Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

FB Serwis wygrał przetarg, śmieci wywozi nadal Artur Zys - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
FB Serwis wygrał przetarg, śmieci wywozi nadal Artur Zys
15-09-2020 08:30   Janusz Ludwiczak
Od września FB Serwis miał wywozić śmieci z terenu gminy Kostrzyn, a także Pobiedziska i Kleszczewo. Jednak w gminie Kostrzyn nadal odpady wywozi Artur Zys.

Jak już informowaliśmy w połowie lipca Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej rozstrzygnął przetarg na odbiór odpadów w gminie Kostrzyn, a także Pobiedziska i Kleszczewo od 1 września do połowy 2022 roku. Przetarg wygrała firma FB Serwis, jednak śmieci wciąż wywozi poprzedni wykonawca, firma Artur Zys. Dlaczego?

– Potwierdzam, firma FB Serwis wygrała przetarg, ale podwykonawcą jest Artur Zys. W tej chwili tak to jest rozwiązane – powiedziała w rozmowie z portalem InfoKostrzyn.pl Monika Iwańska z ZM GOAP.

Firma FB Serwis doskonale jest znana poznaniakom, którzy pięć lat temu narzekali na kilkutygodniowe opóźnienia w odbiorze śmieci. Ze śmieciowym bałaganem mieszkańcy Poznania mieli do czynienia na początku 2015 roku. Przez trzy tygodnie na wielu posesjach zalegały śmieci, a przy wielu domach nie pojawiły się również pojemniki na śmieci.

– Mieszkańcy mogą być spokojni. Zainwestowaliśmy w zupełnie nowy sprzęt, samochody napędzane gazem ziemnym na CNG, spełniające normy emisji spalin Euro6. Jesteśmy dobrze przygotowani do tego kontraktu. Z pewnością nie będzie żadnych opóźnień w realizacji – zapewniał Sławomir Ochliński, dyrektor Zespołu Kontraktów FB Serwis.

Tymczasem FB Serwis rozpoczął od września wywóz śmieci z terenu gminy Swarzędz (choć pierwotnie miał to czynić od maja). Jednak wielu mieszkańców alarmowało: śmieci zalegają na posesjach. Najgorsza sytuacja była na terenie północnych osiedli: Czwartaków, Dąbrowszczaków, Kościuszkowców oraz Zygmunta III Wazy.W tej sprawie burmistrz gminy Swarzędz interweniował w Związku Międzygminnym Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej.

– W ostatnim czasie zanotowaliśmy liczne głosy mieszkańców, w szczególności w zasobach spółdzielczych i innych dużych zarządców nieruchomości, że nie ze wszystkich altanek śmietnikowych wywożone są odpady. Mieszkańcy wskazują również na problemy z kontaktem z Biurem Obsługi Klienta ZM GOAP. Zwracam się z prośbą o wyegzekwowanie od wykonawcy regularnego i terminowego odbioru odpadów – napisał 7 września w piśmie do GOAP-u Marian Szkudlarek, burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz.

Po interwencji burmistrza sytuacja uległa poprawie, wykonawca wywiózł zalegające śmieci.

Jak tłumaczy GOAP od 1 września nastąpiły istotne zmiany w systemie gospodarki odpadami, które wiązały się m.in. z koniecznością złożenia deklaracji o wysokości opłaty również przez właścicieli nieruchomości niezamieszkanych. Według GOAP-u 70% deklaracji wpłynęło po terminie, stąd pojawił się problem z wywozem śmieci. Ponadto doszło do rozbieżności w harmonogramach odbioru odpadów.


Komentarze (11)

17-09-2020 09:50:26
Mieszkanka
Śmiecący- wreszcie głos rozsądku!!7
16-09-2020 20:23:27
Śmiecący
U mnie śmieci są na bieżąco wywożone i mam gdzieś, jaka firma je odbiera...
16-09-2020 12:45:23
Do Miko
Ta rada ma kłopot z obronieniem porządku obrad przed zastępcą burmistrza. Zmiana delegata ma szansę wg mnie odbyć się tylko wtedy, kiedy zawnioskuje o to burmistrz albo jego zastępca. Ta rada generalnie wydaje się czerpać garściami z historii - sejm niemy.
16-09-2020 12:29:31
Miko
Rada wybrała delegata. Jest nim Burmistrz Matysek. To on zabiera głos w naszej sprawie i to bardzo słabo w GOAPie. Jedyne co robią to proponują podwyżkę. Może Rada zmieni delegata?
16-09-2020 06:26:08
Listonosz
Jak by nie wydawali tyle setek tysięcy zł na listy z ponagleniami za nie zapłacone rachunki polecone z potwierdzeniem to drogi sport . Zamiast 1x w miesiącu wysłać zwykły z rachunkiem jak Enea czy PGN Nie płacisz 3 miesiące śmieci nie odbierać !! A nie odbierają do skutku nawet jak nie płacisz i ponaglenie za ponagleniem . By śmieci były nie zabrane z kilka razy to odrabu by zapłacił (Janusz)
16-09-2020 06:05:54
Do do do obywatel...
Już sama świadomość jest ważna. Trzeba podejmować odważne decyzje, począwszy od pisania zapytań (wyobraź sobie 10 000 pism z pytaniem po co ten przetarg, w trybie dostępu do informacji publicznej), przez protesty, zawiadomienia do prokuratury, po emigrację. Narzekanie na podwyżkę tutaj nic nie zmienia.
15-09-2020 20:55:17
Do doobywatel g
Dużo wyrazów i zdań... Może to i prawda. Niestety MY nic nie możemy zrobić, poza płaceniem... No chyba, że po znajomości etat sobie w GOAP załatwimy :) [Podobno od stycznia, najpóźniej czerwca 2021, będzie podwyżka z 16zł na 25zł]
15-09-2020 20:27:27
Rex
Toms ty pewnie byś nie chciał przetargu, ale przepisy... Kwota z przetargu nie jest jedynym kosztem. Na cenę mają wpływ również ilość osób zatrudnionych w GOAP, koszty zarządu, utrzymania biurowca, koszty spalarni, sortowania itp. Zwalanie na kwotę w przetargu za transport to słabe.
15-09-2020 18:50:57
do obywatel g
Klient nigdy nie jest tym, który ma zyskiwać. Nawet Amazon, który jest klientocentryczny nie sprzedaje Kindle taniej niż konkurencja inne czytniki. Nie mówiąc o Apple, dla którego odbiór klienta jest podobno najwazniejszy.. Niby są zorientowani na klienta, tylko w cenach tego nie widać. W usługach publicznych nie ma klienta. Na co dzień jesteś petentem, który przeszkadza. Raz na 4 lata jesteś wyborcą, którego się mami wizjami. Warto to przyjąć do wiadomości i się dostosować. Łatwiej żyć. Do toms. W biznesie renegocjację kontraktu stosuje się w celu uzyskania nowszych usług od dostawcy i jednocześnie zbicia ceny jednostkowej (najczęściej orzez zamówiene większej ilosci uslugi). Zwykle jest tak, ze zarząd chce obniżki kosztów, ale to dyrektor ma relacje z dostawcą, więc najczęściej tak renegocjuje, zeby i zarząd i dostawca byli zadowoleni. Z tego co wiem, w tym przypadku usługi publicznej zmieniły się wymogi prawne. Dodatkowo, mozliwe jest, że również w ramach lobbingu wskazano możliwe korzyści z nowego przetargu. Ale raczej administracyjne dla goap, niż dla obywateli. Uwaga, nie myślę o zadnych łapówkach, tylko ulatwieniach dla goap.
15-09-2020 17:09:41
Obywatel G
Czyli nowa firma bierze starego podwykonawcę. A potem się dziwić, że jest drożej? Każdy próbuje zarobić. I tak wszędzie. W śmieciach, w rolnictwie, w transporcie czy w usługach. Nie róbmy tych łańcuchów podwykonawców. Na tym tylko traci klient.
15-09-2020 12:50:20
toms
To po co w takim razie był przetarg?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
30. finał WOŚP

Gułtowy
30. finał WOŚP

BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
30. finał WOŚP

18:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Wielki Koncert Noworoczny, połączony z 30. finałem WOŚP
Wystąpią: AudioFeels i Ola Szwed

25

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polski Ład wpłynął na Twoją pensję?

Tak, dostałem wyższą

Nic się nie zmieniło

Niestety moja wypłata jest teraz niższa


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: