Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Młodzieżowi radni przełamują tabu – pojawią się różowe skrzyneczki - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Młodzieżowi radni przełamują tabu – pojawią się różowe skrzyneczki
11-05-2021 06:30   Janusz Ludwiczak
Młodzieżowa Rada Miejska Gminy Kostrzyn podejmuje się organizacji akcji "Różowa skrzyneczka". W każdej szkole podstawowej pojawią się skrzynki, w których znajdą się środki higieniczne da młodych dziewczyn i kobiet w trudnej sytuacji życiowej.

W poniedziałek odbyła się czwarta sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn II kadencji. Jedną z podjętych uchwał był projekt w sprawie organizacji i przeprowadzenia akcji "Różowa skrzyneczka".

– Nieduża metalowa skrzyneczka jest różowa i zapakowana środkami higienicznymi dla młodych dziewczyn Gminy Kostrzyn. Skrzyneczki znajdą się w każdej szkole podstawowej naszej gminy oraz dodatkowo w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, aby z zaopatrzenia mogła również skorzystać każda kobieta, która potrzebuje takich środków higienicznych a jest w trudnej sytuacji życiowej – objaśniała Oliwia Balcerek, zastępca przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

"Różowe skrzyneczki" znajdują się już w wielu miastach w Polsce. Znajdują się w nich środki higieniczne dla kobiet – tampony, podpaski, po które mogą w każdej chwili sięgnąć dziewczyny i kobiety, będące w nagłej potrzebie lub w trudnej sytuacji materialnej.

Młodzieżowi radni podjęli również uchwałę w sprawie podjęcia Deklaracji Współpracy Młodzieżowych Rad Aglomeracji Poznańskiej, do której należą już młodzi rajcy z Poznania, Murowanej Gośliny, Lubonia, Suchego Lasu i Tarnowa Podgórnego. Celem tego przedsięwzięcia jest współpraca między przedstawicielami młodzieżowych rad gmin i miast oraz wymiana doświadczeń.

Podczas poniedziałkowej sesji Młodzieżowa Rada Miejska Gminy Kostrzyn przegłosowała uchwałę w sprawie rezygnacji młodzieżowego radnego Jana Giela. To kolejna osoba, która opuściła tą organizację w ostatnim czasie (wcześniej zrezygnowała Joanna Klasa i nastąpiło wygaśnięcie mandatu radnej Weroniki Czerniak).

Wybrana została również przewodnicząca zespołu ds. relacji zewnętrznych i mediów społecznościowych. Została nią Oliwia Balcerek, która otrzymała 77,8%. Drugą kandydatkę, Milenę Wąsik poparło 22,2% radnych.

Radni zastanawiali się także nad przyszłością kostrzyńskiej rady młodzieżowej.

– W przyszłym roku kończy się nasza kadencja. Myśleliśmy o rozszerzeniu składu rady o uczniów nie tylko podstawówek – wskazywała wiceprzewodnicząca Oliwia Balcerek.

– Jestem za tym, jeśli tylko wpłynie wniosek do Rady Miejskiej, ale na pewno w szkołach podstawowych znajdą się chętni – odpowiedział Przemysław Kubiak, zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

Na zakończenie wiceburmistrz Waldemar Biskupski poinformował, że 8 czerwca w Parku Miejskim planowana jest niespodzianka związana z czytelnictwem.


Komentarze (1)

11-05-2021 10:23:26
Ewelina
Czegoś nie rozumiem, jak w dzisiejszych czasach młodzież do 18 roku życia jest w trudnej sytuacji i nie stać jej na zakup podstawowych środków higienicznych skoro rodzice otrzymują 500+, ulga preferencyjna z PIT itp. Ciągle z naszych podatków wsparcie rodzin a oni nadal w trudnej sytuacji. Na zakup laptopów nie mają, na książki też 300+ muszą dostać? To co rodzice robią z ta kasą ? Na Zanzibar jeżdżą?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

14:00
TRZEK, Wydzierzewice
Festyn z okazji Dnia Dziecka
- animacje, warsztaty, dmuchańce, sportowe rozgrywki, mała gastronomia

15:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Wełnianka Kiszkowo

15

cze

19:00
KOSTRZYN, Parafia Błog.Jolanty, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Odpust parafialny. Wmurowanie kamienia węgielnego i poświęcenie domu parafialnego przez ks. abp Stanisława Gądeckiego

19

cze

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Noteć Czarnków

20

cze

17:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - GKS Tarnovia II Tarnowo Podgórne

[ wszystkie ]

Sonda
To juz półmetek kadencji - jak oceniasz kostrzyński samorząd?

6 - idealnie

5 - bardzo dobrze

4 - dobrze

3 - dostatecznie

2 - miernie

1 - niedostatecznie


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: