Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Lockdown przedłużony o kolejny tydzień. Otwarto przedszkola, hotele zamknięte do majówki - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Lockdown przedłużony o kolejny tydzień. Otwarto przedszkola, hotele zamknięte do majówki
19-04-2021 12:34   Janusz Ludwiczak
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o utrzymaniu głównych obostrzeń o kolejny tydzień, do 25 kwietnia. Od poniedziałku otwarte są znów żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Możliwe jest uprawianie sportu w obiektach na świeżym powietrzu – wrócą również piłkarskie rozgrywki. Hotele będę zamknięte do 3 maja, więc raczej nie ma szans na dłuższy wyjazd w długi weekend.

– Zdecydowaliśmy się utrzymać obowiązujące obostrzenia, ale bacznie przyglądamy się napływającym każdego dnia informacjom o liczbie zakażonych, zgonów, zajętych łóżek i wykorzystanych respiratorów. Od tych danych uzależniamy dalsze decyzje. Zdrowie i życie ludzkie jest dla nas najważniejsze. Trzecia fala pandemii przetacza się przez szpitale. Zajętych jest 75,71% łóżek covidowych, wykorzystywanych jest 78,94% respiratorów – Sytuacja nadal jest bardzo trudna, dlatego utrzymujemy obowiązujące obostrzenia przez kolejny tydzień. Wyjątkiem są hotele – tutaj obostrzenia będą obowiązywały do 3 maja włącznie – poinformował minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Od poniedziałku znów dla wszystkich dzieci dostępne są żłobki i przedszkola (do tej pory placówki te były dostępne dla dzieci pracowników medycznych i służb porządkowych – m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

Od piątku, 16 kwietnia dostępne są obiekty sportowe na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu do 25 osób (zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych).

Wznowione zostaną rozgrywki piłkarskie. Od 20 marca nie mogli grać piłkarze Lechii Kostrzyn, Maratończyka Brzeźno i GKS Gułtowy. Rozgrywki zostały przesunięte na inne terminy.

– Powrót do rywalizacji jest możliwy dzięki zmianom prawnym, które weszły w życie 16 kwietnia. W interpretacji Polskiego Związku Piłki Nożnej sformułowanie dotyczące miejsce prowadzonej działalności objętej limitem osób odnosi się wprost do miejsca rozgrywania zawodów (boiska), a nie całego kompleksu sportowego, w obrębie którego może funkcjonować więcej niż jeden obiekt sportowy. Możliwe jest zatem rozgrywanie meczów piłkarskich przy udziale 25 osób. W opinii radcy związkowego, zaprezentowana przez PZPN wykładnia przepisów rozporządzenia jest jedyną racjonalną interpretacją zamiaru i celu pracodawcy, który wprowadzoną nowelizacją chciał przywrócić sport amatorski na świeżym powietrzu. Tym samym rozgrywki rundy wiosennej będą kontynuowane od 19 kwietnia zgodnie ze zmodyfikowanym harmonogramem. Wielkopolski ZPN nie przewiduje dalszych zmian w terminarzach, oczywiście o ile nie dojdzie do ponownego zaostrzenia przepisów i w efekcie - konieczności zawieszenia rywalizacji. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami piłkarskimi w kraju, sezon ligowy musi zakończyć się do 30 czerwca – informuje Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.

Oznacza to, że w najbliższą sobotę o godz. 14:00 Lechia Kostrzyn zagra na wyjeździe z Huraganem Pobiedziska. Z kolei GKS Gułtowy godzinę później rozegrają mecz z Tornadem Tarnowo. Maratończyk Brzeźno rozegra zaś wyjazdowy mecz z WKS Owieczkami w niedzielę o godz. 16:00.

Wyniki meczów, najbliższe rozgrywki i tabele wszystkich trzech gminnych klubów piłkarskich (1922 Lechia Kostrzyn, Maratończyk Brzeźno i GKS Gułtowy) można sprawdzić w naszym serwisie na stronie: www.sport.infokostrzyn.pl.

Hotele i inne miejsca noclegowe będą zamknięte do 3 maja, więc raczej nie ma szans na dłuższy wyjazd w długi weekend.

Obostrzenia od 19 kwietnia:

 • Zamknięte hotele – wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy.
 • Zamnięte pozostają sklepy wielkopowierzchniowe (meblowe i budowlane) powyżej 2000 m²
 • W centrach i galeriach handlowych nadal otwarte będą tylko sklepy spożywcze, apteki, drogerie, salony prasowe i księgarnie
 • Na targu i poczcie obowiązują limity:
  • 1 osoba na 15 m² – w sklepach do 100 m²
  • 1 osoba na 20 m² – w sklepach powyżej 100 m²
 • Nieczynne są zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne
 • W kościołach, świątyniach i innych miejscach kultu religijnego będzie mogła przebywać jedna osoba na 20 m²
 • Nadal zawieszona jest działalność placówek kulturalnych (muzea, kina, teatry, galerie sztuki) oraz obiektów sportowych (baseny, sauny, siłownie, hale sportowe). Wyjątkiem będą obiekty wyłącznie dla zawodowców (wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności).

Według nieoficjalnych informacji od przyszłego tygodnia przywrócona ma zostać nauka stacjonarna dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Odmrożone mają być usługi i handel, ale tylko w regionach, gdzie dobra jest sytuacja epidemiologiczna (chodzi o województwa: lubelskie, podlaskie, podkarpackie i warmińsko-mazurskie). Decyzje mają zostać ogłoszone w tym tygodniu, ale wszystko zależy od ilości zakażeń i zgonów.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

paź

11:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Orlik Miłosław

14:00
Siedleczek
VI Różaniec do granic

04

paź

17:00
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
Spotkanie autorskie z Marcinem Walczakiem
Recital muzyczny promujący książkę "Wiedźmin"

07

paź

11:00
Skałowo, las (teren ATV Kostrzyn)
Dziki Bieg w Lesie

17:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Wiwat! - koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Siekieracy" z okazji Dnia Tańca Ludowego

[ wszystkie ]

Sonda
Czy weźmiesz udział w wyborach parlamentarnych i referendum 15 października?

TAK wezmę udział w wyborach i referendum

TAK wezmę udział, ale tylko w wyborach

TAK wezmę udział tylko w referendum

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: