Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pomagają małej Mai, by mogła normalnie chodzić - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Pomagają małej Mai, by mogła normalnie chodzić
24-07-2020 11:49   Janusz Ludwiczak
10-miesięczna Maja Kujawa urodziła się z wrodzoną wadą nóg – dziewczynka ma szczątkowo wykształcone kości. W sobotę w Markowicach koło Kleszczewa odbędzie się festyn charytatywny na rzecz Mai. Dziewczynce postanowiły pomóc m.in. sołectwa Trzek i mieszkańcy Węgierskiego i Ługowin.

– Postanowiliśmy wesprzeć po sąsiedzku festyn charytatywny, podczas którego będą zbierane środki na operację nóżek Mai Kujawy. Mieszkańcy z sołectwa Trzek przekazali fanty na loterię i licytację. Zostały przekazane kosze obfitości, książki, biżuteria, artykuły szkolne i spożywcze oraz inne ciekawe gadżety – mówi Ewelina Kaszowska, sołtys Trzeka.

Małej Mai postanowili pomóc również mieszkańcy sołectwa Węgierskie-Ługowiny.

– Dzięki pomocy mieszkańców udało się zebrać aż 1250 złotych w naszym sołectwie na operację nóżek dla Mai z Markowic – dodaje Jakub Witkowski, sołtys Węgierskiego.

Na rzecz Mai prowadzona będzie również w najbliższą niedzielę zbiórka pod kościołem w Czerlejnie.

Z kolei w sobotnie popołudnie w Markowicach odbędzie się festyn charytatywny, podczas którego będzie można wesprzeć akcję zbiórki środków na operację nóżek Mai.

W programie m.in. licytacje, podczas którego będzie można wylicytować vocher na przelot widokowy z Iwna. Organizatorzy przygotowali również animacje dla dzieci, występ kabaretu, koncerty, dmuchańce dla dzieci, kucyki, dojenie kozy, pokazy strażackie i wiele innych atrakcji:
15:15 – występ zespołu Kleszczewianie
15:45 – licytacje
16:10 – animacje dla dzieci prowadzone przez Zabawa-Taniec-Energia
16:40 – koncert organisty z Krerowa
17:00 – licytacje
17:30 – Kabaret z Woźnej z programem dla dzieci i dorosłych
18:30 – licytacje główne
19:00 – występ Kabaretu z Woźnej
19:30 – licytacje
20:00 – koncert ZOŁZA
21:00 – dyskoteka z dj For You Team

10-miesięczna Maja Kujawa urodziła się z wrodzoną wadą nóg – dziewczynka ma szczątkowo wykształcone kości.

– Czekaliśmy na pojawienie się naszej córeczki na świecie z utęsknieniem. Badania prenatalne nie dawały żadnych powodów do niepokoju. Ciążą, nie licząc cukrzycy, przebiegała prawidłowo. Gdy przeszła na świat, już po minach lekarza i położnych widziałam, że coś jest nie tak. Nie zdawałam sobie tylko sprawy, co... Dopiero lekarz wytłumaczył mi, że Maja urodziła się z wrodzoną wadą nóg. Moja córeczka ma szczątkowo wykształcone kości. By mogła normalnie funkcjonować i stanąć na własnych nóżkach i cieszyć się dzieciństwem, jak inne zdrowe dzieci, potrzebna jest bardzo kosztowna operacja – opowiada Danuta Kujawa, mama Mai.

Mai można pomóc również za pośrednictwem portalu siepomaga.pl


Fot: siepomaga.pl (1), mat.org (2-9

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
30. finał WOŚP

Gułtowy
30. finał WOŚP

BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
30. finał WOŚP

18:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Wielki Koncert Noworoczny, połączony z 30. finałem WOŚP
Wystąpią: AudioFeels i Ola Szwed

25

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polski Ład wpłynął na Twoją pensję?

Tak, dostałem wyższą

Nic się nie zmieniło

Niestety moja wypłata jest teraz niższa


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: