Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kostrzyńska komunikacja będzie zintegrowana. W Węgierskim przesiądziemy się na autobus do Środy - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Kostrzyńska komunikacja będzie zintegrowana. W Węgierskim przesiądziemy się na autobus do Środy
30-08-2018 07:32   Janusz Ludwiczak
Linia nr 462 w ramach Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej nie została jeszcze uruchomiona, a już zmienił się rozkład jazdy. Wszystko dlatego, by umożliwić przesiadkę w Węgierskim na autobus linii nr 11, którym będzie można dojechać aż do Środy Wielkopolskiej.

Autobus linii nr 462 pierwotnie miał z przystanku "Kostrzyn PKP" odjeżdżać o godz. 5:05, 5:50, 6:50, 12:50, 16:20 i 18:20 – o czym informowały rozkłady jazdy wywieszone na nowym przystanku na ul. Warszawskiej oraz w folderach, które wydał kostrzyński ratusz. Jednak trzy kursy uległy zmianie. I tak "462" zamiast o godz. 5:50 będzie odjeżdżać z przystanku "Kostrzyn PKP" kwadrans później (o 6:10), a zamiast o 16:20 odjedzie 35 minut wcześniej – o 15:45. Przesunięciu uległ również ostatni kurs z godz. 18:20 na 17:05. Ponadto pojawił się odjazd o godz. 14:10, którego wcześniej nie było w pierwotnym rozkładzie.

Zmiany wynikły z wprowadzenia integracji kostrzyńskiej komunikacji z tą obsługiwaną przez miasto i gminę Środa Wielkopolska.

W Węgierskim będzie można przesiąść się z autobusu linii nr 462, który kursować będzie z Kostrzyna przez Czerlejno, Trzek i Klony na autobus linii nr 11, którym pojedziemy aż do Środy Wielkopolskiej.

– Już w ubiegłym roku w ramach jednego kursu linii nr 11 zbieraliśmy uczniów z Klonów, Węgierskiego i Czerlejna do naszych szkół na terenie gminy Środa Wielkopolska. Od 3 września zaplanowaliśmy trzy połączenia w ramach linii nr 11, umożliwiając przesiadkę z autobusu kostrzyńskiej komunikacji w miejscowości Węgierskie – powiedział Mateusz Olejniczak ze Starostwa Powiatowego w Środzie Wielkopolskiej.

"Jedenastka" do Środy będzie odjeżdżać z Węgierskiego o godz. 6:44, 15:14 i 16:14, umożliwiając przede wszystkim dojazd uczniom do szkoły w Pławcach, ale także dostanie się do samej Środy Wielkopolskiej. Z sąsiedniego miasta, przystanku pod Kupcem Średzkim autobusy linii nr 11 odjeżdżać będą o godz. 6:25, 14:50 i 15:50.

Z kolei kostrzyński "462" będzie przyjeżdżał do Węgierskiego o godz. 6:30. Pasażerowie będą mieli 14 minut na przesiadkę na autobus jadący w kierunku Środy Wielkopolskiej. Z powrotem na przesiadkę będzie tylko minuta. Średzka "jedenastka" przyjeżdżać będzie o godz. 15:14 i 16:14. Minutę później odjedzie autobus "462" do Czerlejna, Czerlejnka i Kostrzyna.

Kostrzyńska komunikacja ma być zintegrowana nie tylko ze średzkim transportem zbiorowym.

– Burmistrz Szymon Matysek oraz zastępca burmistrza Waldemar Biskupski rozmawiali z władzami Pobiedzisk, burmistrz Dorotą Nowacką i zastępcą Zbigniewem Zastrożnym na temat połączenia komunikacyjnego pomiędzy gminami Pobiedziska i Kostrzyn. Ustalono, że po uruchomieniu komunikacji w gminie Kostrzyn, we wrześniu spotkają się przedstawiciele gmin w celu doprecyzowania szczegółów i synchronizacji rozkładów jazdy – poinformował Urząd Miejski Gminy Kostrzyn.

Pierwotny rozkład jazdy autobusu linii 462:

Rozkład jazdy "462" po korekcie:

Rozkłady jazdy wszystkich autobusów oraz mapę kostrzyńskiej komunikacji, wraz z naniesionymi połączeniami można znaleźć w naszym serwisie: www.komunikacja.infokostrzyn.pl. Tam też będziemy na bieżąco informować o zmianach w kursowaniu.

ZOBACZ TAKŻE: Rozkład jazdy linii 462

ZOBACZ TAKŻE: Rozkład jazdy średzkiej linii nr 11

ZOBACZ TAKŻE: Mapa kostrzyńskiej komunikacji

ZOBACZ TAKŻE: ROZKŁAD JAZDY kostrzyńskiej komunikacji (KKP)

ZOBACZ TAKŻE: Zmiany w kursowaniu - komunikacja publiczna


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

maj

11:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Pogrom Luboń

23

maj

14:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - KS Uchorowo

28

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

29

maj

10:00
Kostrzyn
Kurdeszowy Rajd Samochodowy

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Płomień Połajewo

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie najczęściej robisz zakupy?

Biedronka

Dino

Netto

Tesco

Jana

Chata Polska

targowisko

sklep lokalny

poza gminą Kostrzyn (Poznań/Swarzędz/Środa/Pobiedziska/Nekla/Września)


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: