Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kostrzyńska komunikacja będzie zintegrowana. W Węgierskim przesiądziemy się na autobus do Środy - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Kostrzyńska komunikacja będzie zintegrowana. W Węgierskim przesiądziemy się na autobus do Środy
30-08-2018 07:32   Janusz Ludwiczak
Linia nr 462 w ramach Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej nie została jeszcze uruchomiona, a już zmienił się rozkład jazdy. Wszystko dlatego, by umożliwić przesiadkę w Węgierskim na autobus linii nr 11, którym będzie można dojechać aż do Środy Wielkopolskiej.

Autobus linii nr 462 pierwotnie miał z przystanku "Kostrzyn PKP" odjeżdżać o godz. 5:05, 5:50, 6:50, 12:50, 16:20 i 18:20 – o czym informowały rozkłady jazdy wywieszone na nowym przystanku na ul. Warszawskiej oraz w folderach, które wydał kostrzyński ratusz. Jednak trzy kursy uległy zmianie. I tak "462" zamiast o godz. 5:50 będzie odjeżdżać z przystanku "Kostrzyn PKP" kwadrans później (o 6:10), a zamiast o 16:20 odjedzie 35 minut wcześniej – o 15:45. Przesunięciu uległ również ostatni kurs z godz. 18:20 na 17:05. Ponadto pojawił się odjazd o godz. 14:10, którego wcześniej nie było w pierwotnym rozkładzie.

Zmiany wynikły z wprowadzenia integracji kostrzyńskiej komunikacji z tą obsługiwaną przez miasto i gminę Środa Wielkopolska.

W Węgierskim będzie można przesiąść się z autobusu linii nr 462, który kursować będzie z Kostrzyna przez Czerlejno, Trzek i Klony na autobus linii nr 11, którym pojedziemy aż do Środy Wielkopolskiej.

– Już w ubiegłym roku w ramach jednego kursu linii nr 11 zbieraliśmy uczniów z Klonów, Węgierskiego i Czerlejna do naszych szkół na terenie gminy Środa Wielkopolska. Od 3 września zaplanowaliśmy trzy połączenia w ramach linii nr 11, umożliwiając przesiadkę z autobusu kostrzyńskiej komunikacji w miejscowości Węgierskie – powiedział Mateusz Olejniczak ze Starostwa Powiatowego w Środzie Wielkopolskiej.

"Jedenastka" do Środy będzie odjeżdżać z Węgierskiego o godz. 6:44, 15:14 i 16:14, umożliwiając przede wszystkim dojazd uczniom do szkoły w Pławcach, ale także dostanie się do samej Środy Wielkopolskiej. Z sąsiedniego miasta, przystanku pod Kupcem Średzkim autobusy linii nr 11 odjeżdżać będą o godz. 6:25, 14:50 i 15:50.

Z kolei kostrzyński "462" będzie przyjeżdżał do Węgierskiego o godz. 6:30. Pasażerowie będą mieli 14 minut na przesiadkę na autobus jadący w kierunku Środy Wielkopolskiej. Z powrotem na przesiadkę będzie tylko minuta. Średzka "jedenastka" przyjeżdżać będzie o godz. 15:14 i 16:14. Minutę później odjedzie autobus "462" do Czerlejna, Czerlejnka i Kostrzyna.

Kostrzyńska komunikacja ma być zintegrowana nie tylko ze średzkim transportem zbiorowym.

– Burmistrz Szymon Matysek oraz zastępca burmistrza Waldemar Biskupski rozmawiali z władzami Pobiedzisk, burmistrz Dorotą Nowacką i zastępcą Zbigniewem Zastrożnym na temat połączenia komunikacyjnego pomiędzy gminami Pobiedziska i Kostrzyn. Ustalono, że po uruchomieniu komunikacji w gminie Kostrzyn, we wrześniu spotkają się przedstawiciele gmin w celu doprecyzowania szczegółów i synchronizacji rozkładów jazdy – poinformował Urząd Miejski Gminy Kostrzyn.

Pierwotny rozkład jazdy autobusu linii 462:

Rozkład jazdy "462" po korekcie:

Rozkłady jazdy wszystkich autobusów oraz mapę kostrzyńskiej komunikacji, wraz z naniesionymi połączeniami można znaleźć w naszym serwisie: www.komunikacja.infokostrzyn.pl. Tam też będziemy na bieżąco informować o zmianach w kursowaniu.

ZOBACZ TAKŻE: Rozkład jazdy linii 462

ZOBACZ TAKŻE: Rozkład jazdy średzkiej linii nr 11

ZOBACZ TAKŻE: Mapa kostrzyńskiej komunikacji

ZOBACZ TAKŻE: ROZKŁAD JAZDY kostrzyńskiej komunikacji (KKP)

ZOBACZ TAKŻE: Zmiany w kursowaniu - komunikacja publiczna


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

sty

09:00
GUŁTOWY, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fidlera ul. Średzka 8
XIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Kostrzyn o Puchar Burmistrza
(sala sportowa)

30

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
30. finał WOŚP

Gułtowy
30. finał WOŚP

BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
30. finał WOŚP

18:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Wielki Koncert Noworoczny, połączony z 30. finałem WOŚP
Wystąpią: AudioFeels i Ola Szwed

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polski Ład wpłynął na Twoją pensję?

Tak, dostałem wyższą

Nic się nie zmieniło

Niestety moja wypłata jest teraz niższa


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: