Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mieszkańcy wybrali koncepcję zagospodarowania kostrzyńskiego Rynku - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Mieszkańcy wybrali koncepcję zagospodarowania kostrzyńskiego Rynku
11-07-2021 23:21   Janusz Ludwiczak
Nieco ponad pół tysiąca głosów oddano w głosowaniu mieszkańców na najlepszą koncepcję zagospodarowania Rynku w Kostrzynie. Najwięcej głosów zdobył projekt autorstwa Natalii Czerczak, Marty Dec oraz Anastasii Malińskiej – to ten sam, który wybrała komisja konkursu urbanistycznego "Serce Gminy. Zagospodarowanie przestrzenne Rynku w Kostrzynie w kontekście starówki miasta".

Jak już informowaliśmy 56 prac wpłynęło do konkursu urbanistycznego "Serce Gminy. Zagospodarowanie przestrzenne Rynku w Kostrzynie w kontekście starówki miasta". Do konkursu zgłosiło się w sumie 136 studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, wśród których byli przyszli architekci m.in. z Kostaryki, Zanzibaru, Syrii, Turcji, Panamy czy Włoch. Komisja konkursowa wybrała trzy najlepsze prace oraz przyznała dwa wyróżnienia. Więcej o tym w artykule: Rozstrzygnięto konkurs na przygotowanie koncepcji przebudowy kostrzyńskiego Rynku.

Od 25 czerwca do 4 lipca mieszkańcy mogli głosować na swoją koncepcję. Do wyboru było 12 projektów, które przeszły do finału i trafiły do plebiscytu publiczności. Głosowanie odbywało się codziennie w godz. od 14:00 do 18:00 na Rynku w Kostrzynie, gdzie ustawiono specjalny namiot i urnę, do której wrzucane są głos.

– Chcemy by mieszkańcy przyszli osobiście na Rynek, zapoznali się z koncepcjami, mieli możliwość zobaczenia ich osobiście – powiedział Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

W sumie oddano 509 głosów, z czego najwięcej, bo 118 z nich oddano na koncepcję "C" autorstwa Natalii Czerczak, Marty Dec oraz Anastasii Malińskiej. Jest to ten sam projekt, który wybrała komisja konkursu urbanistycznego "Serce Gminy. Zagospodarowanie przestrzenne Rynku w Kostrzynie w kontekście starówki miasta" (w skład niej weszli profesorowie Politechniki Poznańskiej, a także przedstawiciele gminy Kostrzyn, przedstawiciel seniorów oraz przedsiębiorcy z Rynku i okolic.

A kiedy może ruszyć już konkretnie przebudowa samego Rynku?

– Jestem przekonamy że w 2023 roku rozpocznie się przebudowa Rynku. W przyszłym roku powinniśmy mieć gotową dokumentacje wraz z uzgodnieniami branżowymi. Środki finansowe na tą inwestycję uwzględni Wieloletnia Prognoza Finansowa w latach 2023-2025 – przekonuje burmistrz Szymon Matysek.

Wyniki głosowania mieszkańców:
1. Koncepcja "C" - Natalia Czerczak, Marta Dec, Anastasiia Malińska - 118 głosów
2. Koncepcja "D" - Justyna Pawelczak, Klaudia Staszyńska - 100 głosów
3. Koncepcja "J" - Natalia Maćkowska, Szymon Janczak - 83 głosy
4. Koncepcja "K" - Kornel Kuzański, Paulina Otto - 62 głosy
5. Koncepcja "A" - Agnieszka Wlazły, Weronika Wodras – 32 głosy
5. Koncepcja "H" – Judyta Trottner, Adrian Komar - 32 głosy
7. Koncepcja I" - Patrycja Skawicka, Piotr Skorupiński - 21 głosów
8. Koncepcja "G" - Paweł Olszak, Konstancja Zielezińska - 17 głosów
9. Koncepcja "B" - Katarzyna Ciechelska, Ewelina Tutak - 15 głosów
10. Koncepcja "F" - Paulina Czaplińska, Ewelina Czachor - 13 głosów
11. Koncepcja "E" - Wiktoria Zalewska, Bernard Dorosz - 12 głosów
12. Koncepcja "L" - Helena Łoniewska, Weronika Marciniak - 4 głosy


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

wrz

11:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - VITCOVIA Witkowo II

14:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Fara Pelikan Żydowo

15:00
KOSTRZYN, Parafia Błog.Jolanty, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Sąsiedzki Festyn inspirowany znaną i lubianą bajką "Sąsiedzi"

02

paź

15:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Grom Camperspol Plewiska

03

paź

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
UKS Victoria Gułtowy - AZS Politechnika Lubelska
- liga unihokeja

[ wszystkie ]

Sonda
Czy obawiasz się czwartej fali koronawirusa i powrotu obostrzeń?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: