Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Trzeci urzędnik zakażony koronawirusem - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Trzeci urzędnik zakażony koronawirusem
30-09-2020 12:21   Janusz Ludwiczak
Jest trzeci przypadek zakażenia wirusem Covid-19 w Urzędzie Miejskim w Kostrzynie.

Jak dowiedział się portal InfoKostrzyn.pl potwierdzono wynik dodatni na obecność koronawirusa u kolejnego pracownika Urzędu Miejskiego w Kostrzynie. Jest to trzeci przypadek.

Część urzędników pracuje zdalnie. Mieszkańcy przyjmowani są wyłącznie w sprawach pilnych po uprzedniej rejestracji telefonicznej. Obsługa będzie odbywać się na parterze Urzędu Miejskiego w Biurze Podawczym.

"Jesteśmy w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu. Po konsultacji z PSSE podjąłem decyzję o pełnej dezynfekcji Urzędu Miejskiego, która odbędzie się w ciągu dwóch najbliższych dni.
W związku z tym skierowałem wszystkich pracowników Urzędu do pracy zdalnej (z wyjątkiem Biura Podawczego, które funkcjonować będzie w normalnych godzinach pracy Urzędu tj. 7:15 - 15:15).
Jednocześnie informuję, że Urząd Stanu Cywilnego w czwartek i w piątek będzie do dyspozycji w nagłych przypadkach, po wcześniejszym umówieniu się w Biurze Podawczym lub pod numerem telefonu 61 8 178 565.
Ponadto informuję, że nie jestem w gronie osób wskazanych do kwarantanny"
– poinformował Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Koronawirus również w Urzędzie Gminy w Czerwonaku. Zakażonych jest dwóch pracowników, jednak nie mieli oni kontaktu z petentami. Przez dwa dni placówka była nieczynna.

– Wdrażane są odpowiednie procedury dla zdrowia i bezpieczeństwa pracowników i klientów urzędu. W poniedziałek i wtorek w budynku Urzędu Gminy prowadzona została dezynfekcja wszystkich pomieszczeń – zaznacza Marcin Wojtkowiak, wójt gminy Czerwonak.

Koronawirus również w starostwie powiatowym. Zakażonych jest dwóch pracowników, którzy pracują w wydziałach nie związanych z bezpośrednią obsługą mieszkańców, czyli nie mieli kontaktu z petentami.

– Obecnie mamy dwóch pracowników, u których potwierdzono zakażenie wirusem Covid-19. Osoby natychmiast po tym, jak źle się poczuły, otrzymały zwolnienie lekarskie. Na co dzień nie pracują w wydziałach związanych z bezpośrednią obsługą mieszkańców – wyjaśnia Katarzyna Wozińska-Gracz, rzeczniczka prasowa Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

W całym budynku starostwa obowiązują zasady bezpieczeństwa, które dotyczą zarówno mieszkańców jak i urzędników.

– W urzędzie obowiązują zasady bezpieczeństwa, do których każdy mieszkaniec musi bezwzględnie się stosować. W całym budynku Starostwa Powiatowego w Poznaniu wprowadzony jest bezwzględny nakaz noszenia maseczek. Dotyczy on zarówno pracowników jak i naszych klientów – zaznacza Katarzyna Wozińska-Gracz.

W przypadku odmowy przestrzegania zasad bezpieczeństwa, dana osoba nie jest wpuszczana do Starostwa Powiatowego w Poznaniu oraz podległych filii i jednostek organizacyjnych.

W ciągu ostatniej doby wykryto 140 kolejnych przypadków zakażeń koronawirusem w Wielkopolsce, z czego wyniki badań laboratoryjnych potwierdziło zakażenie u 59 mieszkańców powiatu poznańskiego.

– Jednocześnie z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w poznańskim wielospecjalistycznym szpitalu zakaźnym przy ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarli: 77-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu gostyńskiego, 63-letnia kobieta, mieszkanka powiatu krotoszyńskiego, 64-letnia kobieta i 90-letni mężczyzna z Poznania i powiatu poznańskiego – informuje Tomasz Stube, rzecznik wojewody.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 7812 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 1488 to przypadki aktywne. 283 osoby zmarły, a 6041 wyzdrowiało.


Komentarze (3)

03-10-2020 11:17:37
mieszkaniec
urzędnicy gminy nie są lepsi od innych inne urzędy też mają takie problemy i nie pracują po cztery dni w tygodniu przypominam że oni są dla mieszkańców a nie odwrotnie
30-09-2020 15:10:06
schorowany
Dziękuję
30-09-2020 14:55:56
mieszkaniec
Szybkiego powrotu do zdrowia
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

sty

09:00
GUŁTOWY, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fidlera ul. Średzka 8
XIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Kostrzyn o Puchar Burmistrza
(sala sportowa)

30

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
30. finał WOŚP

Gułtowy
30. finał WOŚP

BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
30. finał WOŚP

18:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Wielki Koncert Noworoczny, połączony z 30. finałem WOŚP
Wystąpią: AudioFeels i Ola Szwed

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polski Ład wpłynął na Twoją pensję?

Tak, dostałem wyższą

Nic się nie zmieniło

Niestety moja wypłata jest teraz niższa


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: