Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strażacy z Brzeźna otrzymali nowy wóz bojowy. Zastąpi on 50-letniego Stara {►FILM} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Strażacy z Brzeźna otrzymali nowy wóz bojowy. Zastąpi on 50-letniego Stara {►FILM}
22-09-2020 22:23   Janusz Ludwiczak
We wtorek wieczorem do remizy OSP w Brzeźnie dotarł nowy wóz bojowy.
– Spełniło się nasze marzenie. Pierwszy nowy wóz w 75-letniej historii naszej jednostki – przyznaje druh Przemysław Bladowski, prezes OSP Brzeźno.
Do tej pory strażacy musieli korzystać ze Stara pochodzącego z 1971 roku.

Strażacy powitali nowy wóz zapalając race i świece dymne. Posypało się też konfetii i nie zabrakło chrztu – polał się szampan. We wtorek kilka minut przed godz. 18 do jednostki OSP w Brzeźnie dotarł nowy wóz bojowy marki Mercedes Benz Atego 1530 GBA.

– To wielkie dla nas święto - pierwszy nowy samochód w 75-letniej historii naszej jednostki, w której jest 32 druhów, z czego 17 ma uprawnienia do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych – powiedział nam druh Przemysław Bladowski, prezes OSP Brzeźno.

Nowy wóz posiada silnik o mocy 220 kW, został wyposażony w zbiornik wody o pojemności 4,345 m³. Jego zakup kosztował 875 760 zł, z czego 300 tys. zł pochodzi ze środków budżetu gminy Kostrzyn, pozostałą cześć pokrył Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy.

Tym samym druhowie z OSP Brzeźno nie będą musieli już korzystać z blisko 50-letniego wozu bojowego, jakim jest Star 244 z 1971 roku.

– Poprzedni wóz STAR 1142 z 1997 roku pod koniec 2018 r. uległ awarii, która spowodowała, że dalej nie mógł być eksploatowany. Musieliśmy ten samochód wycofać, a w konsekwencji trafił na złom, gdyż koszty naprawy przewyższały wartość. Wspólnie z burmistrzami podjęliśmy starania. Udało się pozyskać za darmo wóz Star 244 z 1971 roku z OSP Dopiewo, który ma już kilka lat. Wspólnie z druhami przeprowadziliśmy remont tego pojazdu, by mógł wyjeżdżać na akcję, w sumie włożyliśmy ok. 400 roboczo-godzin – wyjaśnia druh Przemysław Bladowski.

Poprzedni wóz, Star 244 z 1971 roku zostanie przekazany do innej jednostki OSP.

Strażacy mają teraz do dyspozycji zmodernizowaną remizę. W ubiegłym roku przeprowadzono termomodernizację budynku, w wakacje przeprowadzono remont wewnątrz remizy, który polegał na obniżeniu posadzki, tak by mógł zmieścić się nowy wóz. Inwestycja kosztowała 155 tys. zł.

– Udało się również wymienić system ogrzewania na elektryczne. Do tej pory remiza była ogrzewana na olej opałowy. Mundury, w których uczestniczyliśmy w akcjach znajdowały się w garażu, który nie był za duży, niezbędna była dla nas szatnia, której brakowało – podsumowuje druh Przemysław Bladowski, prezes OSP Brzeźno.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

sty

09:00
GUŁTOWY, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fidlera ul. Średzka 8
XIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Kostrzyn o Puchar Burmistrza
(sala sportowa)

30

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
30. finał WOŚP

Gułtowy
30. finał WOŚP

BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
30. finał WOŚP

18:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Wielki Koncert Noworoczny, połączony z 30. finałem WOŚP
Wystąpią: AudioFeels i Ola Szwed

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polski Ład wpłynął na Twoją pensję?

Tak, dostałem wyższą

Nic się nie zmieniło

Niestety moja wypłata jest teraz niższa


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: