Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni powiatu uchwalili budżet – część środków na drogi w gminie Kostrzyn. - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Radni powiatu uchwalili budżet – część środków na drogi w gminie Kostrzyn.
17-12-2020 07:40   Janusz Ludwiczak
Podczas środowej sesji radni powiatu poznańskiego uchwalili budżet na 2021 r. Gmina Kostrzyn otrzyma m.in. 2 mln zł na budowę układu drogowego do tunelu, 100 tys. zł na węzeł przesiadkowy w Gułtowach czy także środki na przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania w Siekierkach.

Dochody budżetu Powiatu Poznańskiego w 2021 r. będą kształtować się na poziomie 408 379 127,79 zł, z kolei wydatki – 446 379 127,79 zł. Deficyt w wysokości 38 mln zł pokryty zostanie z zaciągniętego kredytu. Radni zdecydowali, że najwięcej pieniędzy zainwestują w transport – 115 mln zł i w oświatę – 103 mln zł. Sporo, bo ponad 68 mln zł przeznaczone zostanie na politykę społeczną i ochronę zdrowia. Nie zabraknie też pieniędzy na ekologię, zabytki czy bezpieczeństwo. Niestety aż 44,6 mln złotych trzeba oddać do budżetu centralnego w ramach tzw. podatku janosikowego. To o 6,3 mln zł więcej niż w mijającym roku.

– Niestety subwencja oświatowa wysokości 63,6 mln zł nie wystarczy nawet na wynagrodzenia dla pracowników oświaty, które wynoszą prawie 72 mln zł – powiedział Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański.

W przyszłym roku Powiat Poznański zamierza dokończyć przebudowę drogi od węzła S5 Iwno do Pobiedzisk. Prace będą prowadzone od Kapalicy do skrzyżowania z ulicą Kostrzyńską w Pobiedziskach. Na ten cel trafi 1 mln zł. Z kolei do gminy Swarzędz trafi 6,9 mln zł na budowę tunelu w Kobylnicy pod linią kolejową Poznań – Gniezno, a także 1 mln zł na budowę wschodniej obwodnicy Swarzędza.

Gmina Kostrzyn otrzyma z kolei 2 mln zł na budowę dróg w rejonie ulic Grunwaldzkiej, Średzkiej, Powstańców Wielkopolskich w Kostrzynie. Do tej pory na ten cel w latach 2018-2020 starostwo powiatowe przeznaczyło 6 mln 850 tys. zł.

W przyszłorocznym budżecie znalazło się również 100 tys. zł na budowę "Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego Gułtowy". W kolejnych dwóch latach powiat planuje przeznaczyć na to zadanie kolejne 2 mln zł.

Przewidziano również środki w wys. 10 tys. zł na przebudowę dróg powiatowych nr 2429P i 2439P, czyli budowę ronda i przebudowę skrzyżowania ulic: Tuleckiej, Kórnickiej, Kostrzyńskiej i Na Okopy w Siekierkach Wielkich.

Tymczasem dziś popołudniu budżet na przyszły rok uchwalą kostrzyńscy radni.

ZOBACZ TAKŻE: Blisko 20 mln zł na inwestycje – znany jest projekt budżetu gminy na 2021 rok


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

14:00
TRZEK, Wydzierzewice
Festyn z okazji Dnia Dziecka
- animacje, warsztaty, dmuchańce, sportowe rozgrywki, mała gastronomia

15:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Wełnianka Kiszkowo

15

cze

19:00
KOSTRZYN, Parafia Błog.Jolanty, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Odpust parafialny. Wmurowanie kamienia węgielnego i poświęcenie domu parafialnego przez ks. abp Stanisława Gądeckiego

19

cze

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Noteć Czarnków

20

cze

17:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - GKS Tarnovia II Tarnowo Podgórne

[ wszystkie ]

Sonda
To juz półmetek kadencji - jak oceniasz kostrzyński samorząd?

6 - idealnie

5 - bardzo dobrze

4 - dobrze

3 - dostatecznie

2 - miernie

1 - niedostatecznie


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: