Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Kostrzyniance polała się krew - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Strumiany | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | Wróblewo
W Kostrzyniance polała się krew
06-12-2018 00:49   Janusz Ludwiczak
Ponad 70 osób wzięło udział w kolejnej akcji poboru krwi, którą zorganizowano w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury "Kostrzynianka". W sumie udało zebrać się blisko 32 litry najcenniejszego daru życia.

W andrzejkowy piątek w "Kostrzyniance" odbyła się ostatnia w tym roku akcja honorowego poboru krwi dla potrzebujących, którą zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Kostrzynie. Krwiodawcy i tym razem nie zawiedli. W sumie podczas prawie 6-godzinnej akcji zebrano prawie 32 litry krwi.

– W akcji uczestniczyło 78 osób , 1 osoba zakwalifikowała się jako potencjalny dawca szpiku, z pozostałych 77 osób zarejestrowanych krew oddały 72 osoby. W sumie uzyskano 31,950 ml tego szlachetnego płynu – wylicza Ireneusz Hertel, prezes Kostrzyńskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK.

Dawcy chcieli przede wszystkim pomóc osobom, którzy potrzebują krwi. Wielkopolskie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu alarmuje, że w tej chwili najbardziej brakuje krwi 0 Rh–. Niski jest również stan krwi grupy 0 Rh+.

– Krew oddaję regularnie co trzy miesiące od 2005 roku. Oddając krew pomagam innym, a przy okazji mam dzień wolny od pracy. Sam zabieg nie jest bolesny – powiedział Leszek Kowalski, krwiodawca.

– Zacząłem już w wojsku i tak krew oddaję już od 10 lat. Chcę pomagać innym, oddając ten życiodajny płyn, który płynie w naszych żyłach. Wato pomagać, tak zostałem wychowany. To nie boli, a najbardziej lubię wkłucie igły. Oddanie krwi zajmuje mi ok. 8 minut – wskazuje Grzegorz Karalus, dawca krwi.

Osoby, które wzięły udział w akcji nie tylko przekazały najcenniejszy dar życia, ale również otrzymały 8 czekolad, sok oraz dzień wolny od pracy. Kolejny pobór krwi w Kostrzynie odbędzie się w lutym.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

lut

18:00
SOKOLNIKI, świetlica
Wybory sołeckie - sołectwo Strumiany

19

lut

18:30
CZERLEJNO, Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa, ul. Kostrzyńska 4
Wybory sołeckie - sołectwo Czerlejno

20

lut

07:45
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wyjazdowe posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

18:00
WĘGIERSKIE, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - sołectwo Węgierskie (+Ługowiny)

21

lut

18:00
GWIAZDOWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - sołectwo Gwiazdowo

[ wszystkie ]

Sonda
Czy weźmiesz udział w wyborch sołeckich?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: