Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bartłomiej Wróblewski nie będzie Rzecznikiem Praw Obywatelskich - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Bartłomiej Wróblewski nie będzie Rzecznikiem Praw Obywatelskich
17-05-2021 12:52   Janusz Ludwiczak
Poznański poseł PiS Bartłomiej Wróblewski nie zostanie Rzecznikiem Praw Obywatelskich – tak zdecydowali senatorowie.

We wrześniu zakończyła się 5-letnia kadencja dotychczasowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Zgodnie z ustawą Adam Bodnar funkcję tą będzie pełnił do czasu wybrania jego następcy. Jednak do tej pory nie udało się tego zrobić. Wcześniej odrzucono kandydaturę wiceszefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych Piotra Wawrzyka i Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz.

O funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich zabiegał poznański poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. W kwietniu jego kandydaturę poparło 240 z 452 głosujących posłów. Za było 231 parlamentarzystów PiS, 6 z Konferederacji, 2 z Kukiz15 i poseł niezależny Lech Koławski. Przeciwni byli posłowie Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PSL i Polska2050.

By Bartłomiej Wróblewski mógł zostać Rzecznikiem Praw Obywatelskich musiał uzyskać poparcie większości w Senacie. Podczas czwartkowego głosowania 48 senatorów było za (wszyscy z PiS), kandydatury nie poparło 49 parlamentarzystów. Dwóch senatorów wstrzymało się od głosu (w tym Jan Filip Libicki).

Wicemarszałek Senatu Michał Kamiński powiedział, że nie może zaakceptować Bartłomieja Wróblewskiego jako kandydata na RPO, bo zmusiłby go do walki z systemem, który współtworzył.

Senatorowie Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i innych klubów opozycyjnych zwrócili też uwagę na wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego, który doprowadził do wielu protestów ulicznych. Poruszono również poglądy posła dotyczące Telewizji Polskiej.

Przypomnijmy, że w połowie września ubiegłego roku poseł Bartłomiej Wróblewski został zawieszony w prawach członka partii Prawo i Sprawiedliwość przez samego prezesa Jarosława Kaczyńskiego za to, że głosował przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, które dotyczą m.in.. zakazu hodowli zwierząt futerkowych.


R E K L A M A

Komentarze (4)

19-05-2021 10:00:40
@.
Bodnar ? Haahahahaha
19-05-2021 07:14:19
.
To nie musi być nadczłowiek. Wystarczy, że będzie człowiekiem mądrym, empatycznym, przygotowanym merytorycznie, przekładał humanizm nad jakąkolwiek wiarę, i nie będzie marionetką żadnej partii. Taki, bo ja wiem, może Bodnar?
18-05-2021 22:53:14
.:.
To może jakaś bezpartyjna Jachira albo inny Lempart?!
17-05-2021 14:14:55
max
I bardzo dobrze, że partyjna marionetka nie będzie RPO. Pan Wróblewski może niech najpierw zacznie dotrzymywać swoich deklaracji.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

kwi

13:45
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Wełnianka Kiszkowo

16:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - KS Błękitni Psary Polskie

16

kwi

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

20

kwi

11:00
Wiktorowo
Dziki Bieg w Błocie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - LKS Ślesin

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: