Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Bajkowa kraina" gotowa - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
"Bajkowa kraina" gotowa
01-08-2020 07:05   Janusz Ludwiczak
Zakończyła się budowa nowego kostrzyńskiego przedszkola, które powstało przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Równo za miesiąc uczęszczać będzie tutaj 175 dzieci.

Nowe przedszkole nosi nazwę "Bajkowa kraine", a oficjalnie – urzędową "Przedszkole nr 2 w Kostrzynie".

Budowa placówki rozpoczęła się wiosną zeszłego roku. Obiekt znajduje się na działce o powierzchni 2985 m².

– Po kilkudziesięciu latach gmina podjęła się wyzwania nowego przedszkola publicznego, drugiego na terenie Kostrzynie. Obiekt powstał wspólnie z wyłonionym w przetargu prywatnym operatorem, który wykonał tą inwestycję i będzie zarządzał przedszkolem – powiedział Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Dwukondygnacyjne przedszkole, które ma 788 m² powierzchni składa się z 7 sal. Na parterze znajdują się 3 sale z węzłem sanitarnym i magazynami, szatnia, gabinet dyrektora, węzeł sanitarny dla niepełnosprawnych, szatnia dla pracowników, kuchnia ze zmywalnią, winda towarowa. Na piętrze usytuowane zostały 4 sale zajęć wraz z węzłem sanitarnym i magazynami, pomieszczenie socjalne pracowników, toaleta, kotłownia. Na zewnątrz placówki zlokalizowany został plac zabaw.

– W 2014 roku w wyniku przeprowadzonego naboru do Przedszkola Publicznego nie dostało się kilkadziesiąt dzieci. Dlatego od samego początku naszej działalności robiliśmy wszystko, aby tamta sytuacja więcej się nie powtórzyła. Wyprowadziliśmy ponadto oddziały przedszkolne ze Szkoły Podstawowej przy ulicy Piasta poprawiając warunki pracy i nauki dla dzieci i nauczycieli oddziałów szkolnych. Zaadaptowaliśmy budynek przedszkolny na Osiedlu Grunwaldzkim jako filię Przedszkola Publicznego. Poprzez remonty toalet i sal poprawiliśmy warunki w budynku przy ulicy Średzkiej. W międzyczasie zaproponowaliśmy budowę nowego budynku przedszkola publicznego i decyzją Radnych poprzedniej kadencji budowę i prowadzenie takiego przedszkola w Kostrzynie powierzono prywatnemu operatorowi wyłonionemu w drodze konkursu. Nowy, piękny i nowoczesny obiekt przyjmie przedszkolaków z gminy Kostrzyn już 1 września 2020 roku – zaznacza Waldemar Biskupski, zastępca burmistrza Gminy Kostrzyn.

Budowa "Bajkowej krainy" kosztowała ok. 8 mln zł.

Dotychczasowe Przedszkole Miejskie przy ul. Średzkiej będzie funkcjonować nadal. Od września otrzyma ono numer 1.

– Chcielibyśmy zmniejszyć ilość oddziałów z obecnych 11 do 5. Pozwoli to na kontynuowanie gruntownego remontu i przebudowę tego obiektu. Po 30 latach wyremontowaliśmy toalety, wymieniliśmy zabawki i urządzenia na placu zabaw, w tym roku odświeżymy elewację, a w następnych latach planowane są remonty wnętrza. Chcemy poprawić warunki bytowe przedszkolakom, dlatego w planach jest modernizacja tej placówki – przyznaje burmistrz Szymon Matysek.

Do września ma zostać wybudowany chodnik do nowego przedszkola i wyremontowana zostanie ulica Powstańców Wielkopolskich, od ulicy Średzkiej. Inwestycję tą za kwotę 888 888,88 zł zrealizuje firma Perfecta z Komornik.


Komentarze (5)

05-08-2020 23:38:34
Anka
@Maria, a ja myślę że pan Biskupski dobrze to wszystko rozegrał i ani radni ani rodzice i nauczyciele mu w tym nie przeszkodzili. Za długo w tej oświacie siedział i zbyt duzo swarzędzkiego doświadczenia miał, żeby decydował się na inne kosztowne dla gminy rozwiązanie.
02-08-2020 10:12:17
:(
Smutne to przedszkole....mało przytulne. Wygląda jak gimnazjum
01-08-2020 21:45:56
Maria
Zapomniał pan Biskupski dodać, że przeprowadził ankietę wśród rodziców i wyszło, że przy Średzkiej brakuje parkingu. W tym samym czasie wybudowano parking przy Szymańskiego i przedszkole przy Średzkiej ma superparking więc za lokalizacją w polu i wielkimi kosztami na chodnik, media, zysk dla operatora co przemawia? Zapomniał też dodać pan Biskupski, że był do pozyskania milion zł na rozbudowę przedszkola przy Średzkiej i nie zamierzał nawet skorzystać.
01-08-2020 14:51:16
Darek
Przedszkolanka dodaj 888 888,88 zł za chodnik, by operator czerpiący zyski mógł zarabiać. Faktycznie 1 oddział przedszkolny i koszt ponad 8 mln zł za to masakra za publiczne pieniądze. Koszt utrzymania dziecka w przedszkolu wzrośnie i zapłacimy za to my podatnicy.
01-08-2020 12:40:00
Przedszkolanka
Czyli za 8 milionów złotych przybędzie 1 oddział przedszkolny...11-6+7=12. Drogi ten oddział...

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
08

sie

15:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Wełna Skoki

10

sie

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

15

sie

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Sparta Złotów

16

sie

11:00
BRZEŹNO, stadion ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - GKS Golęczewo
- rozpoczęcie sezonu 2020/2021

22

sie

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Sparta Szamotuły

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku planujesz spędzić wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

w domu - nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: