Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Założyciel Maratończyka Brzeźno laureatem Nagrody "Rycerz Kostro 2018" {► FILM} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Założyciel Maratończyka Brzeźno laureatem Nagrody "Rycerz Kostro 2018" {► FILM}
13-11-2018 00:29   Janusz Ludwiczak
Jerzy Barczak, założyciel i wieloletni kierownik piłkarskiego klubu sportowego Maratończyk Brzeźno został tegorocznym laureatem Nagrody "Rycerz Kostro", którą wręczono w niedzielę podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i w 767. rocznicę nadania praw miejskich Kostrzynowi.

W tym roku Nagrodę "Rycerza Kostro" otrzymał Jerzy Barczak, założyciel i wieloletni kierownik piłkarskiego klubu sportowego Maratończyk Brzeźno.

– Pan Jerzy Barczak od lat związany jest zawodowo i społecznie z Gminą Kostrzyn. Pracował jako kierownik Spółdzielni Kółek Rolniczych w Brzeźnie. Jest założycielem piłkarskiego klubu sportowego Maratończyk Brzeźno. Jest kierownikiem drużyny od 15 lat. Aktywnie współpracuje z Wielkopolskim Związkiem Piłki Nożnej, krzewi kulturę fizyczną wśród młodzieży – uzasadniał Waldemar Biskupski, zastępca burmistrza Gminy Kostrzyn i przewodniczący Kapituły Nagrody "Rycerz Kostro".

– Było kilku chętnych chłopaków, którzy chcieli grać w piłkę nożną. Pojawił się pomysł, by stworzyć w Brzeźnie klub piłkarski, drużynę. Wiele osób wtedy się z tego się śmiało. Maratończyk powstał w 2000 roku. Rozegranych zostało wiele meczy, przyjeżdżają nawet drużyny poznańskie – powiedział portalowi InfoKostrzyn.pl Jerzy Barczak, założyciel i kierownik Piłkarskiego Klubu Sportowego "Maratończyk Brzeźno, laureat Nagrody "Rycerz Kostro 2018".

– Pamiętam, że raz jedna z poznańskich drużyn się pomyliła i pojechali do tego dużego Brzeźna za Konin. Jestem od samego początku związany z Maratończykiem i z nim pozostanę do końca. Ostatnio Maratończyk spadł do ligi B, ale dzięki ściągnięciu nowych zawodników zespół jest liderem tabeli. Klubowi można życzyć dalszych sukcesów, rozwoju i lepszej infrastruktury – dodaje Jerzy Barczak.

Nagroda "Rycerz Kostro" przyznawana jest od 2000 roku osobom lub organizacjom za szczególne wyróżnienia dla Gminy Kostrzyn.

– W 2015 roku zmieniliśmy formułę, przyznawana jest jedna nagroda dla osoby, która ma szczególne zasługi dla środowiska kostrzyńskiego. Od ubiegłego roku zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej "Rycerz Kostro" przyznawany jest z okazji święta miasta i gminy Kostrzyn, które przypada 11 listopada. W tym roku nominowane były 4 osoby – wyjaśnia wiceburmistrz Waldemar Biskupski.

W ubiegłym roku Nagrodę "Rycerz Kostro" otrzymała Urszuli Piątek – emerytowana nauczycielka, społeczniczka, kobieta o wielkim sercu, zaangażowana w życie Kostrzyna. Laureatka propagowała język esperanto i krzewiła wśród młodych osób pasję gry w szachy.

To wybitne wyróżnienie otrzymali wcześniej m.in. Antoni Czyżewski, Jerzy Nowak, ks. Andrzej Stefański, Mieczysław Stasiński, Leszek Wojtasiak, Lech Konopiński, Andrzej Pielak, Paweł Iwański, ks. kan. Lech Ludwiczak, Krystyna Łybacka, Kazimierz Matysek czy ks. Edmund Jaworski.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

12:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Odpust parafialny

SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Kiermasz charytatywny dla Tomka Pawlika, który zmaga się ze złośliwym guzem mózgu
►więcej szczegółów
w godz. 9:30-13:00

10

gru

18:00
KOSTRZYN, Rynek
Uruchomienie lampek na choince i świątecznej iluminacji
Wizyta św. Mikołaja

KOSTRZYN, Rynek
Jarmark Bożonarodzeniowy
w godz. 15:00-19:00

SIEKIERKI, Szkoła Podstawowa im. Pauliny i Augusta Wilkońskich ul. Karalusa 1
Kiermasz świąteczny
w godz. 16:00-20:00

[ wszystkie ]

Sonda
KKP ma już 4 lata. Jak oceniasz kostrzyńską komunikację? ►więcej

Dobrze, nie mam zastrzeżeń

Tak sobie, autobusy muszą być dopasowane do odjazdów pociągów

Słabo, brakuje kursów wieczornych

Nie mam zdania, i tak jeżdżę autem


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: