Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Początkowo wątpiłem w swe umiejętności gry na klawiszach" - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
"Początkowo wątpiłem w swe umiejętności gry na klawiszach"
07-01-2021 00:31   Janusz Ludwiczak
W święto Trzech Króli koralowy jubileusz obchodził Henryk Buczak, który od 35 lat jest organistą w kościele św. Jadwigi w Siekierkach Wielkich.

W święto Objawienia Pańskiego jubileusz 35-lecia obchodził Henryk Buczak, który gra i śpiewa podczas mszy i nabożeństw w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Siekierkach Wielkich.

Henryk Buczak jest absolwentem Akademii Ekonomicznej (obecnej Uniwersytet Ekonomiczny) w Poznaniu. Pracował w Fabryce Samochodów Rolniczych w Poznaniu, prowadzi gospodarstwo rolne. W 1990 roku został wybrany do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn oraz o Sejmiku Samorządowego Województwa Poznańskiego, w której działał przez dwie kadencje.

– Zawsze marzyłem o gitarze… Moja siostra Danuta uczęszczała do Liceum Pedagogicznego Wychowawczyń Przedszkoli, gdzie wymagano gitary. To były początki samouczenia się. Potem zgłosiłem się do zespołu w moim Liceum Ekonomicznym, a następnie grałem i śpiewałem, również w języku angielskim. Podczas studiów w 1977 roku, by uniknąć służby wojskowej we Wrocławiu, rozpocząłem dodatkowo naukę śpiewu solowego i gry na fortepianie w Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Poznaniu. Stosowny dokument przedstawiłem WKU i pozostawiono mnie w wojsku w Poznaniu – uczyłem śpiewu swoją kompanię. Po uzyskaniu trzech semestrów zakończyłem naukę w szkole muzycznej. Uzyskałem też certyfikat zawodowego muzyka w lokalach gastronomicznych. W mojej rodzinie nikt nie grał na instrumentach, ale zawsze śpiewano – mówi w kwietniowym wywiadzie dla "Echo Ziemi Kostrzyńskiej" Henryk Buczak, organista z Siekierek.

Do zostania organistą koralowego jubilata namówił w 1985 roku ówczesny proboszcz, śp. ks. Jerzy Kędzierski.

– I tak od 6 stycznia 1986 r. stałem się organistą…. Początkowo wątpiłem w swe umiejętności gry na "klawiszach", ale z biegiem lat było coraz lepiej. Bardzo mi pomaga nasza córka Basia, z którą od ponad 20 lat stanowimy ciekawy duet zdaniem wielu wiernych, Zapraszają nas do innych kościołów w okolicy, a nawet służyliśmy Panu Bogu we mszy świętej w Orxetta w Hiszpanii w 2013 roku, śpiewając po łacinie i hiszpańsku – podsumowuje Henryk Buczak.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

14:00
TRZEK, Wydzierzewice
Festyn z okazji Dnia Dziecka
- animacje, warsztaty, dmuchańce, sportowe rozgrywki, mała gastronomia

15:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Wełnianka Kiszkowo

15

cze

19:00
KOSTRZYN, Parafia Błog.Jolanty, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Odpust parafialny. Wmurowanie kamienia węgielnego i poświęcenie domu parafialnego przez ks. abp Stanisława Gądeckiego

19

cze

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Noteć Czarnków

20

cze

17:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - GKS Tarnovia II Tarnowo Podgórne

[ wszystkie ]

Sonda
To juz półmetek kadencji - jak oceniasz kostrzyński samorząd?

6 - idealnie

5 - bardzo dobrze

4 - dobrze

3 - dostatecznie

2 - miernie

1 - niedostatecznie


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: