Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Wobec osób umieszczających kamienie w pasie drogowym będą wyciąganie konsekwencje" - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
"Wobec osób umieszczających kamienie w pasie drogowym będą wyciąganie konsekwencje"
27-09-2021 10:51   Janusz Ludwiczak
Parkowanie pojazdów w miejscach utrudniających przejazd, spożywanie alkoholu na stacjach i w parkach, zaśmiecanie skwerów czy kamienienie i inne przedmioty umieszczane w pasie drogowym – to tematy poruszane podczas zebrań wiejskich z przedstawicielami kostrzyńskiej policji.

Obecnie odbywają się zebrania wiejskie, w trakcie których ustalane są Fundusze Sołeckie na 2022 r. W spotkaniach tych uczestniczą również dzielnicowi.

– W Siekierkach dochodzi do zaśmiecania i aktów dewastacji na skwerze przy ul. Poznańskiej. W Siedlcu -zaśmiecanie poprzez wywożenie odpadów na teren zielony oraz stawów hodowlanych. Powyższe zagadnienia objęte są działaniami prioretytowymi. Ponadto problemem są gałęzie drzew wyrastające poza ogrodzenia zarówno na działki sąsiadów jak i drogi publiczne – wyjaśnia aspirant sztabowy Tomasz Kasprzak z Komisariatu Policji w Kostrzynie.

Policja zapowiada również wyciągnięcie konsekwencji wobec osób, którzy umieszczają kamienienie i inne przedmioty oraz dokonują nasadzeń w pasie drogowym przy posesjach.

– Mieszkańcy zagospodarowują teren pasów drogowych na trawniki co w pewien sposób jest dozwolone, lecz nie można sądzić krzewów, które ograniczają widoczność oraz umieszczać przy krawędzi jezdni kamieni, które stwarzają realne niebezpieczeństwo. Wobec osób umieszczających kamienie lub inne przedmioty w pasie drogowym na skraju łączącym go z jezdnią będą wyciąganie konsekwencje. Na drogach gminnych zakazana jest też budowa własnych progów spowalniających. Ponadto wiele osób zadawało pytania dotyczące dróg powiatowych i progów zwalniających. Na takich drogach nie można budować progów zwalniających. Sposobami na spowolnienie ruchu są tzw. wysepki, sygnalizacja przed przejściem dla pieszych z czujnikiem prędkości oraz pasy akustyczne umieszczane przed skrzyżowaniami oraz przejściami dla pieszych – zaznacza asp. sztab. Tomasz Kasprzak.


Fot: Komisariat Policji w Kostrzynie

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (9)

30-09-2021 21:56:45
Kazimierz
Kostrzyńska policja śmiech na sali. W czym oni mają wyniki. Dorwać pijaczka siedzącego na ławce.Nie na tym to polega. Zgadzam się z Justyną odnośnie rynku.Samochodów na bocznych ulicach bardzo dużo.Trzeba podjąć jakąś reakcje.Na samym rynku jeszcze gorzej.Faktycznie koło notariusza i kwiaciarni samochody parkują ciągle. Może to tajniacy policyjni?
30-09-2021 18:38:00
Ćwiekol
Dzialania policji w tej gminie to smiech na sali
30-09-2021 16:57:09
takżeGOŚĆ
Przykład ze strony gminy Rokietnica ( data publikacji: 17/03/2021. KATEGORIA: Komunikaty): "Przypominamy mieszkańcom o zakazie samowolnego stawiania kamieni, pachołków i innych przeszkód na drodze i jej poboczu znajdującym się poza granicami prywatnych posesji. Zabronione jest również sadzanie krzewów i innej roślinności bez zgody zarządcy drogi. Stwarzają one zagrożenie zarówno dla kierujących pojazdami, jak i pieszych. W przypadku braku chodnika pobocze musi umożliwiać pieszym przemieszczanie się. W sytuacji zagrożenia kolizją i zjechania pojazdu na pobocze, może dojść do jego uszkodzenia poprzez zderzenie z przeszkodą, np. kamieniem. Postawienie obiektów i sadzenie roślinności w pasie drogowym wymaga uzyskania pozwolenia od zarządcy. Za samowolne umieszczanie obiektów w pasie drogowym (również na poboczu) grozi kara w wysokości 10-krotności stawki za zajęcie pasa drogowego wskazanej w Uchwale nr XX/183/2020 Rady Gminy Rokietnica z dnia 24 lutego 2020 r. w sprawie ustalenia stawek opłat za zajmowanie pasa drogowego dróg gminnych na cele niezwiązane z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego."
30-09-2021 16:55:19
@gość
Kto odpowie za złamania lub inny uszczerbek na zdrowiu u pieszego, który nie zauważy przysypanego śniegiem kamienia i potknie się o przeszkodę lub np. uderzy głową w kamień? Kto odpowie za uszkodzenie auta, którego kierowca wjedzie w przysypany śniegiem kamień? Kto pokryje koszty leczenia rowerzysty, który w nocy nie zauważy kamienia i wjedzie w niego jednośladem? NIE WOLNO W PASIE DROGOWYM UMIESZCZAĆ ŻADNYCH PUŁAPEK (kamieni i innych przeszkód)!!!
30-09-2021 09:11:39
gość
Pasy zieleni i kamienie są umieszczane dla bezpieczeństwa osób tam mieszkających, dzieci wracających ze szkoły , Jedna z pań mieszkających na osiedlu jechała z taką prędkością, że wyrzuciło ją z drogi i uderzyła w płot uszkadzając go. Do tego uciekła nie przyznając się.Została powiadomiona policja, niestety nie odnalazła sprawcy.Własciciele uszkodzonego płotu sami podjęli próbę ustalenia sprawcy, na szczęęcie dla nich pani uciekając z miejsca zdarzenia w zgubiła rejestrację, której policjanci nie zauważyli. Nie wspomnę,że ze zwykłej przyzwoitości należało przyść i przeprosić, nadal jeżdzi przekraczając dozwoloną prędkość. Policja wielokrotnie była proszona o kontrolę prędkości na ulicach wewnątrz osiedla niestety nigdy nie przyjechała.Mam nadzieję,że z takim zaangażowaniem jak "zajęciem" się kamieniami i innymi krzewami zajmie się piratami.
29-09-2021 11:02:42
PIOTR
Można by było w końcu zrobic porządek z parkowaniem samochodów na rynku przy aptece - dojazd na parking. Tam są dwa pasy ruchu a jeden jest ciągle zajęty i dwa samochody się nie mogą minąć. Codziennie dać mandat i w tydzień byłby porządek ale widocznie lepiej jak się inne w końcu poobcierają.
28-09-2021 22:53:47
Justyna
Proszę zobaczyć jak parkują samochody na ulicach przyległych do rynku w Kostrzynie i na samym rynku.Chodniki zawalone autami.Parking na rynku ale po co tam parkować skoro można stawać gdzie popadnie i policja i tak nie reaguje. Przy notariuszu i przy kwiaciarni na rynku samochody stoją notorycznie i co robi policja.Przejeżdżają radiowozem i odwracają głowę. Po co robić sobie problem.Lepiej skontrolować pijaczka na ławce lub przystanku.
28-09-2021 20:49:04
Anna
Nie pijączków nie goni bo to dla nich problem A reakcja na złe parkowanie, no właśnie żadna.. Przejadą obok auta i nie reagują bo po co Przykład z Kostrzyna skrzyrzowanie Wiosny Ludów z ulicą Żeromskiego Bus marki francuskiej codziennie stoi przy krzyżówce ulicy, zajmuje cały chodnik policja codziennie przejerzdza I nie reaguje.... Nie reaguje. Więc nie dziwię się że ludzie wkładają kamienie. Idąc dalej Miłosza przy dworcu, zrobili ulicę i nasadzili trawę Już zdewastowane przez parkujące nielegalnie auta, pytam gdzie policja.. Nie słyszę. Może padnie odpowiedz .. Jakąś refleksja......
27-09-2021 15:34:38
100
A policja co robi pijaczków z przestanku kontroluje to im wychodzi najlepiej

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

sty

17:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert zespołu "Castle Bras" z okazji Dnia Babci i Dziadka
Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Poznańska 33, od 17 stycznia 2022 roku od godziny 8:00

22

sty

09:00
GUŁTOWY, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fidlera ul. Średzka 8
XIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Kostrzyn o Puchar Burmistrza
(sala sportowa)

30

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
30. finał WOŚP

Gułtowy
30. finał WOŚP

BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
30. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polski Ład wpłynął na Twoją pensję?

Tak, dostałem wyższą

Nic się nie zmieniło

Niestety moja wypłata jest teraz niższa


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: