Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Lekcje przez internet, gastronomia tylko na wynos – od soboty nowe zasady bezpieczeństwa - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Lekcje przez internet, gastronomia tylko na wynos – od soboty nowe zasady bezpieczeństwa
23-10-2020 12:02   Janusz Ludwiczak
Od soboty cała Polska stanie się strefą czerwoną. Nauka dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych odbywać będzie się w trybie zdalnym, przez internet. Restauracje, bary i inne punkty gastronomiczne będą mogły realizować jedynie zamówienia na wynos i dowóz – to część z nowych restrykcji, które zaczną obowiązywać od soboty, 24 października.

– Niepokoi nas tempo przyrostu zakażeń, musimy zatrzymać przyrost zakażeń. Najważniejsze jest życie i zdrowie. Obostrzenia były konsultowane z zespołem epidemiologów i lekarzy – powiedział podczas piątkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Od soboty cała Polska stanie się strefą czerwoną.

Nauka dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych odbywać będzie się w trybie zdalnym, przez internet.

– Po to, żeby zmniejszyć natężenie ruchu w komunikacji publicznej i kontakty społeczne. To bardzo ważne, żeby przerwać łańcuch transmisji. W godzinach od 8:00 do 16:00 przemieszczanie się osób do 16 roku życia będzie możliwe tylko pod opieką dorosłego – zaznaczył premier.

Ograniczona zostanie także działalność restauracji, barów, kawiarni czy pubów. Punkty gastronomiczne będą mogły realizować jedynie zamówienia na wynos i dowóz.

– Na razie to obostrzenie jest zaplanowane na 2 tygodnie, z możliwością przedłużenia. Wiem, że to bardzo trudna wiadomość dla prowadzących, właścicieli i klientów, ale zdaniem specjalistów pomieszczenia gastronomiczne to miejsca gdzie znajduje się dużo osób na niewielkiej powierzchni i dochodzi do częstych zakażeń – wskazywał premier Mateusz Morawiecki.

Liczba uczestników zgromadzeń zostanie ograniczona do 5 osób w jednej grupie (zebrań, spotkań, aktywności).

– Na poważne zagrożenie dla zdrowia i śmierć narażone są przede wszystkim osoby starsze. Dlatego wprowadzamy program #WspierajSeniora. Prosimy seniorów o niewychodzenie z domu i nieprzemieszczanie się. Uruchamiamy Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – powiedział premier.

Nie będą zamykane zakłady.

– Przed nami krytyczny tydzień. Musimy zrobić wszystko, żeby zahamować dalszy rozwój pandemii. Jeśli tendencja się utrzyma będziemy narażeni na 20-25 tysięcy zakażeń dziennie. Najbardziej skutecznym narzędziem walki z pandemią jest nasza codzienna postawa – podsumował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Dziś padł kolejny rekord zakażeń koronawirusem w kraju – ostatniej doby stwierdzono ponad 13 tysięcy nowych przypadków (13 632). Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano ponad 20 tysięcy przypadków, a z powodu Covid-19 w regionie zmarło już blisko pół tysiąca osób (475 zgonów).

Ostatniej doby wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u 1052 osób w Wielkopolsce. Najwięcej zakażeń jest w stolicy Wielkopolski i powiecie poznańskim – stwierdzono tam 286 zakażeń (w Poznaniu – 167 nowych zakażeń).

Obecnie w Wielkopolsce hospitalizowanych jest ponad 600 osób osoby, a zakażonych jest ponad 11 tysięcy Wielkopolan (11 012).

Z kolei na świecie stwierdzono już ponad 42 milionów przypadków zakażeń. Zmarło ponad milion osób (1 143 562 osób), ponad 31 milionów osób wyzdrowiało (31 208 005 ozdrowień).


R E K L A M A
Aktualności
Niezapominajka
26

lip

Siedleczek
IV Bieg do Nocy - Grand Prix Gminy Kostrzyn

11

sie

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

22

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

07

wrz

11:00
IWNO, Park Mielżyńskich
VII Bieg Pieczonej Pyry - Grand Prix Gminy Kostrzyn

05

paź

Skałowo, las (teren ATV Kostrzyn)
Dziki Bieg w Lesie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: