Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ukradł narzędzia warte 26 tys. zł - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Ukradł narzędzia warte 26 tys. zł
05-01-2021 15:13   redakcja, Komisariat Policji w Kostrzynie
Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Kostrzyna, który dokonał przywłaszczenia elektronarzędzi o łącznej wartości 26 000 złotych.

1 grudnia policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Kostrzyna, który dokonał przywłaszczenia elektronarzędzi o łącznej wartości 26 tysięcy złotych.

– Z uwagi, że do przestępstwa doszło na terenie powiatu wrzesińskiego zatrzymanego wraz z odzyskanymi elektronarzędziami przekazano policjantom z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni – tłumaczy asp. sztab. Piotr Kubicz z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Kostrzynie.

To nie jedyne zdarzenia jakie miały miejsce w grudniu:

Kronika policyjna:

Poszukiwany listem gończym zatrzymany
W dniu 3 grudnia w Kostrzynie zatrzymany został 54-letni mężczyzna, który poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Kole. Poszukiwanego osadzono w Areszcie Śledczym w Poznaniu, gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności.

Pożar garaży
Policjanci z Komisariatu Policji w Kostrzynie wyjaśniają przyczynę pożaru garaży do którego doszło w dniu 8 grudnia na ul. Sobieskiego. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny. W sprawie wypowie się biegły sądowy z dziedziny pożarnictwa, który wskażę przyczynę pożar.
ZOBACZ TAKŻE: Pożar garażu na os. Królewskim

Uszkodził wiatę przystankową
Na gorącym uczynku zatrzymany został 16-letni mieszkaniec Siekierek Wielkich, który w dniu 11 grudnia na pierwszym peronie stacji kolejowej w Kostrzynie wybił szybę. Za swój czyn odpowie przed Sądem Rejonowym w Wydziale Rodzinnym i Nieletnich

ZOBACZ TAKŻE: Kostrzyn: 16-latek (z)demolował wiatę na peronie – wpadł na gorącym uczynku

Usiłowanie włamania do bankomatów
W dniu 29 grudnia funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kostrzynie zatrzymali 50-letniego mieszkańca Kostrzyna podejrzanego o usiłowanie włamania do bankomatu PKO BP w dniu 19 grudnia oraz do bankomatu Euronet w dniu 28 grudnia. Ten sam mężczyzna podejrzany jest o kradzież z włamaniem do dwóch toalet miejskich w dniu 19 grudnia. Tego samego dnia przeprowadzono eksperyment procesowy, gdzie odtworzono z udziałem podejrzanego sposób w jaki popełnił przestępstwo. Mężczyzna przyznał się do stawianych zarzutów.
ZOBACZ TAKŻE: Zatrzymano sprawcę włamania do bankomatów i toalet

Włamania do garaży
W nocy z 27/28 grudnia odnotowano włamania do garaży w Czerlejnie. Skradziono koła samochodowe oraz elektronarzędzia. W przypadku zauważenia przez mieszkańców podejrzanych osób należy niezwłocznie powiadomić policjantów pod nr tel. 600 016 086 lub 997.

Włamywacz zatrzymany
W dniu 31 grudnia policjanci z Komisariatu Policji w Kostrzynie zostali powiadomieni o włamaniu do magazynu stadniny koni w Iwnie. Na miejsce niezwłocznie udali się funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego i Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Kostrzynie, gdzie potwierdzili włamanie. Ustalono, że sprawca włamał się do magazynu poprzez odgięcie metalowej zasuwy na bramie, a następnie dokonał kradzieży elektronarzędzi, maszynki do strzyżenia koni oraz innych drobniejszych przedmiotów o łącznej wartości strat 10 000 złotych. Na miejscu przeprowadzono oględziny z udziałem technika kryminalistyki, a także czynności z udziałem przewodnika z psem służbowym. W wyniku prowadzonych czynności pies patrolowo- tropiący doprowadził policjantów do opuszczonych garaży na terenie stadniny gdzie ukryte zostały wszystkie skradzione przedmioty. Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili sprawcę włamania, którym okazał się 21 letni mieszkaniec tejże wsi. Mężczyzna przyznał się do stawianych zarzutów. Mienie w całości odzyskano.
ZOBACZ TAKŻE: Włamał się do magazynów stadniny koni i ukradł sprzęt warty 10 tys. zł. Pies pomógł odnaleźć sprawcę

asp.szt. Piotr Kubicz
Zespół Kryminalny
Komisariat Policji w Kostrzynie


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

KOSTRZYN, Rynek
Mikołajki na kostrzyńskim Rynku
16-20 - Jarmark Bożonarodzeniowy
17:00 - Koncert pastorałek i kolęd (Zespół Pieśni i Tańca "Siekieracy", Zespół Śpiewaczy "Złota Jesień", Zespół Wokalny "Akord"

05

gru

12:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Odpust parafialny

07

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne na temat bezpieczeństwa z dzielnicowymi
(dzielnicowi rejonu wiejskiego)
w godz. 18:00-20:00

11

gru

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
UKS Victoria Gułtowy - SZS Wieliszew
- VII kolejka I ligi mężczyzn w unihokeja

22

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne na temat bezpieczeństwa z dzielnicowymi
(dzielnicowi rejonu miejskiego)
w godz. 18:00-20:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy byłeś już w nowym Kinie za Rogiem? ►więcej

Tak

Jeszcze nie, ale wybieram się

Nie, wolę multipleks

Nie chodzę do kina


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: