Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radna Anna Dudzińska: "Otrzymałam anonim z szantażem. Moje dziecko dostało niepokojący telefon" - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Radna Anna Dudzińska: "Otrzymałam anonim z szantażem. Moje dziecko dostało niepokojący telefon"
09-03-2021 06:40   Janusz Ludwiczak
– Spotkała mnie bardzo nieprzyjemna sytuacja. Otrzymałam listem korespondencję w formie anonimu, który zawierał elementy szantażu. To nie jedyny incydent, który mnie spotkał. Moje dziecko, którego numer jest bardzo pilnie strzeżony i jest dostępny tylko najbliższej rodzinie otrzymało również niepokojący telefon – mówiła podczas czwartkowe sesji radna Anna Dudzińska.

W połowie lutego radna Anna Dudzińska otrzymała anonimowy list, w którym adresat domagał się usunięcia profilu z facebooka oraz groził upublicznieniem pisma. Nie wiadomo jednak o jaki dokładnie chodziło profil.


Fot: Anna Dudzińska

– Moje dziecko, którego numer jest bardzo pilnie strzeżony i jest dostępny tylko najbliższej rodzinie otrzymało również niepokojący telefon. Bezpieczeństwo mojej rodziny jest dla mnie dobrej najwyżej wagi. Takie aktywności, działania nie będę pozostawiała bezczynnie. Sprawa została zgłoszona do prokuratury. Mam nadzieję, że właściwe organy, we właściwy sposób ocenią to co mnie spotkała – mówiła podczas czwartkowej sesji Anna Dudzińska, radna gminy Kostrzyn.

Głos zabrał przewodniczący kostrzyńskiego samorządu.

– Przykro mi, że to panią spotkało. Nie rozumiem tylko, dlaczego porusza pani takie tematy na sesji. Też musiałem trzykrotnie zmieniać numer telefonu ze względu na pogróżki, które otrzymywałem. Jesteśmy osobami publicznymi, musimy z tymi tematami sobie radzić. Należy takie sprawy zgłaszać do policji, prokuratury. W tej sugeruje pani, że ataki personalne mają związek z działalnością samorządową. To jest poważne oskarżenie – powiedział Grzegorz Banaszak, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

– Koperta została zaadresowana na radną. Nie łącze tego anonimu z żadną osobą. Sprawą zajmie się prokuratura. To jest sprawa, którą powinnyśmy poruszać. Nie powinniśmy milczeć. To nie służy demokracji – powiedziała radna Anna Dudzińska.

Radny Paweł Perka pytał o doprecyzowanie sprawy.

– Poruszyła pani ten temat, chciałbym wiedzieć o co chodzi. Jakie to były pogróżki? Proszę o przedstawienie tematu całościowo – pytał radny Paweł Perka.

– Myślę, że to jest rozmowa na inną okazję. O wynikach śledztwa państwa poinformuję – odpowiedziała radna Anna Dudzińska.

Radny Piotr Kotarski stwierdził, ze "może ktoś z Siekierek pisze", proponując poruszenie tematu na posiedzeniu komisji.

– Rzeczywiście sytuacja jest niedobra. Próby szantażu nie powinny mieć miejsca. Również dostaję regularnie niemiłą korespondencję dotyczącą podejmowanych decyzji, odnoszących się do życia prywatnego. Kilkukrotnie zostałem pomówiony o pobicie konkretnej osoby. Sprawą zajęła się policja. Mam nadzieję, że pani sprawę wyjaśni prokuratura i odpowiednie organy – podsumował burmistrz Szymon Matysek.

ZOBACZ TAKŻE: Retransmisja sesji {► FILM}


Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum InfoKostrzyn.pl

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

14:00
TRZEK, Wydzierzewice
Festyn z okazji Dnia Dziecka
- animacje, warsztaty, dmuchańce, sportowe rozgrywki, mała gastronomia

15:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Wełnianka Kiszkowo

15

cze

19:00
KOSTRZYN, Parafia Błog.Jolanty, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Odpust parafialny. Wmurowanie kamienia węgielnego i poświęcenie domu parafialnego przez ks. abp Stanisława Gądeckiego

19

cze

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Noteć Czarnków

20

cze

17:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - GKS Tarnovia II Tarnowo Podgórne

[ wszystkie ]

Sonda
To juz półmetek kadencji - jak oceniasz kostrzyński samorząd?

6 - idealnie

5 - bardzo dobrze

4 - dobrze

3 - dostatecznie

2 - miernie

1 - niedostatecznie


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: