Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jeden z pracowników urzędu gminy zakażony koronawirusem - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Jeden z pracowników urzędu gminy zakażony koronawirusem
24-09-2020 11:17   Janusz Ludwiczak
Koronawirus w Urzędzie Miejskim w Kostrzynie. Zakażony jest jeden z pracowników.

– Mamy potwierdzenie zakażenia u jednego z pracowników. Trwa dochodzenie i zbieranie informacji o osobach, które mogły mieć kontakt i mogły być narażone na zakażenie, obejmiemy je kwarantanną. Jest to świeża sytuacja, za wcześniej by mówić ile osób będzie objętych kwarantanną – powiedziała w rozmowie z portalem InfoKostrzyn.pl Anna Pawłowska, kierownik Oddziału Epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

Komunikat w tej sprawie wydał burmistrz.

"Obecnie jesteśmy w kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu i zgodnie z jej zaleceniami została przekazana lista osób pracowników i petentów, które miały bezpośredni kontakt z osobą z wynikiem dodatnim. Nadmienić należy, że osoba zakażona 18 września ostatni dzień była w pracy.
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu będzie się bezpośrednio kontaktować ze wskazanymi osobami. Osoby te obecnie nie świadczą pracy.
Urząd Miejski w Kostrzynie pracuje w normalnym trybie.
Mając na względzie mój ostatni częsty kontakt z Mieszkańcami, szczególnie na zebraniach wiejskich, informuję, że nie jestem w gronie osób wskazanych jako osoby z bezpośredniego kontaktu"
– poinformował w komunikacie Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Jak już informowaliśmy Covid-19 wykryto u jednego z uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Piasta w Kostrzynie. Na kwarantannę skierowano wszystkich uczniów jednej z klasy 8. Do końca tygodnia zawieszone zostały lekcje dla uczniów wszystkich klas 7 i 8 w kostrzyńskiej "jedynce" w związku ze skierowaniem 11 nauczycieli na kwarantannę. Nauka odbywa się zdalnie przez internet. Więcej o tym w artykule: Uczeń SP1 w Kostrzynie zakażony koronawirusem. Zawieszono zajęcia dla klas 7 i 8.

W czwartek w Wielkopolsce odnotowano 84 nowe przypadki zakażeń koronawirusem, z czego 24 w samym powiecie poznańskim.
W kraju stwierdzono 1136 nowych przypadków zakażeń - najwięcej od początku pandemii. Zmarło 25 osób.

W szpitalu zakaźnym w Poznaniu zmarły 4 osoby: 92-letnia kobieta z powiatu pilskiego, 80-letnia kobieta z powiatu gostyńskiego, 81-letnia kobieta z powiatu ostrowskiego i 69-letni mężczyzna z powiatu gnieźnieńskiego.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 7038 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 1098 to przypadki aktywne. 262 osoby zmarły, a 5678 wyzdrowiało.

Aktualizacja: Na kwarantannie przebywa 5 pracowników urzędu, nikt nie miał kontaktu z petentami. Wśród osób skierowanych na kwarantannę (ale nie zakażonych) jest również pracownik Przedszkola nr 1 "Jacek i Agatka."


Komentarze (6)

26-09-2020 21:36:30
Kazimierz
Jedno zasadnicze pytanie. Czy w urzędzie zostały zachowane środki ostrożności typu chodzenie w maseczkach jak to ma miejsce w innych zakładach pracy? Bo jeżeli nie to ktoś powinien za to lekceważenie odpowiedzieć
26-09-2020 02:00:48
Xxx
A ilu ludzi siedzi w domu bo ma gorączkę i nigdzie tego nie zgłasza ... lub w weekend miało gorączkę ale poniedziałku udało się ja zbić i idą do pracy, właśnie przez takich ludzi to się ciagle dalej rozprzestrzenia.
25-09-2020 16:29:26
Lolo
Jesteście zwykłymi chamami. Każdy może być zarażony covid 19.większość ludzi z Kostrzyna pracują w vw. A to jest centrum zarażenia Jak byście się poczuli jakby was hejtowali
25-09-2020 12:38:58
Kostrzynianka
Nie mam do nikogo pretensji, myślałam że ta osoba była na kwarantannie. Mam dzieci już dorosłe, które nie chodzą już do przedszkola,szkol. Życzę spokoju.
25-09-2020 10:48:01
Kostrzyniak.
Droga Pani, mama tej Pani nie była na kwarantannie do czasu uzyskania wyniku testu. Pani z przedszkola chciała zrobić test, aby było jasne czy zarażała czy nie. Niestety SANEPID na test nie wysyła, a lekarz rodzinny z przychodni SANUS jest tak zmęczony, nie wyrabia się i w czwartek zaproponował telewizytę na wtorek i już z góry zapowiedział że jak nie będzie objawów to nie wystawi skierowania na test. Proszę więc nie pisać kłamstw, a pretensję kierować do SANEPIDU, MZ, przychodni SANUS do której dzwoniąc z objawami covid słyszymy "ludzie nie panikujcie" oraz organu prowadzącego przedszkole, które znając sytuację nie zrobiło nic.
24-09-2020 23:32:44
Kostrzynianka
I te 4 osoby które są na kwarantannie to też im wyjdzie wynik pozytywny to jest akurat wiadome. Pani z przedszkola wiedząc że ma mame na kwarantannie która czeka na wynik z którą ma kontakt codzienny powinna poinformować dyrekcję przedszkola i już nie pracować, narażając całą kadrę nauczycielska jak i dzieci. Pozdrawiam i mam nadzieję ze nie rozniesie się to w Kostrzynie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

sty

09:00
GUŁTOWY, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fidlera ul. Średzka 8
XIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Kostrzyn o Puchar Burmistrza
(sala sportowa)

30

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
30. finał WOŚP

Gułtowy
30. finał WOŚP

BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
30. finał WOŚP

18:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Wielki Koncert Noworoczny, połączony z 30. finałem WOŚP
Wystąpią: AudioFeels i Ola Szwed

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polski Ład wpłynął na Twoją pensję?

Tak, dostałem wyższą

Nic się nie zmieniło

Niestety moja wypłata jest teraz niższa


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: