Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Siekierki: Dwie nastolatki zostały potrącone wysiadając z autobusu. Radna sugeruje nowe przystanki - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Siekierki: Dwie nastolatki zostały potrącone wysiadając z autobusu. Radna sugeruje nowe przystanki
08-07-2021 08:32   Janusz Ludwiczak
Dwie dziewczynki wysiadając z autobusu zostały potrącone przez kierowcę bmw na głównej drodze w Siekierkach.

Do wypadku doszło miesiąc temu, 2 czerwca, w środę przed Bożym Ciałem na ul. Poznańskiej w Siekierkach Wielkich.

– Dwie dziewczynki wysiadły z autobusu i przebiegły przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Niestety jedna z nich została potrącona przez kierowcę bmw (był trzeźwy). Dziewczynka pojechała do szpitala na badania – informuje nas komisarz Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

Na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu zwraca uwagę radna Anna Dudzińska, która sugeruje zmianę lokalizacji przystanków dla autobusów linii nr 486.

– Obecnie do przystanku ["Siekierki/Miodowa" – przyp. red"] nie prowadzi przejście dla pieszych co powoduje, że osoby jadące w kierunku szkoły, czy kościoła poruszają się jezdnią o znacznym natężeniu ruchu w sposób nieusystematyzowany. Warunkiem wykonania oznakowania poziomego jest chodnik również po drugiej stronie jezdni ul. Poznańskiej (mamy tylko wyspę w miejscu przystanku). Sugeruję również możliwość zorganizowania 2 przystanków (np. na żądanie) na ul. Poznańskiej – jeden na wysokości "Dino" na wysokości DINO, drugi gdzieś w połowie ul. Poznańskiej, zamiast obecnego przejścia. Pozwoli to na zorganizowanie bezpiecznego przystanku z przejściem dla pieszych i chodnikiem w uczęszczanym miejscu (sklep DINO) oraz drugiego przystanku w połowie długości ul. Poznańskiej, np. w okolicach ul. Spokojnej i planowanego do budowy chodnika – wskazuje Anna Dudzińska, radna gminy Kostrzyn.

Zarząd Dróg Powiatowych zwraca uwagę na problemy techniczne przy proponowanych rozwiązaniach.

– Odnowa oznakowania poziomego na całej sieci dróg powiatowych jest wykonywana co roku w okresie letnim.
Wykonanie nowego przejścia dla pieszych powinno stanowić połączenie ciągów komunikacyjnych, natomiast po drugiej stronie jezdni brakuje chodnika. Prowadzenie pieszych w pobocze gruntowe, nie jest bezpieczne. Ponadto mieszkańcy nie będą mogli przechodzić przez jezdnię w odległości do 100 metrów od przejścia. Dojście do przejścia i oddalenie się od niego od strony pobocza gruntowego z jednej strony będzie niemożliwe zgodnie z przepisami ruchu drogowego.
Budowy azyli były już omawiane z Gminą Kostrzyn, jednak nie wszędzie szerokość pasa drogowego i inne uwarunkowania pozwalają na ich wykonanie
– tłumaczy Leszek Garwacki, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu ds. utrzymania.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

KOSTRZYN, Rynek
Mikołajki na kostrzyńskim Rynku
16-20 - Jarmark Bożonarodzeniowy
17:00 - Koncert pastorałek i kolęd (Zespół Pieśni i Tańca "Siekieracy", Zespół Śpiewaczy "Złota Jesień", Zespół Wokalny "Akord"

05

gru

12:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Odpust parafialny

07

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne na temat bezpieczeństwa z dzielnicowymi
(dzielnicowi rejonu wiejskiego)
w godz. 18:00-20:00

11

gru

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
UKS Victoria Gułtowy - SZS Wieliszew
- VII kolejka I ligi mężczyzn w unihokeja

22

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne na temat bezpieczeństwa z dzielnicowymi
(dzielnicowi rejonu miejskiego)
w godz. 18:00-20:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy byłeś już w nowym Kinie za Rogiem? ►więcej

Tak

Jeszcze nie, ale wybieram się

Nie, wolę multipleks

Nie chodzę do kina


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: