Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Trzek: Zderzenie dwóch samochodów, jedno z aut wjechało w krzyż - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Trzek: Zderzenie dwóch samochodów, jedno z aut wjechało w krzyż
27-01-2021 23:46   Janusz Ludwiczak
Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w środowy poranek na skrzyżowaniu ulic Czereśniowej i Lipowej w Trzeku. na miejscu interweniował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Do zdarzenia doszło w środę ok. godz.7:45. Na skrzyżowaniu dróg powiatowych, czyli ulicy Lipowej z Czereśniową w Trzeku zderzyły się dwa auta osobowe.

Na miejscu interweniował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i cztery jednostki straży pożarnej (OSP Kleszczewo, OSP Gowarzewo, OSP Kostrzyn i JRG6 Poznań).

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Jak już informowaliśmy w połowie grudnia ogłoszony został przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu.

Do przetargu wpłynęły cztery oferty, które opiewają na kwotę od 404 670 zł do 534 298,27 zł brutto. Najtańszą ofertę złożyła spółka Dynniq Poland. Na to zadanie w budżecie zarezerwowano 300 tys. zł. Podczas czwartkowej sesji Rada Miejska Gminy Kostrzyn zdecyduje czy do tego zadania samorząd dopłaci ponad 104 tys. zł.


Fot: OSP Kleszczewo (2-4), OSP Gowarzewo (5-6), OSP Kostrzyn (1,7-10)

ZOBACZ TAKŻE: Trzek: Na skrzyżowaniu Czereśniowej i Lipowej będzie sygnalizacja świetlna

ZOBACZ TAKŻE: Jedna osoba została ranna w zderzeniu dwóch aut

ZOBACZ TAKŻE: Zderzenie dwóch samochodów w Trzeku. Jedno z aut wpadło do rowu i przewróciło się na bok

ZOBACZ TAKŻE:

ZOBACZ TAKŻE:

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (4)

28-01-2021 12:13:31
Kierowca
Jeżeli "Znak ograniczający prędkość to kawałek blachy stalowej ocynkowanej, oklejony folią." - to ja nie mam więcej pytań! A co oznacza znak błyskawicy i 8 gwiazdek? To samo?! [Założę się, że w "czarach" jeszcze przynajmniej raz weźmiesz udział @.]
28-01-2021 10:52:39
.
Znak ograniczający prędkość to kawałek blachy stalowej ocynkowanej, oklejony folią. Ten magiczny symbol nie wpływa na fizykę ruchu, a „jedynie” na procesy dokonujące się w mózgu, a te elastycznie naginają się do oczekiwań właściciela tegoż. Najbardziej prostackie doświadczenie na świecie – prędkości osiągane na nierównej brukowanej drodze międzymiastowej są mniejsze, niż na prostej i gładkiej drodze przez wieś, uzbrojonej w magiczne znaki ograniczenia prędkości. Infrastruktura! Przede wszystkim infrastruktura. Niedawno w Holandii zauważyli, że na drogach gdzie zwiększono ograniczenia (z 50. na 30.) nie ma oczekiwanego zmniejszenia wypadków. Zbadali to i okazało się, że dzieje się tak na drogach, gdzie ludzie jeżdżą „po staremu”, ponieważ nie zostały przystosowane do nowego ograniczenia. I, dopowiem, nie chodzi im o większe i bardziej oczohmhmhm znaki, a o infrastrukturę. Może mamy, jako społeczeństwo, zbyt mocno wpojoną wiarę w moc czarów? Norwid, Słowacki, Mickiewicz, Polska Chrystusem narodów, cotygodniowe czary w niedzielę, itp.
28-01-2021 10:00:20
Kierowca
Przypomnę - przed nawałnicą osiedleńczą w Siekierkach obowiązywało ograniczenie do 40km/h na terenie całej wioski - komu to przeszkadzało? Tym, co po te bułki gnają? (Czy ktoś ważny stracił prawo jazdy?)
28-01-2021 09:03:30
.
Poprzedni wypadek wydarzył się tam przed dwoma tygodniami, w piątek. To miejsce stało się niebezpieczne od kiedy ulica Czereśniowa (w stronę Gowarzewa) otrzymała asfalt. Wcześniej, jadący Czereśniową (od strony Czerlejna) zwalniali by skręcić w prawo, lewo lub wjechać na drogę gruntową. Teraz jadących prosto nie ogranicza infrastruktura (vide gruntowość Czereśniowej), trzeba liczyć wyłącznie na ich zdrowy rozsądek. A o to trudno, tym bardziej że ze wszystkich czterech stron do skrzyżowania prowadzą długie proste. W pierwszej kolejności, po taniości, należy uspokoić ruch od strony Czerlejna (na przykład wyniesioną wyspą odginającą tor ruchu na wjeździe do wsi, na wzór rozwiązania użytego w Gowarzewie). [][][] O tym, że światła to źle wydane pieniądze już kiedyś pisałem. To już lepsze byłoby wyniesione skrzyżowanie. [][][] Dom przy niebezpiecznym skrzyżowaniu w Klonach, który od pół roku nie powinien istnieć, ma się doskonale. [][][] Wypadki będą zawsze bo Polak podczas jazdy używa „serca” miast mózgu. Wczoraj, jadąc o 6:15 rano przez Siekierki, na tempomacie 55 km/h, byłem wyprzedzony przez samochód, który swój manewr zakończył na wysokości szkoły, by po 100 metrach (!) skręcić w lewo Pod Strzechę po bułki. Przed taką głupotą żadna infrastruktura nie uchroni. Pozdrowienia dla kierowcy starego Audi
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
30. finał WOŚP

Gułtowy
30. finał WOŚP

BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
30. finał WOŚP

18:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Wielki Koncert Noworoczny, połączony z 30. finałem WOŚP
Wystąpią: AudioFeels i Ola Szwed

25

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polski Ład wpłynął na Twoją pensję?

Tak, dostałem wyższą

Nic się nie zmieniło

Niestety moja wypłata jest teraz niższa


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: