Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nie bądźmy obojętni na ludzkie nieszczęście. Każdy może pomóc i zostać Świętym Mikołajem - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Nie bądźmy obojętni na ludzkie nieszczęście. Każdy może pomóc i zostać Świętym Mikołajem
29-11-2018 20:54   Janusz Ludwiczak
Od ponad sześciu lat również w gminie Kostrzyn realizowany jest projekt "Szlachetna Paczka", którego celem jest niesienie pomocy rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie. Liderzy Szlachetnej Paczki w Kostrzynie szukają darczyńców dla pięciu rodzin, które potrzebują wsparcia.
– Potrzebujemy wsparcia dla potrzebujący rodzin. Zbieramy żywność, środki czystości oraz opał. Potrzebna jest odzież. Wsparcia potrzebują seniorzy, którzy nie mają pieniędzy, żyjąc w skrajnym ubóstwie. Zbliżają się święta, liczymy na pomoc – apeluje Marzena Pietraszewska, lider Szlachetnej Paczki Kostrzyn.

Szlachetna Paczka organizowana jest od 2000 roku. Celem projektu, który wyszedł z inicjatywy Stowarzyszenia Wiosna jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

W ubiegłym roku "Szlachetna Paczka" dotarła do 20 073 rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Co roku projekt jednoczy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowują1cych pomoc materialną i dobroczyńców. W 2017 roku w akcję zaangażowało się 810 351 osób w całej Polsce.

Z pomocą potrzebującym rodzin z terenu gminy Kostrzyn przyszło również 16 wolontariuszy, którzy poszukują darczyńców dla pięciu rodzin.

– Potrzebujemy wsparcia dla potrzebujących rodzin, które żyją w skrajnym ubóstwie. Zbieramy żywność, środki czystości oraz opał. Potrzebna jest odzież. Wsparcia potrzebują seniorzy, którzy nie mają pieniędzy, żyjąc w skrajnym ubóstwie. Zbliżają się święta, liczymy na pomoc. Nie bądźmy obojętni na ludzkie nieszczęście w nas jest moc. Zapraszam do bazy rodzin. Każdy z was może być świętym Mikołajem. Do dzieła – apeluje Marzena Pietraszewska, lider Szlachetnej Paczki Kostrzyn.

W kostrzyńskiej Szlachetnej Paczce działa 16 wolontariuszy, którzy w czasie wolnym pomagają potrzebującym.

– W tym roku akcję organizujemy po raz szósty. W tym roku chcemy pomóc 44 rodzinom. Rok temu udało się wspomóc blisko 50 rodzin, a dwa lata temu 21 rodzinom. W ciągu sześciu lat udało się udzielić wsparcia ok. 200 rodzinom. Trafiają się nam rodziny, które nie mają łazienek, żyją w XIX-wiecznych warunkach, brakuje im środków na żywność, artykuły pierwszej potrzeby, odzież – zaznacza Marzena Pietraszewska.

Dary w postaci żywności, środków czystości, odzieży, opału i innych artykułów można przynosić do magazynu Szlachetnej Paczki, który znajduje się w "Kostrzyniance" (Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Poznańska 33, Kostrzyn). Najpierw jednak trzeba skontaktować się z organizatorami pod numerem telefonu: 781 763 413. Więcej informacji również na profilu Szlachetna Paczka Kostrzyn.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
30. finał WOŚP

Gułtowy
30. finał WOŚP

BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
30. finał WOŚP

18:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Wielki Koncert Noworoczny, połączony z 30. finałem WOŚP
Wystąpią: AudioFeels i Ola Szwed

25

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polski Ład wpłynął na Twoją pensję?

Tak, dostałem wyższą

Nic się nie zmieniło

Niestety moja wypłata jest teraz niższa


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: