jednym z nim będzie organizacja po raz pierwszy Kostrzyńskich Targów Ogrodniczych.

Na zakończenie nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu, a wydarzenie uświetnił występ młodzieżowego zespołu "Wyjdzie w praniu".


Komentarze (1)

29-09-2021 16:02:39
autor
Największy sukces młodzieżowej rady to tabliczka na ścianie urzędu.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

maj

do 29-05-2022
KOSTRZYN, Plac Kurdeszowy (polana przy ul. Estkowskiego)
42. Kurdesz Kasztelański

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Finału Mistrzostw Wielkopolski w Mini Siatkówce Dwójek Dziewcząt

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GKS Dopiewo

29

maj

11:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Pogoń Książ Wielkopolski

18:00
Kostrzyn
X Kurdeszowa (Za)dyszka - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: