Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Klony mają już swojego gospodarza. Zakończyły się wybory sołeckie - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Klony mają już swojego gospodarza. Zakończyły się wybory sołeckie
22-09-2021 06:13   Janusz Ludwiczak
Mieszkańcy Klon jako ostatni wybrali swojego sołtysa, po utworzeniu nowych jednostek pomocniczych.

Podczas piątkowego zebrania wiejskiego w świetlicy wiejskiej w Sokolnikach Klonowskich mieszkańcy nowoutworzonego sołectwa Klony wybrali swojego gospodarza.

Na sołtysa został zgłoszony jedyny kandydat – Tomasz Wiśniewski, który otrzymał 86% głosów (13 na tak, 2 osoby były na nie).

Wybrano także 3-osobową radę sołecką, do której zgłosiła się piątka kandydatów. Mieszkańców sołectwa Klony reprezentować będą: Rafał Kowalczyk (13 głosów), Patryk Hollas (12) oraz Rafał Stanicki (11). Pozostali kandydaci otrzymali zbyt małą liczbę głosów: Krzysztof Bestry (8) i Małgorzata Halt (7).

– Chciałem bardziej rozwinąć wieś. Klony oddzieliły się od Sokolnik, taki był pomysł sąsiadów. Myślę, że dam radę pokierować sołectwem. Klony będą zielonym, spokojnym i dobrze zorganizowanym sołectwem – powiedział Tomasz Wiśniewski, sołtys Klon.

– Największym problemem Klon jest droga powiatowa Środa – Kostrzyn. Najgorzej jest z dużą prędkością ciężarówek. Polepszyło się po wyburzeniu niedawno domu przy skrzyżowaniu – dodaje sołtys Tomasz Wiśniewski.

Sołectwo Klony jest najmniejsze w gminie – liczy zaledwie 73 mieszkańców. Dysponować będzie Funduszem Sołeckim w wysokości 13 747,09 złotych.

Zanim jednak mieszkańcy zdecydowali o podziale środków odbyła się długa dyskusja. Część osób chciała przeznaczyć środki na budowę chodnika w rejonie skrzyżowania dróg, prowadzących do Kostrzyna, Środy, Gułtów i Czerlejna.

– Szacuję, że budowa chodnika to jest koszt pół miliona złotych. Obie drogi są powiatowe, konieczne są zgody od Powiatu Poznańskiego – wskazywał Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

– Jak słyszę kwotę 0,5 mln zł to nie wierzę, że państwo byście wyłożyli taką kwotę ze swoich pieniędzy. Postuluję posadzenie drzew i zieleni, by wieś był ładna, wyróżniała się. Postawmy na ekologię – postulował Krzysztof Bestry, mieszkaniec Klon.

Pojawiła się również propozycja, by pojawił się zielony przystanek. Ostatecznie mieszkańcy zdecydowali o podziale środków na 2022 rok:
• utrzymanie trenów zielonych wraz z infrastrukturą placu zabaw – 10 000 zł
• organizacja spotkań mieszkańców sołectwa Klony – 3 747,09 zł.

Jak już informowaliśmy wybory sołeckie odbywały się w sumie do trzech nowych jednostek, a także trzech istniejących sołectw, które zostały pomniejszone, po tym jak z sołectwa Węgierskiego wydzieliły się Ługowiny, z Glinki – Buszkówiec, a z sołectwa Sokolniki – Klony.


Komentarze (5)

22-09-2021 16:02:16
REDAKCJA
@Mieszkaniec Klon: Po zapoznaniu się ze słownikiem urzędowych nazw miejscowości i ich części przyznaję rację. W przypadku tej miejscowości faktycznie powinno być mieszkańcy Klon - bo to wyjątek (inaczej niż w przypadku miejscowości Klony w gm. Świątki w warmińsko-mazurskim i osady Klony w gm. Gostyń). Poprawione. Niemniej skieruję zapytanie do dobrego językoznawcy - prof. Jana Miodka czy prof. Jerzego Bralczyka. Dziękuje za czujność i zwrócenie uwagi. Pozdrawiam.
22-09-2021 15:52:35
Mieszkaniec Klon
proszę zerknąć do wykazu urzędowych nazw miejscowości.
22-09-2021 15:27:08
REDAKCJA
@Mieszkaniec Klon: Nazwa miejscowości to Klony, mówimy o dopełniaczu w liczbie mnogiej - a więc mieszkańcy Klonów.
Podobnie jak w przypadku miejscowości Gułtowy. W liczbie mnogiej odmienimy mieszkańcy Gułtów. Pozdrawiam
22-09-2021 15:13:34
Mieszkaniec Klon
Poprawna pisownia to mieszkaniec Klon, nie Klonów. Proszę poprawić artykuł
22-09-2021 08:45:50
bez sęsu
jest ten budżet sołecki. we wszystkich sołectwach w większości idzie na jakieś tereny zielone, czyli na to, co w obowiązku utrzymania ma gmina a reszta kasy na imprezy. takie pomysły na budżet sołecki burmistrz podsuwa mieszkańcom, a oni żadnych innych swoich pomysłow nie mają i głosują tą głupotę. zmarnowane pieniadze i tylko po plecach się klepią

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

maj

15:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Antares Zalasewo

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Piast II Kobylnica/Karamba Gruszczyn - Lechia II Kostrzyn

27

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

28

maj

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GKS Dopiewo

29

maj

11:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Pogoń Książ Wielkopolski

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: