Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Gułtowy: Na Pałacowej ułożono już kostkę brukową - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Gułtowy: Na Pałacowej ułożono już kostkę brukową
24-02-2021 08:15   Janusz Ludwiczak
Postępują prace związaną z przebudową głównej drogi wokół kościoła w Gułtowach. Drogowcy ułożyli m.in. specjalną kostkę brukową. W ramach wartej ponad 450 tys. zł inwestycji ulica została poszerzona do 4,5 metrów. Zmieni się organizacja ruchu.

Przebudowa ulicy Pałacowej rozpoczęła się pod koniec października. Droga była w fatalnym stanie – dziury jezdni, a piesi mieli zbyt wąski chodnik.

W ramach wartej ponad 450 tys. zł inwestycji wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni. Na wysokości kościoła i pałacu została ułożona już specjalna kostka brukowa, a także wybudowano nowy chodnik. Przewidziano także odwodnienie korpusu drogowego i zagospodarowanie terenu.

Docelowo jezdnia ulicy Pałacowej zostanie poszerzona do 4,5 metrów, a chodnik będzie miał 2 metry szerokości. Zmieni się również organizacja ruchu na ulicy Pałacowej, która stanie się jednokierunkowa. Przejazd odbywać będzie się od ulicy Kasztanowej – od strony ulicy Parkowej i Średzkiej wprowadzony zostanie zakaz wjazdu. Ponadto planowany jest nowy przystanek dla autobusów linii nr 462 i 464.

Do przetargu na przebudowę Pałacowej stanęło 6 wykonawców. Najdroższa oferta opiewała na kwotę ponad 719 tysięcy złotych, gdzie gmina przewidziała na realizację zadania 600 tys. zł. Inwestycję tą za ponad 450 tys. zł zrealizuje Zakład Drogowo-Transportowy Sławomir Begier z Nekli.


Komentarze (5)

24-02-2021 18:54:59
REDAKCJA
Cierpliwości... Pilnuje tego tematu. Będę miał wieści w tej sprawie poinformuje o tym.
24-02-2021 18:34:33
?
To może redakcja poinformuje o postępach w palowaniu? W poniedziałek będzie już marzec.... Czy redakcja straciła zainteresowanie najdroższą inwestycją w historii gminy?
24-02-2021 18:31:57
@Redakcja
to co tam słychać w sprawie palowania ?
24-02-2021 17:24:54
REDAKCJA
@Zainteresowany: Tak, jak również informowałem o tunelu, remoncie drogi krajowej nr 92, budowie świateł przy Półwiejskiej, jak i wielu, wielu innych inwestycjach. Pozdrawiam.
24-02-2021 16:52:31
Zainteresowany
Czy teraz można spodziewać się relacji za układania każdej kostki i każdego krawężnika w gminie ?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

KOSTRZYN, Rynek
Mikołajki na kostrzyńskim Rynku
16-20 - Jarmark Bożonarodzeniowy
17:00 - Koncert pastorałek i kolęd (Zespół Pieśni i Tańca "Siekieracy", Zespół Śpiewaczy "Złota Jesień", Zespół Wokalny "Akord"

05

gru

12:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Odpust parafialny

07

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne na temat bezpieczeństwa z dzielnicowymi
(dzielnicowi rejonu wiejskiego)
w godz. 18:00-20:00

11

gru

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
UKS Victoria Gułtowy - SZS Wieliszew
- VII kolejka I ligi mężczyzn w unihokeja

22

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne na temat bezpieczeństwa z dzielnicowymi
(dzielnicowi rejonu miejskiego)
w godz. 18:00-20:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy byłeś już w nowym Kinie za Rogiem? ►więcej

Tak

Jeszcze nie, ale wybieram się

Nie, wolę multipleks

Nie chodzę do kina


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: