Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remis Lechii i GKS Gułtowy, wygrana Maratończyka {◎ GALERIA ZDJĘĆ} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Remis Lechii i GKS Gułtowy, wygrana Maratończyka {◎ GALERIA ZDJĘĆ}
12-10-2020 00:52   Janusz Ludwiczak
W weekend wszystkie gminne drużyny zagrały u siebie. Pełen emocji był niedzielny mecz Maratończyka, który mógł zakończyć się przegraną 1:2, ale piłkarze z Brzeźna zaczęli odrabiać straty, co poskutkowało wygraną 4:2. Z kolei Lechia Kostrzyn zremisowała w sobotę 1:1 z Leśnikiem Margonin. Wynikiem 1:1 zakończył się również niedzielny mecz GKS Gułtowy z Farą Pelikan Żydowo.

W sobotnie popołudnie Lechiści zagrali u siebie z Leśnikiem Margonin. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. W 53 minucie gola dla Lechii strzelił Bartosz Wasielewski. Goście nie pozostali dłużni i pięć minut później padła bramka dla Leśnika Margonin. Mecz 11. kolejki zakończył się wynikiem 1:1.

Lechia pozostaje na 13. miejscu tabeli V ligi z 10 punktami na koncie – 2 zwycięstwami, 4 remisami, 5 przegranymi i bilansem 9 bramek strzelonych i 15 straconych.

Również u siebie zagrał Maratończyk Brzeźno, który w niedzielne południe zagrał z Antares Zalasewo. W 14 minucie goście strzelili pierwszą bramkę. 9 minut później padł kolejny gol. W 37 minucie bramkę udało się strzelić Tomaszowi Sitkowi. Tym samym pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla Zalasewian. Po przerwie gospodarze zaczęli odrabiać straty. W 75 minucie gola strzelił trener Rafał Wiąz. Pięć minut później wpadła piłka do bramki Antraresu, której autorem był wiceprezes drużyny, Krystian Dukarski, a minutę później kolejny gol dla Maratończyka, który ostatecznie wygrał 4:2.

Maratończyk Brzeźno pozostaje na szczycie tabeli klasy A, zwiększając swoje konto o trzy kolejne punkty (22 pkt, 7 zwycięstw, 1 remis, 1 przegrana, bramki: 30-18).

Z kolei o godz. 15:00 w Gułtowach GKS zagrał z Farą Pelikan Żydowo. Już w 6 minucie gospodarze strzelili pierwszego gola. W 30 minucie goście zrewanżowali się bramką. Druga połowa przebiegła bezbramkowo pomimo osłabionego składu Fary Pelikan Żydowo po otrzymanej drugiej żółtej kartki przez Bartosza Kaczmarka. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Gułtowanie awansowali o jedną pozycję, na 5. miejsce w tabeli klasy B (12 punktów, 3 wygrane, 3 remisy, 2 porażki, bramki: 13-12).

W sobotę o godz. 14:00 na stadionie przy Sportowej w Kostrzynie Lechia zmierzy się Lechitą Kłecko. Z kolei w niedzielę o 11:00 Maratończyk zagra u siebie z Lubońskim 1943, zaś trzy godziny później w Kiszkowie GKS Gułtowy rozegra mecz z tamtejszą Wełnianką.

Wyniki meczów, najbliższe rozgrywki i tabele wszystkich trzech gminnych klubów piłkarskich (1922 Lechia Kostrzyn, Maratończyk Brzeźno i GKS Gułtowy) można sprawdzić w naszym serwisie na stronie: www.sport.infokostrzyn.pl.

Fot: Janusz Ludwiczak