Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Biegli do nocy {◎ GALERIA ZDJĘĆ} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Biegli do nocy {◎ GALERIA ZDJĘĆ}
22-08-2021 16:43   Janusz Ludwiczak
58 osób wzięło udział w pierwszym Biegu do Nocy, który w piątkowy wieczór rozegrany został wiejskimi drogami i leśnymi alejkami w Siedleczku i Leśnej Grobli.

Uczestnicy "Biegu do Nocy" mieli do pokonania 5-kilometrową trasę. Tego typu zawody, o nietypowej porze odbyły się po raz pierwszy.

– Chcieliśmy spróbować czegoś innego, w warunkach dość specyficznych. Plany pokrzyżowały nam trochę warunki atmosferyczne, popołudniu przeszła ulewa, ale sama temperatura była idealna dla biegaczy. Jak widać brakowało biegów, wszyscy mają już dość biegów wirtualnych. Siedleczek wybraliśmy dlatego, gdyż jest to idealna trasa, prowadzi przez las, po miękkim gruncie. Bieg będziemy powtarzać – powiedziała Paulina Bankiewicz, kierownik Wydziału Oświaty, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Kostrzynie.

W Biegu do Nocy w Siedleczku wzięło udział 58 osób. Najstarszy zawodnik miał 59 lat, a najmłodszy 17.

Jako pierwszy do mety w czasie w czasie 16 minut i 42 sekund dobiegł Maciej Kowalski z Gułtów. Tuż za nim był Radosław Pluciński ze Swarzędza (17 min 39 sek), a trzecie miejsce zajął Marek Szymczak z Brzeźna (0:19:15).

– Trasa nie była zbyt lekka, wymagała kilku podbiegów. Jestem zawodnikiem, który raczej biega w biegach krótkodystansowych na stadionie lekkoatletycznych, było to dla mnie nowe doświadczenie. 5 kilometrów to był dla mnie wręcz wyczyn. Biegam od 5 lat. Wcześniej trenowałem kolarstwo górskie, a bieganie było dodatkiem – powiedział Maciej Kowalski, zwycięzca Biegu do Nocy w Siedleczku.

Wśród pań najszybsza była Żaneta Obora, która 5-kilometrową trasę ukończyła w czasie 22 minut i 20 sekund.

– Bieg się podobał, ale dla mnie było trochę za ciemno. Biegam zazwyczaj na dystans 5 i 10 kilometrów, prowadzę aktywny tryb życia, często chodzę na siłownię. Bieganie zaczęłam 7 lat temu. Biegać warto dla zdrowia, dla satysfakcji, dla samego siebie – opowiada Żaneta Obara z Nekli.

Druga do mety w czasie 24 min i 48 sek. dobiegła poznanianka, Dorota Kaszyńska, a trzecie miejsce zajęła Anna Szymańska z Kostrzyna (0:25:23).

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy i drobne upominki. Nagrodzono również najlepszą mieszkankę gminy Kostrzyn (Anna Szymańska z Kostrzyna) i najlepszego mieszkańca (Maciej Kowalski z Gułtów).

Kolejne sportowe zmagania już 5 września, kiedy to w Wiktorowie rozegrana zostanie IX Kurdeszowa (Za)Dyszka. Chętni będą mogli wziąć udział w biegu na dystans 2,5 km, 5 km lub 10 km. Najlepsi zawodnicy otrzymają nagrody rzeczowe. Zapisy oraz więcej informacji na stronie internetowej: www.kurdeszowazadyszka.pl.

Bieg Nocny Siedleczek - WYNIKI


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

SIEKIERKI, Skwer im. Powstańców Wielkopolskich
Festyn "Powitanie lata"
od godz. 17:00

07

lip

10:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
II Kostrzyński Bieg Kolorów dla dzieci

08

lip

Gułtowy
Gułtowskie Potyczki Poetów

14

lip

10:00
SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Bieg kolorów

27

lip

IWNO, Stara Cegielnia
Dziki bieg w polu - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: