Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Serce gminy" zmieni swoje oblicze? Można wypowiedzieć się o przyszłości kostrzyńskiego Rynku - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
"Serce gminy" zmieni swoje oblicze? Można wypowiedzieć się o przyszłości kostrzyńskiego Rynku
25-03-2021 08:30   Janusz Ludwiczak
Studenci Politechniki Poznańskiej rozpoczęli prace nad stworzeniem koncepcji zagospodarowania kostrzyńskiego Rynku wraz z przyległymi ulicami. Również mieszkańcy mogą wziąć udział w konsultacjach społecznych.

Studenci Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej mają za zadanie opracować koncepcję zagospodarowania Rynku w Kostrzynie oraz rejonu ulic: Poznańskiej, Dworcowej, Szymańskiego, Średzkiej, Mickiewicza i Kościuszki.

– Podstawowym celem opracowań jest stworzenie takiej przestrzeni starówki, by przyciągała mieszkańców, zachęcała do przyjścia, zatrzymania się i spędzenia czasu – wyjaśnia Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Jak już informowaliśmy gmina Kostrzyn rozpoczęła współpracę z Politechniką Poznańską. Autorzy najlepszych koncepcji otrzymają nagrody. W sumie na ten cel przeznaczono 15 tys. zł.

Równocześnie rozpoczęły się konsultacje społeczne dla mieszkańców, którzy mogą wypowiedzieć się jak powinien wyglądać w przyszłości kostrzyński Rynek. Jakie ma pełnić funkcje, co powinno się na nim pojawić, czy powinna być zmniejszona liczba miejsc postojowych a także czy należy wprowadzić strefę płatnego parkowania na sąsiednich ulicach.

– Aby prace studentów były jak najbardziej efektywne i aby w jak najlepszym stopniu spełniły zamierzony cel zachęcamy Państwa, jako najważniejszych przyszłych użytkowników przestrzeni, do wyrażenia swojej opinii i przedstawienia swoich oczekiwań wobec koncepcji zagospodarowania rynku. W tym celu, we współpracy z pracownikami Politechniki Poznańskiej odpowiedzialnymi za przeprowadzenie konkursu przygotowaliśmy ankietę. Udzielenie odpowiedzi na kilka pytań zajmie kilkanaście minut, a wszystkie uwagi będą ważnym elementem analiz niezbędnych do opracowania nowej przestrzeni starówki Kostrzyna – zaznacza burmistrz Szymon Matysek.

W badaniu można wziąć udział do 9 kwietnia. Szczegółowa ankieta konsultacji społecznych dostępna jest tutaj.

– Podsumowanie ankiet będzie punktem wyjścia do zaplanowanego spotkania studentów z mieszkańcami (ze względu na obecny stan najprawdopodobniej on line). Spotkanie to ma być kolejnym etapem konsultacji i udziału mieszkańców we wspólnych pracach nad koncepcją. Wstępny termin konsultacji z mieszkańcami zaplanowany jest w dniach 19-23 kwietnia. Ponadto prace konkursowe wystawimy do publicznego oglądu z urządzeniem plebiscytu wśród mieszkańców na najlepszy projekt – wyjaśnia burmistrz Szymon Matysek.

O przebudowie kostrzyńskiego Rynku mówi się od lat. Już wcześniej przygotowywane były koncepcję nowej płyty, jednak projektom zarzucono zbyt "dużo betonu".

W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i 767. rocznicę nadania praw miejskich Kostrzynowi, czyli 11 listopada 2018 r. burmistrz zapowiedział, że rewitalizacja Rynku zostanie w końcu przeprowadzona.

Wraz z przebudową Rynku miałaby zmienić się również organizacja ruchu. Niewykluczone, że ulica Kościuszki stałaby się jednokierunkowa. Możliwe, że również podobnie stałoby się z ulicą Poznańską.

Rewitalizacja Rynku ma objąć również ulicę Dworcową i Średzką (od Rynku do Szymańskiego).


Komentarze (4)

30-03-2021 12:10:21
MIESZKANIEC
Zwrócić uwagę na pijących na Poznańskiej po pierwsze a po drugie przy Chacie Polskiej. Szczerze mówiąc, dziwię się osobą zarządzającym w Chacie Polskiej, że sobie pozwalają aby siedzieli na parapetach albo w środku na koszu przy automacie PORAŻKA
25-03-2021 15:18:49
REDAKCJA
@MAX: Nie do końca - od Rynku do ul. 20 Października jest dwukierunkowa ☺
25-03-2021 15:07:42
LENA
Władza powinna przede wszystkim pomyśleć o Panach pijących alkohol na przystanku na ul. Poznańskiej i sikających na każdy zaułek. To jest dopiero wizytówka Kostrzyna i kilka kwiatków zasadzonych na Rynku nie polepszy wizerunku!
25-03-2021 15:05:53
MAX
Ulica Kościuszki jest jednokierunkowa!!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

sty

17:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert zespołu "Castle Bras" z okazji Dnia Babci i Dziadka
Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Poznańska 33, od 17 stycznia 2022 roku od godziny 8:00

22

sty

09:00
GUŁTOWY, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fidlera ul. Średzka 8
XIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Kostrzyn o Puchar Burmistrza
(sala sportowa)

30

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
30. finał WOŚP

Gułtowy
30. finał WOŚP

BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
30. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polski Ład wpłynął na Twoją pensję?

Tak, dostałem wyższą

Nic się nie zmieniło

Niestety moja wypłata jest teraz niższa


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: