Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Burmistrz i radni złożyli ślubowanie. Szymon Matysek przedstawił plany na najbliższe 5 lat {► FILM} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Burmistrz i radni złożyli ślubowanie. Szymon Matysek przedstawił plany na najbliższe 5 lat {► FILM}
21-11-2018 00:34   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek w "Kostrzyniance" odbyła się inauguracyjna sesja Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn nowej, ósmej kadencji, w trakcie której ślubowanie złożyli nowo wybrani radni i burmistrz. Plany na najbliższe 5 lat przedstawił włodarz gminy.

Na początku Waldemar Kukuła, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Kostrzynie podsumował wybory i prace komisji. Następnie Przewodniczący Terytorialnej Komisji Wyborczej wręczył nowo wybranym radnym zaświadczenia o wyborcze na radnego.

W nowym składzie Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn znalazło się troje pań: Anna Dudzińska, Beata Jankowiak i Beata Knopkiewicz. W poprzedniej kadencji byli sami panowie.

Skład Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn VIII kadencji (2018-2023):
  1. Grzegorz Banaszak
  2. Arkadiusz Bilski
  3. Anna Dudzińska
  4. Szymon Frąckowiak
  5. Piotr Hojeński
  6. Tomasz Janiak
  7. Beata Jankowiak
  8. Beata Knopkiewicz
  9. Piotr Kotarski
10. Marek Kowalski
11. Przemysław Kubiak
12. Ryszard Kubiak
13. Szymon Nadolny
14. Paweł Perka
15. Artur Wojciechowski

Dalszą część obrad poprowadził najstarszy radny, Ryszard Kubiak. W kolejnym punkcie wszyscy radni złożyli ślubowania słowami:
"Wierni Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jego mieszkańców".
Zdecydowana większość radnych dodała jeszcze "Tak mi dopomóż Bóg".

Następnie wybrano Komisję Skrutacyjną i przeprowadzono tajne głosowanie, podczas którego wybrano zarząd Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn. Na stanowisko przewodniczącego jednogłośnie wybrano Grzegorza Banaszaka, zaś wiceprzewodniczącymi zostali Tomasz Janiak i Szymon Nadolny.

– Jestem ogromnie zbudowany tym rezultatem zarówno wyboru przewodniczącego jak również mandatem, którym obdarzyli mnie wyborcy mojego okręgu. Jest to wielkie zobowiązanie. Chciałbym podkreślić, że wszystkich radnych będę traktować jednakowo i będę starał się, żeby sesje były prowadzone w sposób zwięzły, ale również byście mogli Państwo dowolnie się wypowiadać. Będę trzymał się statutu i realizował swoje działania zgodnie z postanowieniami o samorządzie gminnym i innych ustaw, którymi jesteśmy związani – powiedział Grzegorz Banaszak, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

W dalszej części uroczystej sesji Przewodniczący Terytorialnej Komisji Wyborczej wręczył Szymonowi Matyskowi zaświadczenie o wyborcze na Burmistrza Gminy Kostrzyn, po czym nastąpiło złożenie ślubowania przez włodarza gminy.

Szymon Matysek wygłosił następujące słowa:
"Obejmując urząd burmistrza gminy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi dopomóż Bóg".

– Trochę łatwiej składać było to ślubowanie niż cztery lata temu. Myślę, że to dlatego, gdyż wiemy w jakim kierunku ma zmierzać gmina. Mieszkańców jest coraz więcej i będzie ich przybywać. Tych zadań i oczekiwań w stosunku do Was jest coraz więcej, trzeba wsłuchać się w głos mieszkańców. "Po czynach już nas znacie, a nie po opowiadaniach" – mam nadzieję, że taki cel będzie nam przyświęcał – powiedział w swoim przemówieniu Szymon Matysek, burmistrz Gminy Kostrzyn.

Burmistrz przedstawił plany na najbliższe pięć lat. Najważniejszą inwestycją będzie budowa tunelu pod linią kolejową, który połączy centrum miasta z południowymi osiedlami Kostrzyna.

– Pewne rzeczy, które zostały zapoczątkowane w poprzedniej kadencji doczekają się realizacji. Najważniejszym zadaniem będzie budowa tunelu wraz z układem drogowym. Jesteśmy po spotkaniu z potencjalnymi wykonawcami, pytanie czy jesteśmy na to gotowi. Przez ostatnie dwa lata oszczędzaliśmy trochę środków mimo wielu inwestycji. W przygotowanym budżecie są tak zabezpieczone środki, że jesteśmy w stanie to zadanie zrealizować. Czekamy na to przez 50 lat. Ostateczną decyzję będzie trzeba podjąć na najbliższej sesji budżetowej – zaznaczył burmistrz Szymon Matysek.

Burmistrz zapowiedział również, że do 2023 roku powstanie koncepcja południowo-zachodniej obwodnicy Kostrzyna, a także wprowadzona zostanie strefa płatnego parkowania w ścisłym centrum miasta, ruszą prace nad modernizacją płyty kostrzyńskiego Rynku, a w Siekierkach, Czerlejnku, Czerlejnie i Trzeku zbudowana zostanie kanalizacja.

Ponadto rozbudowana ma zostać oczyszczalnia ścieków w Skałowie, powstać ma ścieżka pieszo-rowerowa z Siedlca do Gułtów, a do 2020 rok zbudowane zostanie nowe przedszkole publiczne.

W planach jest również rozbudowa komunikacji publicznej i rozszerzenie siatki połączeń wraz z zakupem w przyszłym roku nowego mini autobusu, a także realizację programu modernizacji gminnych dróg.

Burmistrz Szymon Matysek zapowiedział również budowę lodowiska, które ma pełnić również funkcję hali sportowo-widowiskowej, a także realizacja programu "Czyste powietrze".

Czy plany te zostaną zrealizowane? Przekonamy się do 2023 roku.

Kolejna sesja Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn ma odbyć się w najbliższy poniedziałek, 26 listopada. Radni powołają Komisję Rewizyjną, Komisję Skarg, Wniosków i Petycji oraz komisje stałe oraz ustalą składy osobowe poszczególnych komisji.

Z kolei w środę, 28 listopada radni mają zająć się przyszłorocznym budżetem.

Dodajmy, że niebawem sesje odbywać będą się w nowej sali sesyjnej w wyremontowanym budynku dawnego domu katolickiego przy ul. Dworcowej 8. Zgodnie z nowymi przepisami obrady mają być transmitowane przez internet, a głosowania będą imienne i jawne.

Poniżej przedstawiamy filmową relację z inauguracyjnej Sesji Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn:


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

lip

18:00
IWNO, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, ul. Szkolna 11
Malinowe lato: Plażing z Szydercami, czyli wakacyjne przeboje i autorskie piosenki kabaretowe - Klub Szyderców Bis

26

lip

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla chorych na białaczkę
w godz. 8:30-14:30

30

lip

Czerlejnko
Malinowe lato: Spektakl "O świętomarcińskich rogalach" - Teatr Mozaika

31

lip

KOSTRZYN, przychodnia Sanus, ul. Braci Drzewieckich 1
Bezpłatne badania cytologiczne dla kobiet w wieku 25-59 lat
w godz. 9:00-17:00

06

sie

Kostrzyn
Malinowe lato: koncert zespołu Djibril

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz/spędziłeś(aś) swój urlop i wakacje?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

w domu - nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: