Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Starostwo powiatowe opuści Poznań. Będzie bliżej [AKTUALIZACJA] - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Starostwo powiatowe opuści Poznań. Będzie bliżej [AKTUALIZACJA]
01-04-2021 12:21   Janusz Ludwiczak
– W ciągu dwóch lat w Swarzędzu, tuż przy drodze krajowej nr 92 powstanie nasza nowa siedziba. Wynajmowany budynek przy ul. Jackowskiego w Poznaniu zostanie zwrócony właścicielom – poinformował wicestarosta poznański.

Powiat Poznański ma swoją siedzibę w budynku przy ul. Jackowskiego 18 na poznańskich Jeżycach. Budynek ten jest wynajmowany. Okazuje się, że właściciele budynku, którym jest wojsko złożyło wypowiedzenie najmu.

– Budynek ten został nam udostępniony na początku lat 90. jako inwestycja celu publicznego. Nigdy budynek ten nie był naszą własnością, oprócz dróg nie posiadamy własnych nieruchomości. Pod koniec lutego Powiat Poznański otrzymał wypowiedzenie umowy najmu od Wojska Polskiego, który jest właścicielem nieruchomości przy ul. Jackowskiego 18 w Poznaniu – mówi wicestarosta poznański, Tomasz Łubiński.

Okazuje się, że powodem decyzji jest realizacja planów wojskowych związanych ze stacjonowaniem oddziałów amerykańskich.

– W ubiegłym roku zainaugurowana została działalność wysuniętego dowództwa V. Korpusu Sił Lądowych USA w Polsce. W koszarach przy ul. Bukowskiej w Poznaniu stacjonuje ponad 200 amerykańskich żołnierzy. Potrzebna jest nam nowa baza lokalowa, dlatego podjęliśmy decyzję, że budynek przy ul. Jackowskiego, który jest naszą własnością – informuje biuro prasowe Ministerstwa Obrony Narodowej.

Dlatego Powiat Poznański postanowił wybudować własną siedzibę.

– Analizowaliśmy cztery lokalizacje. Wybór padł na Swarzędz. Pozyskamy działkę przy ul. Poznańskiej w Jasinie, czyli przy drodze krajowej nr 92. Rozważaliśmy również lokalizację siedziby w Tarnowie Podgórnym, Murowanej Goślinie, Komornikach i Luboniu, jednak naszym zdaniem ta lokalizacja jest najbardziej przystępna – do nowej siedziby będzie można dojechać dogodnie drogą krajową nr 92, a także pociągiem, gdyż Polskie Linie Kolejowe planują wybudowanie przystanku w pobliżu kolorowego wiaduktu, prowadzącego do ul. Rabowickiej. W ostatnim czasie powstało tam wiele zakładów pracy, stacja kolejowa ma tam powstać w ciągu 2-3 lat – wyjaśnia wicestarosta.

A kiedy powstanie nowa siedziba?

– Stanie się to w ciągu dwóch lat. Niebawem ogłosimy przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej budynku, a następnie będziemy chcieli uzyskać pozwolenie na budowę i wybrać wykonawcę prac. Nie ma zagrożenia, że z dnia na dzień będziemy musieli się wyprowadzić. Obecna umowa z właścicielem obecnego budynku mamy do końca 2023 roku. Oczywiście będzie trochę żal rozstawać się z Poznaniem, który jest położony centralnie w powiecie, ale jestem przekonany, że nowa lokalizacja będzie odpowiadać mieszkańcom, przedsiębiorcom i petentom, którzy będą mieli do dyspozycji nowoczesny budynek – podsumowuje wicestarosta.

Aktualizacja: Powyższy tekst był żartem primaaprilisowym.
Tym, którzy uwierzyli w nasz dowcip gratulujemy poczucia humoru. W przyszłym roku postaramy się wymyślić coś bardziej oryginalnego.


Fot: Anna Świąder

Komentarze (3)

02-04-2021 09:27:43
Panteon
Bardzo dobry tekst. Już myślałem, że to prawda.
01-04-2021 15:35:06
Pieniążek
1 kwietnia...
01-04-2021 13:28:22
toms
Oby to była prawda - będzie bliżej, a po ostatniej decyzji z GOAP Poznań sobie też zasłużył na to
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

sie

do 15-08-2022
Gułtowy
Qultowe Gułtowy

16

sie

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

19

sie

Siedleczek
II bieg do nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

26

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

10

wrz

Iwno
V Bieg Pieczonej Pyry - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: