Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Grzegorz Banaszak został zastępcą komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Grzegorz Banaszak został zastępcą komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu
03-06-2021 08:31   Janusz Ludwiczak
Grzegorz Banaszak, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn od czerwca pełni stanowisko zastępcy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej z dniem 1 czerwca powierzył obowiązki zastępcy komendanta miejskiego PSP brygadierowi Grzegorzowi Banaszakowi, który od maja 2019 roku zajmował stanowisko Naczelnika Wydziału Kwatermistrzowskiego w tutejszej komendzie.

Bryg. Grzegorz Banaszak rozpoczął służbę w straży pożarnej w 1997 r. jako kadet Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. Po jej ukończeniu był dowódcą zastępu w Komendzie Powiatowej PSP w Jarocinie, a następnie pełnił funkcje: młodszego inspektora, inspektora, kierownika sekcji, zastępcy naczelnika wydziału i naczelnika wydziału w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, a następnie głównego specjalisty i naczelnika wydziału w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu.

W 2007 roku otrzymał Brązowy Medal, a siedem lat później Srebrny Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa". W 2016 r. za wzorowe pełnienie obowiązków służbowych przyznano mu Medal Brązowy Za Długoletnią Służbę, a w roku ubiegłym Srebrną Odznakę "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej".

Bryg. Grzegorz Banaszak ma 43 lata, pochodzi ze Stawiszyna. Od 2014 roku jest Przewodniczącym Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.


Fot: st. kpt. Przemysław Ruskowiak/Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej (1-4), Janusz Ludwiczak (5-7)

Komentarze (10)

08-06-2021 12:38:28
@dobra zmiana
Surowa to ocena radnego Banaszaka i sposobu działania władz gminy. Surowa, ale zgodna z prawdą.
08-06-2021 10:20:39
"Dobra zmiana"
Do Wielokropek. No tak to już jest, że potrzebni bierni, mierni, ale wierni. Ku chwale...
07-06-2021 08:53:51
Wielokropek
PiS awansuje tylko swoich. Masakra.
04-06-2021 21:33:44
Andrzej
Gratulacje Panie komendancie.
04-06-2021 08:43:52
@Robert
nie ma jak zacząć dzień od porcji nienawiści. Ty inaczej po prostu nie umiesz. Przy okazji śledzę różne lokalne media i tam raczej o awansach zawodowych radnych trudno znaleźć wzmianki, bo to zwyczajnie prywatne życie radnych. Radnemu Banaszakowi gratuluję i przy okazji zapytuję kiedy będzie można zobaczyć jego oświadczenie majątkowe za ubiegły rok ? Przepisy mówią, że oświadczenia powinny być opublikowane "niezwłocznie" po ich złożeniu, niezależnie od dalszych ewentualnych korekt. Radnemu Banaszakowi życzę, by obowiązki przewodniczącego wypełniał równie starannie i sumiennie co obowiązki zawodowe w PSP. Wtedy i w gminie awans pewny !
04-06-2021 05:52:44
Robert
Do Kropka. A Ciebie zamiast awansowac z roboty wyrzucili. Jak tam światłowody Aniu? Gratulacje Panie Grzegorzu!
03-06-2021 21:14:09
Kostrzynianin
Gratulacje
03-06-2021 17:23:33
Marek
Do kropka: Co żal d... ściska? Jakie to typowo polskie, zawistne. Gratulacje Panie Grzegorzu!
03-06-2021 16:47:39
REDAKCJA
@.: Nie 16 tys., lecz trochę więcej - 18 420, przynajmniej według danych z 31.12.2020. Jest to portal informacyjny, więc jak sama nazwa mówi informacja czytelnikom się należy, ale nie mam obowiązku jej czytania. A tak się składa, że przewodniczący rady gminy jest jednak dość ważną osobą, której nie ma obowiązku Pan/i lubić. Faktem jest, że bryg. Grzegorz Banaszak, który jest również przewodniczącym rady gminy Kostrzyn awansował na dość ważne stanowisko, jakim jest zastępca komendanta Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, która obejmuje zarówno Poznań, jak i powiat poznański. Pozdrawiam
03-06-2021 16:08:00
.
o awansach zawodowych pozostałych 16 tys mieszkańców gminy też bedziecie informować? Po co komu ta informacja?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

KOSTRZYN, Rynek
Mikołajki na kostrzyńskim Rynku
16-20 - Jarmark Bożonarodzeniowy
17:00 - Koncert pastorałek i kolęd (Zespół Pieśni i Tańca "Siekieracy", Zespół Śpiewaczy "Złota Jesień", Zespół Wokalny "Akord"

05

gru

12:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Odpust parafialny

07

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne na temat bezpieczeństwa z dzielnicowymi
(dzielnicowi rejonu wiejskiego)
w godz. 18:00-20:00

11

gru

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
UKS Victoria Gułtowy - SZS Wieliszew
- VII kolejka I ligi mężczyzn w unihokeja

22

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne na temat bezpieczeństwa z dzielnicowymi
(dzielnicowi rejonu miejskiego)
w godz. 18:00-20:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy byłeś już w nowym Kinie za Rogiem? ►więcej

Tak

Jeszcze nie, ale wybieram się

Nie, wolę multipleks

Nie chodzę do kina


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: