
Cała sprawa ma swój początek 7 maja, kiedy to policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu otrzymali zgłoszenie o kradzieży pojazdu marki Opel Corsa z parkingu w pobliżu punktu skupu złomu w Komornikach.
– Policjanci natychmiast zajęli się ta sprawą. Dwa dni później otrzymali informację, że prawdopodobnie ci sami sprawcy przyszli ponownie na miejsce przestępstwa. Tym razem łupem złodziei był rejestrator z zapisem nagrań monitoringu oraz laptop. Skradziony przez nich sprzęt miał zapewne uniemożliwiać ich identyfikację – wyjaśnia sierż. sztab. Marta Mróz, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.
Okazało się, że ci sami sprawcy dokonali kradzieży kolejnego samochodu – tym razem marki Nissan Primera we Wrześni, a także motocykla.
– W wyniki czynności procesowych ustalono potencjalnych sprawców, którymi mieli być Łukasz B. i Marek K. Dalsze działania policji skupiały się na ustaleniu miejsca przebywania obu mężczyzn, gdyż z posiadanej wiedzy wynikało, że nie mieli oni stałego miejsc zamieszkania i ukrywali się przed policją ze względu na przeszłość kryminalną – powiedział Telewizji STK komisarz Łukasz Witwicki, zastępca komendanta Komisariatu Policji w Swarzędzu.
Okazało się, że podejrzewani przez mundurowych mężczyźni przebywali w wynajmowanych lokalach lub u znajomych, co dodatkowo utrudniało ustalenie ich miejsca pobytu.
Podejrzanych udało się zatrzymać 19 maja w Iwnie.
– Mężczyźni byli totalnie zaskoczeni wizytą policjantów. Kilka godzin wcześniej dokonali kradzieży motocyklu w Swarzędzu. Sprawcy przyjechali do Iwna z zamiarem jego ukrycia. Po przeszukaniu różnych miejsc przebywania podejrzanych funkcjonariusze odnaleźli i odzyskali wszystkie trzy skradzione pojazdy – podsumowuje sierż. sztab. Marta Mróz z poznańskiej policji.
23 i 35-latek usłyszeli już trzy zarzuty kradzieży. Na wniosek prokuratora przebywają w areszcie. Grozi im do 5 lat więzienia.
| Aktualności |
| najnowsze | najpopularniejsze |
· Droga z Glinki do Buszkówca będzie zamknięta! Autobus linii 460 pojedzie objazdem
(09-03-2026 06:00)
· Brzeźnianki świętowały. Dzień Kobiet pełen życzeń i muzyki {►FILM}
(09-03-2026 00:34)
· Zmiany na kolei. Będzie więcej połączeń linii 464, a 463 pojedzie przez Trzek
(08-03-2026 11:41)
· Wszystkiego najlepszego Drogie Panie
(08-03-2026 10:54)
· Strażacy usuwali konar drzewa, który zwisał nad drogą
(08-03-2026 01:08)
· Zablokowana DK92 po wypadku 4 pojazdów. Korki na ulicach Kostrzyna {AKTUALIZACJA}
(28-11-2025 15:45)
· Przebudowa kostrzyńskiego Rynku stała się faktem. Za kilka dni ruszą prace na Poznańskiej
(15-10-2025 07:33)
· W Drzązgowie odbyły się gminne dożynki {►FILM,◎GALERIA ZDJĘĆ}
(03-09-2025 04:56)
· Nastolatek został potrącony przy dworcu w Kostrzynie – lądował helikopter LPR
(04-09-2025 05:26)
· Dekorowali świąteczne ozdoby – przy okazji zniszczyli fontannę
(03-12-2025 06:30)
| Niezapominajka |
mar
17:00
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
Kostrzyński Klub Historyczny - spotkanie inauguracyjne
mar
15:00
Sala sesyjna (dawny dom parafialny) - Kostrzyn, ul. Dworcowa 8
Posiedzenie Komisji rewizyjnej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad
16:00
Sala sesyjna (dawny dom parafialny) - Kostrzyn, ul. Dworcowa 8
Posiedzenie Komisji budżetu, środowiska i spraw komunalnych oraz Komisji rolnictwa, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad
mar
16:00
Sala sesyjna (dawny dom parafialny) - Kostrzyn, ul. Dworcowa 8
Posiedzenie Komisji skarg, wniosków i petycji Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad
mar
11:00
Sanniki
Bieg Słodka Mila
| Sonda |
| Ogłoszenia |
· Chcesz pozdrowić sąsiada? Nie wiesz, jak sprzedać samochód lub ...
(27-08-2018 00:00)
Zapisz się na listę mailingową:






