Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

82 kolejne osoby zaszczepiły się przeciwko Covid-19. W pełni zaszczepionych jest 54% mieszkańców - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
82 kolejne osoby zaszczepiły się przeciwko Covid-19. W pełni zaszczepionych jest 54% mieszkańców
19-08-2021 06:54   Janusz Ludwiczak
W sobotę w Gułtowach, w niedzielę w Czerlejnie można było zaszczepić się przeciwko Covid-19.

W sobotę w godz. od 17 od 20 w aptece w Gułtowach można zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Z możliwości tej skorzystały 22 osoby.

Z kolei w świąteczną niedzielę, 15 sierpnia w godz. od 9:00 do 14:00 przy Szkole Podstawowej w Czerlejnie stanął namiot, w którym można było przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson lub preparat Pfizer. W sumie w Czerlejnie zaszczepiło się 60 osób.

Przypomnijmy, że podobną akcję zorganizowano 1 sierpnia podczas festynu charytatywnego "Serce dla serca" na rzecz chorej przedszkolanki Klaudii Popiel. W Parku Miejskim stanął namiot, w którym chętni mogli zaszczepić się przeciw Covid-19 jednodawkowym Johnson&Johnson lub preparatem Pfizer. W sumie z możliwości tej skorzystało 140 osób.

Do tej pory w gminie Kostrzyn w pełni zaszczepionych jest 10 192 mieszkańców, czyli 54,3%. 10 800 osób (57,5%) przyjęło przynajmniej jedną dawkę szczepionki. Tym samym gmina Kostrzyn awansowała z 91 na 84 miejsce w kraju pod względem liczby zaszczepionych.

Najwięcej zaszczepionych jest w wieku 40-59 – ponad 3,8 tys. osób oraz w grupie młodszej – między 20 a 39 rokiem życia (prawie 3 tys. osób):
• 12-19 lat – 780
• 20-39 lat – 2 957
• 40-59 lat – 3 801
• 60-69 lat – 1 850
• 70+ lat – 1 412.

W pełni zaszczepionych jest już ponad 18 milionów Polaków. W kraju najbardziej odporni są mieszkańcy Podkowy Leśnej na Mazowszu – tam obie dawki szczepionki przyjęło 65,5% mieszkańców, a najgorzej szczepienia przebiegają w Małopolsce – w gminach Biały i Czarny Dunajec, gdzie w pełni zaszczepionych jest ledwo 20% mieszkańców.

Rząd ogłosił również konkurs dla samorządów. Zwycięskie gminy, które osiągną najwyższy odsetek wyszczepienia otrzymają środki od 100 tysięcy do 2 milionów złotych na dowolny cel dotyczący przeciwdziałania COVID-19.


Komentarze (3)

19-08-2021 20:35:05
BardzoZdrowyRozsądek
Miałem covida - kaszelek jeden dzień jak przy przeziebieniu. Dziękuję. Nie przyjmuję preparatów warunkowo dopuszczonych do stosowania...
19-08-2021 15:21:23
Zdrowy rozsądek
Nie szczepiłeś się Twoja sprawa, ale nie narzucaj na siłę swoich antyszczepionkowych teorii z panią Sochą na czele. Szczepienia nie są obowiązkowe, szczepi się ten kto chce. Ja się zaszczępiłem - bo nie chcę wylądować pod respiratorem, chce chronić siebie i swoich bliskich, zwłaszcza starszych. Na przełomie zeszłego i tego roku odeszło kilku moich znajomych właśnie z powodu Covid. Szczepiłem się na grypę, tężec, gruźlicę. Nie żałuję.... Żyję...
19-08-2021 15:04:09
DlaPrzypomnienia
Art. 39. [Zakaz eksperymentów naukowych na ludziach bez ich zgody] - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej: Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody. Rezolucja RE nr 2361: 7.3.1 dopilnować, aby obywatele zostali poinformowani, że szczepienie NIE jest obowiązkowe i że nikt nie jest politycznie, społecznie lub w inny sposób naciskany, aby się zaszczepić, jeśli sami nie chcą tego zrobić; 7.3.2. zadbać o to, aby nikt nie był dyskryminowany za to, że nie został zaszczepiony z powodu potencjalnego zagrożenia dla zdrowia lub nie chce zostać zaszczepiony;

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

KOSTRZYN, Rynek
Mikołajki na kostrzyńskim Rynku
16-20 - Jarmark Bożonarodzeniowy
17:00 - Koncert pastorałek i kolęd (Zespół Pieśni i Tańca "Siekieracy", Zespół Śpiewaczy "Złota Jesień", Zespół Wokalny "Akord"

05

gru

12:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Odpust parafialny

07

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne na temat bezpieczeństwa z dzielnicowymi
(dzielnicowi rejonu wiejskiego)
w godz. 18:00-20:00

11

gru

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
UKS Victoria Gułtowy - SZS Wieliszew
- VII kolejka I ligi mężczyzn w unihokeja

22

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne na temat bezpieczeństwa z dzielnicowymi
(dzielnicowi rejonu miejskiego)
w godz. 18:00-20:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy byłeś już w nowym Kinie za Rogiem? ►więcej

Tak

Jeszcze nie, ale wybieram się

Nie, wolę multipleks

Nie chodzę do kina


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: