Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni powiatu uchwalili budżet – część środków na drogi w gminie Kostrzyn. - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Radni powiatu uchwalili budżet – część środków na drogi w gminie Kostrzyn.
17-12-2020 07:40   Janusz Ludwiczak
Podczas środowej sesji radni powiatu poznańskiego uchwalili budżet na 2021 r. Gmina Kostrzyn otrzyma m.in. 2 mln zł na budowę układu drogowego do tunelu, 100 tys. zł na węzeł przesiadkowy w Gułtowach czy także środki na przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania w Siekierkach.

Dochody budżetu Powiatu Poznańskiego w 2021 r. będą kształtować się na poziomie 408 379 127,79 zł, z kolei wydatki – 446 379 127,79 zł. Deficyt w wysokości 38 mln zł pokryty zostanie z zaciągniętego kredytu. Radni zdecydowali, że najwięcej pieniędzy zainwestują w transport – 115 mln zł i w oświatę – 103 mln zł. Sporo, bo ponad 68 mln zł przeznaczone zostanie na politykę społeczną i ochronę zdrowia. Nie zabraknie też pieniędzy na ekologię, zabytki czy bezpieczeństwo. Niestety aż 44,6 mln złotych trzeba oddać do budżetu centralnego w ramach tzw. podatku janosikowego. To o 6,3 mln zł więcej niż w mijającym roku.

– Niestety subwencja oświatowa wysokości 63,6 mln zł nie wystarczy nawet na wynagrodzenia dla pracowników oświaty, które wynoszą prawie 72 mln zł – powiedział Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański.

W przyszłym roku Powiat Poznański zamierza dokończyć przebudowę drogi od węzła S5 Iwno do Pobiedzisk. Prace będą prowadzone od Kapalicy do skrzyżowania z ulicą Kostrzyńską w Pobiedziskach. Na ten cel trafi 1 mln zł. Z kolei do gminy Swarzędz trafi 6,9 mln zł na budowę tunelu w Kobylnicy pod linią kolejową Poznań – Gniezno, a także 1 mln zł na budowę wschodniej obwodnicy Swarzędza.

Gmina Kostrzyn otrzyma z kolei 2 mln zł na budowę dróg w rejonie ulic Grunwaldzkiej, Średzkiej, Powstańców Wielkopolskich w Kostrzynie. Do tej pory na ten cel w latach 2018-2020 starostwo powiatowe przeznaczyło 6 mln 850 tys. zł.

W przyszłorocznym budżecie znalazło się również 100 tys. zł na budowę "Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego Gułtowy". W kolejnych dwóch latach powiat planuje przeznaczyć na to zadanie kolejne 2 mln zł.

Przewidziano również środki w wys. 10 tys. zł na przebudowę dróg powiatowych nr 2429P i 2439P, czyli budowę ronda i przebudowę skrzyżowania ulic: Tuleckiej, Kórnickiej, Kostrzyńskiej i Na Okopy w Siekierkach Wielkich.

Tymczasem dziś popołudniu budżet na przyszły rok uchwalą kostrzyńscy radni.

ZOBACZ TAKŻE: Blisko 20 mln zł na inwestycje – znany jest projekt budżetu gminy na 2021 rok


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

19

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

28

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

27

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

26

lis

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciwko Covid-19?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: