Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Wobec osób umieszczających kamienie w pasie drogowym będą wyciąganie konsekwencje" - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
"Wobec osób umieszczających kamienie w pasie drogowym będą wyciąganie konsekwencje"
27-09-2021 10:51   Janusz Ludwiczak
Parkowanie pojazdów w miejscach utrudniających przejazd, spożywanie alkoholu na stacjach i w parkach, zaśmiecanie skwerów czy kamienienie i inne przedmioty umieszczane w pasie drogowym – to tematy poruszane podczas zebrań wiejskich z przedstawicielami kostrzyńskiej policji.

Obecnie odbywają się zebrania wiejskie, w trakcie których ustalane są Fundusze Sołeckie na 2022 r. W spotkaniach tych uczestniczą również dzielnicowi.

– W Siekierkach dochodzi do zaśmiecania i aktów dewastacji na skwerze przy ul. Poznańskiej. W Siedlcu -zaśmiecanie poprzez wywożenie odpadów na teren zielony oraz stawów hodowlanych. Powyższe zagadnienia objęte są działaniami prioretytowymi. Ponadto problemem są gałęzie drzew wyrastające poza ogrodzenia zarówno na działki sąsiadów jak i drogi publiczne – wyjaśnia aspirant sztabowy Tomasz Kasprzak z Komisariatu Policji w Kostrzynie.

Policja zapowiada również wyciągnięcie konsekwencji wobec osób, którzy umieszczają kamienienie i inne przedmioty oraz dokonują nasadzeń w pasie drogowym przy posesjach.

– Mieszkańcy zagospodarowują teren pasów drogowych na trawniki co w pewien sposób jest dozwolone, lecz nie można sądzić krzewów, które ograniczają widoczność oraz umieszczać przy krawędzi jezdni kamieni, które stwarzają realne niebezpieczeństwo. Wobec osób umieszczających kamienie lub inne przedmioty w pasie drogowym na skraju łączącym go z jezdnią będą wyciąganie konsekwencje. Na drogach gminnych zakazana jest też budowa własnych progów spowalniających. Ponadto wiele osób zadawało pytania dotyczące dróg powiatowych i progów zwalniających. Na takich drogach nie można budować progów zwalniających. Sposobami na spowolnienie ruchu są tzw. wysepki, sygnalizacja przed przejściem dla pieszych z czujnikiem prędkości oraz pasy akustyczne umieszczane przed skrzyżowaniami oraz przejściami dla pieszych – zaznacza asp. sztab. Tomasz Kasprzak.


Fot: Komisariat Policji w Kostrzynie

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (9)

30-09-2021 21:56:45
Kazimierz
Kostrzyńska policja śmiech na sali. W czym oni mają wyniki. Dorwać pijaczka siedzącego na ławce.Nie na tym to polega. Zgadzam się z Justyną odnośnie rynku.Samochodów na bocznych ulicach bardzo dużo.Trzeba podjąć jakąś reakcje.Na samym rynku jeszcze gorzej.Faktycznie koło notariusza i kwiaciarni samochody parkują ciągle. Może to tajniacy policyjni?
30-09-2021 18:38:00
Ćwiekol
Dzialania policji w tej gminie to smiech na sali
30-09-2021 16:57:09
takżeGOŚĆ
Przykład ze strony gminy Rokietnica ( data publikacji: 17/03/2021. KATEGORIA: Komunikaty): "Przypominamy mieszkańcom o zakazie samowolnego stawiania kamieni, pachołków i innych przeszkód na drodze i jej poboczu znajdującym się poza granicami prywatnych posesji. Zabronione jest również sadzanie krzewów i innej roślinności bez zgody zarządcy drogi. Stwarzają one zagrożenie zarówno dla kierujących pojazdami, jak i pieszych. W przypadku braku chodnika pobocze musi umożliwiać pieszym przemieszczanie się. W sytuacji zagrożenia kolizją i zjechania pojazdu na pobocze, może dojść do jego uszkodzenia poprzez zderzenie z przeszkodą, np. kamieniem. Postawienie obiektów i sadzenie roślinności w pasie drogowym wymaga uzyskania pozwolenia od zarządcy. Za samowolne umieszczanie obiektów w pasie drogowym (również na poboczu) grozi kara w wysokości 10-krotności stawki za zajęcie pasa drogowego wskazanej w Uchwale nr XX/183/2020 Rady Gminy Rokietnica z dnia 24 lutego 2020 r. w sprawie ustalenia stawek opłat za zajmowanie pasa drogowego dróg gminnych na cele niezwiązane z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego."
30-09-2021 16:55:19
@gość
Kto odpowie za złamania lub inny uszczerbek na zdrowiu u pieszego, który nie zauważy przysypanego śniegiem kamienia i potknie się o przeszkodę lub np. uderzy głową w kamień? Kto odpowie za uszkodzenie auta, którego kierowca wjedzie w przysypany śniegiem kamień? Kto pokryje koszty leczenia rowerzysty, który w nocy nie zauważy kamienia i wjedzie w niego jednośladem? NIE WOLNO W PASIE DROGOWYM UMIESZCZAĆ ŻADNYCH PUŁAPEK (kamieni i innych przeszkód)!!!
30-09-2021 09:11:39
gość
Pasy zieleni i kamienie są umieszczane dla bezpieczeństwa osób tam mieszkających, dzieci wracających ze szkoły , Jedna z pań mieszkających na osiedlu jechała z taką prędkością, że wyrzuciło ją z drogi i uderzyła w płot uszkadzając go. Do tego uciekła nie przyznając się.Została powiadomiona policja, niestety nie odnalazła sprawcy.Własciciele uszkodzonego płotu sami podjęli próbę ustalenia sprawcy, na szczęęcie dla nich pani uciekając z miejsca zdarzenia w zgubiła rejestrację, której policjanci nie zauważyli. Nie wspomnę,że ze zwykłej przyzwoitości należało przyść i przeprosić, nadal jeżdzi przekraczając dozwoloną prędkość. Policja wielokrotnie była proszona o kontrolę prędkości na ulicach wewnątrz osiedla niestety nigdy nie przyjechała.Mam nadzieję,że z takim zaangażowaniem jak "zajęciem" się kamieniami i innymi krzewami zajmie się piratami.
29-09-2021 11:02:42
PIOTR
Można by było w końcu zrobic porządek z parkowaniem samochodów na rynku przy aptece - dojazd na parking. Tam są dwa pasy ruchu a jeden jest ciągle zajęty i dwa samochody się nie mogą minąć. Codziennie dać mandat i w tydzień byłby porządek ale widocznie lepiej jak się inne w końcu poobcierają.
28-09-2021 22:53:47
Justyna
Proszę zobaczyć jak parkują samochody na ulicach przyległych do rynku w Kostrzynie i na samym rynku.Chodniki zawalone autami.Parking na rynku ale po co tam parkować skoro można stawać gdzie popadnie i policja i tak nie reaguje. Przy notariuszu i przy kwiaciarni na rynku samochody stoją notorycznie i co robi policja.Przejeżdżają radiowozem i odwracają głowę. Po co robić sobie problem.Lepiej skontrolować pijaczka na ławce lub przystanku.
28-09-2021 20:49:04
Anna
Nie pijączków nie goni bo to dla nich problem A reakcja na złe parkowanie, no właśnie żadna.. Przejadą obok auta i nie reagują bo po co Przykład z Kostrzyna skrzyrzowanie Wiosny Ludów z ulicą Żeromskiego Bus marki francuskiej codziennie stoi przy krzyżówce ulicy, zajmuje cały chodnik policja codziennie przejerzdza I nie reaguje.... Nie reaguje. Więc nie dziwię się że ludzie wkładają kamienie. Idąc dalej Miłosza przy dworcu, zrobili ulicę i nasadzili trawę Już zdewastowane przez parkujące nielegalnie auta, pytam gdzie policja.. Nie słyszę. Może padnie odpowiedz .. Jakąś refleksja......
27-09-2021 15:34:38
100
A policja co robi pijaczków z przestanku kontroluje to im wychodzi najlepiej
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

sie

do 15-08-2022
Gułtowy
Qultowe Gułtowy

16

sie

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

19

sie

Siedleczek
II bieg do nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

26

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

10

wrz

Iwno
V Bieg Pieczonej Pyry - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: