Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

11-letnia Ola z Kostrzyna została porwana? – ostrzegamy! - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
11-letnia Ola z Kostrzyna została porwana? – ostrzegamy!
03-12-2020 06:53   Janusz Ludwiczak
Na portalach społecznościowych krąży informacja o 11-letniej Oli z Kostrzyna, która została porwana. Okazuje się, że ta sama dziewczyna zaginęła również w Szamotułach i Stargardzie. Jest to fake news, a być może nawet próba oszustwa. Po wejściu na stronę, chcąc zobaczyć rzekome nagranie z monitoringu trzeba podać swój login i hasło do facebooka. Okazuje się również, że policja nie otrzymała żadnego zgłoszenia o zaginięciu dziewczyny.

"To historia o jakiej mówią wszyscy mieszkańcy Kostrzyna, 11 letnia dziewczynka o imieniu Ola, została porwana prosto spod jej rodzinnego domu. Ona może być wszędzie, nawet w Niemczech lub Francji! Nie bądź obojętny – taka informacja pojawiła się na jednej ze stron internetowych, na której jest opis i zamieszczone nagranie z monitoringu, które zarejestrowało rzekome porwanie. By je zobaczyć trzeba podać login i hasło do naszego facebookowego konta.

Okazuje się, że ta sama Ola zaginęła również w Szamotułach i Stargardzie koło Szczecina, o czym informują użytkownicy poszczególnych grup mieszkańców na facebooku.

Sprawdziliśmy. Jak poinformowali nas funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kostrzynie nie wpłynęło żadne zgłoszenie o zaginięciu dziewczyny, a tym bardziej o porwaniu. Również mundurowi z wielkopolskiej policji nie mają takie informacji.

Warto zwracać uwagę na podejrzane informacje czy nie są to fake newsów. Zanim udostępnimy dalej dany post warto sprawdzić, czy jest wiarygodny, a na pewno nie należy podawać na niepewnych stronach swojego loginu i hasła, łatwo można paść ofiarą oszustwa.

Sygnał o tej sprawie otrzymaliśmy od naszej zaniepokojonej Czytelniczki, Jadwigi Sękowskiej.

Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników KOSTRZYN KONT@KT. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (1)

03-12-2020 07:31:25
Obserwuje
Czarne wołgi, porwania w marketach itd czy patopisowskie społeczeństwo kostrzyńskie nie ma innych problemów....
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

cze

11:00
IWNO, Stara Cegielnia
Bieg "Cegła RUN" - Grand Prix Gminy Kostrzyn

14

lip

KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego, ul. Piasta 1
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn - okręg nr 11 (Andrzejewo i zachodnia część os. Grunwaldzkiego w Kostrzynie)
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

26

lip

Siedleczek
IV Bieg do Nocy - Grand Prix Gminy Kostrzyn

22

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

07

wrz

11:00
IWNO, Park Mielżyńskich
VII Bieg Pieczonej Pyry - Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: