Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mniej kursów do Jagodna, nowe połączenia z Siekierek do Kostrzyna – zmiany w rozkładzie KKP - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Strumiany | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | Wróblewo
Mniej kursów do Jagodna, nowe połączenia z Siekierek do Kostrzyna – zmiany w rozkładzie KKP
13-12-2018 03:13   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku obowiązują nowe rozkłady Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej. Jedną ze zmian jest zmniejszenie liczby połączeń linii nr 461, która w godzinach wczesnoporannych dojeżdża tylko do Tarnowa. Nowością są dwa bezpośrednie kursy z Siekierek do Kostrzyna (z ominięciem Trzeka i Czerlejna).

Wraz ze zmianą rozkładu jazdy Kolei Wielkopolskich kostrzyńscy urzędnicy zmienili rozkład jazdy gminnej komunikacji. Zmiany dotyczą wszystkich linii z wyjątkiem 465 (relacji Kostrzyn – Sokolniki Klonowskie).

I tak najwięcej zmian pojawiło się w rozkładzie jazdy autobusów linii nr 461. Pojawił się dodatkowy, dziesiąty kurs między godz. 5 a 6, jednak zlikwidowano trzy pierwsze połączenia do Jagodna. O godz. 5:05, 5:33 i 6:00 "461" z kostrzyńskiego dworca dojeżdża tylko do Gwiazdowa i Tarnowa - bez dojazdu do Jagodna.

Nowością są dwa bezpośrednie połączenia linii nr 463 z Siekierek do Kostrzyna. Do tej pory "463" z największej wsi do stolicy gminy jeździć jedynie przez Trzek, Czerlejno, Czerlejnko i ul. Grunwaldzką. Od poniedziałku dwa kursy – o godz. 12:16 i 14:05 (nowe połączenie) wykonywane są z Siekierek przez Kostrzyńską i dalej Warzywną do przystanku "Kostrzyn PKP".

Nadal mniej połączeń ze stacją kolejową w Gułtowach mają mieszkańcy Siedleczka, Leśnej Grobli i Brzeźna. Do tej pory było 10 kursów, od listopada jest ich 7. Zlikwidowane zostały kursy poranne między godz. 6 i 8 oraz popołudniowe po godz. 16. Niestety rozkłady jazdy linii nr 464 nie są dostosowane do godzin odjazdów pociągów Kolei Wielkopolskich.
Ponadto z Brzeźna i Siedleczka wykonywany jest tylko jeden kurs z i do Kostrzyna, a były dwa.

W rozkładach linii nr 460 i 462 dokonano drobnych korekt - przesunięć minutowych w godzinach odjazdów. Zmianie nie uległ rozkład jazdy linii nr 465 (Kostrzyn - Sokolniki Klonowskie).

Ponadto wraz z nowym rozkładem utworzone zostały nowe przystanki:
• "Schronisko" – na ul. Warzywnej dla linii nr 463
• "Czerlejnko/Zakręt" – na ul. Jesionowej w Czerlejnie w pobliżu S5 dla linii nr 462, 463 i 464.

Rozkłady jazdy wszystkich autobusów oraz mapę kostrzyńskiej komunikacji, wraz z naniesionymi połączeniami można znaleźć w naszym serwisie: www.komunikacja.infokostrzyn.pl. Tam też będziemy na bieżąco informować o zmianach w kursowaniu.


Rozkład jazdy linii nr 460: Kostrzyn - Glinka - Iwno

Rozkład jazdy linii nr 461: Kostrzyn - Tarnowo - Jagodno

Rozkład jazdy linii nr 462: Kostrzyn - Trzek/Wydrzerzewice - Czerlejno

Rozkład jazdy linii nr 463: Kostrzyn - Siekierki - Czerlejno

Rozkład jazdy linii nr 464: Brzeźno - Siedlec - Gułtowy - Drzązgowo (-Czerlejno - Kostrzyn)

Rozkład jazdy linii nr 465: Kostrzyn - Sokolniki Klonowskie

ZOBACZ TAKŻE: Mapa kostrzyńskiej komunikacji

ZOBACZ TAKŻE: Zmiany w kursowaniu - KOMUNIKATY


Komentarze (1)

13-12-2018 18:12:33
Pasażer
Radni niech się poważnie zastanowią nad uruchomieniem dojazdu naszych autobusów do SWARZĘDZA! PKP co chwilę ma opóźnienia, dzisiaj np,. w mrozie aż 22 minuty ludzie czekali. Autobusem byłoby to 10 minut i komfortowo dla podróżnych. Te 20 minut do Poznania i co pół godziny pociąg to zawsze obiecanki cacanki. Ja i wiele innych osób, wznosimy o rozważenie opcji dojazdu autobusów do Swarzędza.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

lut

GUŁTOWY, hala sportowa, Szkoła Podstawowa, ul. Średzka 8
XI Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Kostrzyn

18

lut

18:00
SOKOLNIKI, świetlica
Wybory sołeckie - sołectwo Strumiany

19

lut

18:30
CZERLEJNO, Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa, ul. Kostrzyńska 4
Wybory sołeckie - sołectwo Czerlejno

20

lut

07:45
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wyjazdowe posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

18:00
WĘGIERSKIE, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - sołectwo Węgierskie (+Ługowiny)

[ wszystkie ]

Sonda
Czy weźmiesz udział w wyborch sołeckich?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: