Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wznowiono piłkarskie rozgrywki. Pierwsze mecze Maratończyka i GKS-u w rundzie wiosennej - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Wznowiono piłkarskie rozgrywki. Pierwsze mecze Maratończyka i GKS-u w rundzie wiosennej
26-04-2021 11:11   Janusz Ludwiczak
Remis Lechii, przegrana Maratończyka i wygrana GKS Gułtowy 6:1 – po przerwie wznowione zostały piłkarskie rozgrywki.

Mecze niższych lig wstrzymane były od 20 marca z powodu obowiązujących obostrzeń.

– Powrót do rywalizacji jest możliwy dzięki zmianom prawnym, które weszły w życie 16 kwietnia. W interpretacji Polskiego Związku Piłki Nożnej sformułowanie dotyczące miejsce prowadzonej działalności objętej limitem osób odnosi się wprost do miejsca rozgrywania zawodów (boiska), a nie całego kompleksu sportowego, w obrębie którego może funkcjonować więcej niż jeden obiekt sportowy. Możliwe jest zatem rozgrywanie meczów piłkarskich przy udziale 25 osób – informuje Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.

W weekend odbyły się mecze gminnych drużyn. Zarówno piłkarze Lechii Kostrzyn, Maratończyka Brzeźno, jak i GKS Gułtowy rozegrali mecze wyjazdowe.

Lechiści zremisowali z Huraganem Pobiedziska 0:0
. Punkt udało się zdobyć pomimo czerwonej kartki w 59 minucie, którą otrzymał Dawid Chąpiński i gry w 10-osobowym składzie.
Po 20 rozegranych meczach Kostrzynianie są na 12 miejscu w tabeli V ligi z 27 punktami na koncie (7 zwycięstw, 6 remisów, 7 przegranych i bilans 24 bramek strzelonych, 25 straconych).

W sobotę zagrali również piłkarze GKS Gułtowy, którzy pokonali 6:1 Tornado Tarnowo. Aż cztery bramki strzelił Daniel Mężyński (w 48, 76, 83 i 91 minucie), a także Dominik Jaśkowiak (już w 13 minucie meczu) oraz Julian Małek.
Gułtowanie awansowali na 5. miejsce tabeli klasy B z 24 punktami (7 zwycięstw, 3 przegrane, 3 przegrane, bramki: 26-17).
Z rozgrywek wycofał się Lider Szczytniki Czerniejeskie, tym samym GKS pozostaje w klasie B z 10 rywalami.

Z kolei w niedzielne popołudnie z Owieczkach zawodnicy Maratończyka Brzeźno zagrali z tamtejszym WKS-em. Do przerwy mecz zakończył się remisem 1:1. Lepsi okazali się jednak gospodarze, który pokonali Brzeźnian 4:3.
Maratończyk spadł z 2 na 3 miejsce w tabeli klasy B. Po 14 rozgrywkach podopieczni Rafała Wiąza zdobyli 29 punktów (9 zwycięstw, 2 remisy, 3 przegrane, 46 strzelonych bramek i 39 straconych).

Kolejne mecze Lechii, Maratończyka i GKS zostaną rozegrane na własnych boiskach. I tak w sobotę o godz. 11:00 Kostrzynianie zagrają z Orkanem Śmiłowo, w tym samym czasie rozegrany zostanie mecz Maratończyka z Sokołem Mieścisko. Rywalem Gułtowian w niedziele o godz. 12:00 będzie Jadwiżański KS Poznań.
Piłkarze Lechii i Maratończyka w długi weekend rozegrają jeszcze po jednym meczu. I tak w świąteczny poniedziałek, 3 maja o godz. 16:00 Lechiści zmierzą się na wyjeździe ze Spartą Złotów, z kolei Brzeźnianie o godz. 17:00 zagrają z FAS KS Fałkowo.

Wyniki meczów, najbliższe rozgrywki i tabele wszystkich trzech gminnych klubów piłkarskich (1922 Lechia Kostrzyn, Maratończyk Brzeźno i GKS Gułtowy) można sprawdzić w naszym serwisie na stronie: www.sport.infokostrzyn.pl.