Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Kostrzyniance polała się krew - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Strumiany | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | Wróblewo
W Kostrzyniance polała się krew
06-12-2018 00:49   Janusz Ludwiczak
Ponad 70 osób wzięło udział w kolejnej akcji poboru krwi, którą zorganizowano w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury "Kostrzynianka". W sumie udało zebrać się blisko 32 litry najcenniejszego daru życia.

W andrzejkowy piątek w "Kostrzyniance" odbyła się ostatnia w tym roku akcja honorowego poboru krwi dla potrzebujących, którą zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Kostrzynie. Krwiodawcy i tym razem nie zawiedli. W sumie podczas prawie 6-godzinnej akcji zebrano prawie 32 litry krwi.

– W akcji uczestniczyło 78 osób , 1 osoba zakwalifikowała się jako potencjalny dawca szpiku, z pozostałych 77 osób zarejestrowanych krew oddały 72 osoby. W sumie uzyskano 31,950 ml tego szlachetnego płynu – wylicza Ireneusz Hertel, prezes Kostrzyńskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK.

Dawcy chcieli przede wszystkim pomóc osobom, którzy potrzebują krwi. Wielkopolskie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu alarmuje, że w tej chwili najbardziej brakuje krwi 0 Rh–. Niski jest również stan krwi grupy 0 Rh+.

– Krew oddaję regularnie co trzy miesiące od 2005 roku. Oddając krew pomagam innym, a przy okazji mam dzień wolny od pracy. Sam zabieg nie jest bolesny – powiedział Leszek Kowalski, krwiodawca.

– Zacząłem już w wojsku i tak krew oddaję już od 10 lat. Chcę pomagać innym, oddając ten życiodajny płyn, który płynie w naszych żyłach. Wato pomagać, tak zostałem wychowany. To nie boli, a najbardziej lubię wkłucie igły. Oddanie krwi zajmuje mi ok. 8 minut – wskazuje Grzegorz Karalus, dawca krwi.

Osoby, które wzięły udział w akcji nie tylko przekazały najcenniejszy dar życia, ale również otrzymały 8 czekolad, sok oraz dzień wolny od pracy. Kolejny pobór krwi w Kostrzynie odbędzie się w lutym.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

gru

10:00
Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne dla mieszkańców Miasta Kostrzyn w sprawie zagrożeń w rejonie miejsc zamieszkania lub aktywności zawodowej
Celem spotkań jest dyskusja i wymiana informacji na temat nie

11:00
Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne dla mieszkańców Gminy Kostrzyn w sprawie zagrożeń w rejonie miejsc zamieszkania lub aktywności zawodowej
Celem spotkań jest dyskusja i wymiana informacji na temat nieb

26

gru

11:30
SIEKIERKI, Kościół św. Jadwigi, ul. Kórnicka 1
Uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej Bohaterów Powstania Wielkopolskiego z Siekierek i okolic
(po mszy św. o godz. 11:30 w kościele)

06

sty

15:00
CZERLEJNO, kościół NMP Wniebowziętej, ul. Kostrzyńska 1
Orszak Trzech Króli
Wspólne kolędowanie, świąteczna biesiada przy ognisku

13

sty

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

[ wszystkie ]

Sonda
Czy podatek od psa powinien być pobierany? ►więcej szczegółów

TAK, 20 zł rocznie to jest symboliczna opłata, a z niej finansowane jest m.in. schronisko

Tak, ale Z WYŁĄCZENIEM psów adoptowanych ze schroniska

NIE, dlaczego mają płacić tylko właściciele psów


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: