Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mieszkańcy nowego sołectwa wybrali swojego gospodarza - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Mieszkańcy nowego sołectwa wybrali swojego gospodarza
08-09-2021 08:49   Janusz Ludwiczak
Ewa Michalak została sołtysem nowego sołectwa Buszkówiec. Podczas pierwszego zebrania mieszkańcy zdecydowali też o podziale środków w ramach Funduszu Sołeckiego na 2022 r., które na przyszły rok wyniosły ponad 16 tys. zł.

Jak już informowaliśmy rozpoczęły się wybory sołeckie do nowych jednostek, a także istniejących sołectw, które zostały pomniejszone. W piątek jako pierwsi swojego gospodarza i radę sołecką wybrali mieszkańcy Glinki Duchownej i Glinki Szlacheckiej. Sołtysem Glinki nadal będzie Bożena Agacińska.

W piątek w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Kostrzynie odbyło się pierwsze zebranie wiejskie nowo utworzonego sołectwa Buszkówiec. Na początku wybrany został gospodarz. Na sołtysa zostały zgłoszone dwie kandydatki: Karolina Kucznerowicz, która otrzymała 7 głosów (35%) oraz Ewa Michalak, którą poparło 65% mieszkańców (13 głosy).

Następnie wybrano również 4-osobową Radę Sołecką, w skład której weszli: Karolina Kucznerowicz (12 głosów), Hanna Piechnicka (18), Ryszard Romanowski (12) oraz Anna Szymczak (13).

– Byłam już sołtysem Glinki w kadencji 2007-2011. Wtedy zaczęły się już rozmowy z mieszkańcami, żeby Buszkówiec mógł być oddzielnym sołectwem. Chodziło też o to, że otrzymywać większe fundusze na modernizację wsi – powiedziała Ewa Michalak, sołtys Buszkówca.

– Buszkówiec to mała wioska. Ludzie są zgrani, pomocni, możemy liczyć jeden na drugiego, myślę, że współpraca będzie owocna. Przede wszystkim chcielibyśmy zadbać o bezpieczeństwo – dodaje sołtys Ewa Michalak.

Mieszkańcy Buszkówca ustalili również Fundusz Sołecki, który na 2022 r. wyniósł 16 tys. 63 zł i 45 gr.:
• bramka przy wyjściu z placu – 1 000 zł
• oznakowanie wsi: budowa spowalniacza – 4 640 zł
• piłko-łapy – 7 000 zł
• organizacja spotkań mieszkańców/festyn – 3 063,45 zł
• dożynki – 200 zł
• potyczki sąsiedzkie – 160 zł.

Sołectwo Buszkówiec liczy 119 mieszkańców.


Komentarze (3)

10-09-2021 17:02:27
NMN
Ewa ma wreszcie upragniony stołek, Agacińska pozbyła się problemu, burmistrz ma kolejną sołtys do lajkowania wpisów głupkowatymi emotikonami. Oczywiście, podobnie jak Wegierskim i Ługowinach, będą teraz dwa budżety oraz dodatkowa dieta. Zwłaszcza to drugie budzi wątpliwości - każdej kadencji kilkadziesiąt tysięcy złotych trafi do prywatnej kieszeni zamiast na potrzeby tych trzech miejscowości. PS - nie neguję wyboru pani Michalak, krytykuję bezsens dzielenia sołtys dla celów politycznych władzy i spełnienia jednostkowych ambicji.
10-09-2021 09:39:08
Mieszkaniec
Brawo Pani sołtys . To było dobre posunięcie . Jesteście zgraną wioską i życzę Wam samych sukcesów .
08-09-2021 20:13:32
ANNA
BRAWO Buszkówiec. W końcu osobno

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

KOSTRZYN, Rynek
Mikołajki na kostrzyńskim Rynku
16-20 - Jarmark Bożonarodzeniowy
17:00 - Koncert pastorałek i kolęd (Zespół Pieśni i Tańca "Siekieracy", Zespół Śpiewaczy "Złota Jesień", Zespół Wokalny "Akord"

05

gru

12:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Odpust parafialny

07

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne na temat bezpieczeństwa z dzielnicowymi
(dzielnicowi rejonu wiejskiego)
w godz. 18:00-20:00

11

gru

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
UKS Victoria Gułtowy - SZS Wieliszew
- VII kolejka I ligi mężczyzn w unihokeja

22

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne na temat bezpieczeństwa z dzielnicowymi
(dzielnicowi rejonu miejskiego)
w godz. 18:00-20:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy byłeś już w nowym Kinie za Rogiem? ►więcej

Tak

Jeszcze nie, ale wybieram się

Nie, wolę multipleks

Nie chodzę do kina


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: