Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 24 mln zł w ramach 500+ dla małych Kostrzynian. Trzeba złożyć nowy wniosek - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Ponad 24 mln zł w ramach 500+ dla małych Kostrzynian. Trzeba złożyć nowy wniosek
28-01-2021 11:19   Janusz Ludwiczak
W ubiegłym roku w gminie Kostrzyn przeznaczono ponad 24 mln 35 tys. zł na świadczenia w ramach programu 500+, z którego skorzystało 4319 dzieci. 31 maja upływa obecny okres świadczeniowy programu "Rodzina 500+". Oznacza to, że aby w dalszym ciągu otrzymywać świadczenie należy złożyć nowy wniosek.

Od początku trwania programu, który realizowany jest od kwietnia 2016 roku do Wielkopolan trafiło łącznie ponad 13 mld złotych. Obecnie na terenie Wielkopolski świadczeniem objętych jest 653 427 dzieci.

W ubiegłym roku w gminie Kostrzyn na świadczenia w ramach programu 500+ przeznaczono ponad 24 miliony złotych.

– Całość wydatków na Program 500+ w gminie Kostrzyn za 2020 r. wyniosła: 24 035 319,05 zł. Kwota przeznaczona na wypłatę świadczeń wychowawczych w 2020 roku wyniosła: 23 837 329,90 zł. W 2020 roku było 4319 świadczeniobiorców Programu 500+ w gminie Kostrzyn – wylicza Joanna Grodzińska, inspektor ds. świadczeń rodzinnych z Ośrodka Pomocy Społecznej w Kostrzynie.

Obecny okres świadczeniowy programu "Rodzina 500+" upływa 31 maja. Oznacza to, że aby w dalszym ciągu otrzymywać świadczenie należy złożyć nowy wniosek.

Jak zaznacza wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze do 30 kwietnia gwarantować będzie ciągłość wypłaty świadczenia od pierwszego miesiąca nowego okresu.

– To niezwykle ważny program społeczny wspierający polskie rodziny, zwłaszcza w dobie pandemii. By zachować ciągłość wypłat, zachęcam aby nie zwlekać z wnioskiem do czerwca, ale złożyć wniosek odpowiednio wcześniej – powiedziała wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Wnioski można składać w formie elektronicznej poprzez bankowość elektroniczną, portal Emp@tia oraz platformy usług elektronicznych ZUS. Świadczenie będzie przyznawane na okres trwający od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja 2022 r.

– Wnioski na okres 2021/2022 internetowo można składać od 1 lutego 2021 r., natomiast w wersji papierowej od 01.04.2021 r. Z technicznych uwag, które należy uwzględnić jest to aby składając wnioski internetowo wybrać właściwy okres świadczeniowy, ponieważ do końca maja 2021 r. będzie aktywny wniosek na okres 2019/2021, dla osób którym urodziło się dziecko, które dopiero dołączy do grona świadczeniobiorców programu, zatem aby uzyskać kontynuację świadczenia, na dzieci, które uczestniczą już w programie należy złożyć wniosek na okres 2021/2022 – objaśnia Joanna Grodzińska z Ośrodka Pomocy Społecznej w Kostrzynie.

Świadczenie w ramach programu "Rodzina 500+ przysługuje na każde dziecko, które nie ukończyło 18 lat. Nie ma znaczenia sytuacja finansowa rodziny.


Fot: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

mar

17:30
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Potyczki damsko-męskie
ze względu na pandemie wydarzenie będzie transmitowane na profilu FB MGOK

11

mar

16:30
Gmina Kostrzyn
XXXI sesja (zdalna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

20

mar

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
UKS Victoria Gułtowy - Spartanie Opalenica
- 11. kolejka Unihokeja I ligi mężczyzn
ze względu na pandemię mecz odbędzie się bez udziału publiczności

03

kwi

11:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Sparta Oborniki

28

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciwko Covid-19?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: