Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Przez te 4 lata gmina wydatkowała ponad 310 mln zł" – ostatnia sesja rady gminy {► FILM} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
"Przez te 4 lata gmina wydatkowała ponad 310 mln zł" – ostatnia sesja rady gminy {► FILM}
09-11-2018 01:12   Janusz Ludwiczak
– Przez te cztery lata gmina wydatkowała ponad 310 milionów złotych. Pozyskaliśmy ponad 50 mln zł środków zewnętrznych, blisko 22 mln zł będzie wydatkowane w następnej kadencji – mówił podczas 50. i zarazem ostatniej sesji Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn burmistrz Szymon Matysek.

Podczas ostatniej, 50. sesji Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn, która odbyła się 18 października nie mogło zabraknąć podsumowań i podziękowań. Najpierw jednak radni podjęli uchwałę o dokonaniu drobnych korekt w tegorocznym budżecie i zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2018-2027. Jedną z nich jest zwiększenie środków na budowę oświetlenia w Siekierkach (pierwotnie planowano przeznaczyć 300 tys. zł, po rozstrzygnięciu przetargu zwiększono budżet do 470 500 zł).

– Przekroczyliśmy dochody do 90 mln zł. Wygląda na to, że mieszkańcy się bogacą. Ze zwrotu podatku, z PIT-ów otrzymaliśmy o ponad 3,5 mln zł więcej. W roku ubiegłym było to 16 mln 700 tys. zł, w tym roku jest to 20 mln 200 tys. zł – wyliczał Szymon Matysek, burmistrz Gminy Kostrzyn.

W dalszej części przedstawiono sprawozdania z prac komisji, m.in. do spraw statusu Gminy Kostrzyn oraz sołectw. Dokumenty te mają być dostosowane do obecnych wymogów prawnych, jednak ich uchwaleniem zajmie się już nowa rada, po przeprowadzeniu konsultacji społecznych.

Najważniejszym punktem sesji było jednak podsumowanie działalności VII kadencji Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn w latach 2014-2018 oraz prac burmistrza.

– Odbyło się 50 sesji, podjęliśmy 460 uchwał, komisje odbyły 126 posiedzeń, rada rozpatrywała 4 skargi. 5 radnych było obecnych na wszystkich sesjach, 2 radnych było nieobecnych na pięciu posiedzeniach – podsumował Grzegorz Banaszak, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

– To były świetne 4 lata. Ten priorytet, który wszyscy postawiliśmy sobie za cel, czyli kasa z Unii, kasa z zewnątrz, która nas napędzi został zrealizowany. Przez te cztery lata gmina wydatkowała ponad 310 milionów złotych. Pozyskaliśmy ponad 50 mln zł środków zewnętrznych, blisko 22 mln zł będzie wydatkowane w następnej kadencji. To są gigantyczne pieniądze. Jestem w pełni świadomy, że to są dobrze wydane pieniądze. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby każda złotówka została wydana z jak najlepszym interesem mieszkańców nie tylko na terenie miasta, ale na obszarach wiejskich. Praca samorządowa to jest praca zespołowa, nie da się dużych rzeczy zrobić w pojedynkę, to musi być drużyna, team składający się z radnych, kierowników jednostek, pracowników urzędu – wskazywał burmistrz Szymon Matysek.

Na zakończenie burmistrz podziękował radnym, sołtysom, dyrektorom jednostek, szkół i gminnych instytucji. Nie zabrakło dawki humoru.

– Chciałbym podziękować tzw. mojemu bliźniakowi. Z Waldkiem spędzam więcej czasu niż z żoną, czasami się nawet pocałujemy. Pewnie jeszcze doczekamy, że będzie prezydent o trochę innej orientacji, ale to nie nasze zmartwienia – zażartował burmistrz Szymon Matysek.

W najbliższą niedzielę, 11 listopada o godz. 16:30 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Piasta w Kostrzynie odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 767-lecia nadania praw miejskich Kostrzynowi.


Komentarze (2)

10-11-2018 01:35:15
Piotr.
Jaki burmistrz taki żart...
09-11-2018 16:23:11
Lara
Bzdury! Tylko bicie piany! Przewodniczący napisał, że pozyskano trzydzieści mln zł. Każdy gada co ślina na język przyniesie. Nigdzie na stronie Urzędu nie ma wymienionych kwot i inwestycji. A powinny być.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

12:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Odpust parafialny

SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Kiermasz charytatywny dla Tomka Pawlika, który zmaga się ze złośliwym guzem mózgu
►więcej szczegółów
w godz. 9:30-13:00

10

gru

18:00
KOSTRZYN, Rynek
Uruchomienie lampek na choince i świątecznej iluminacji
Wizyta św. Mikołaja

KOSTRZYN, Rynek
Jarmark Bożonarodzeniowy
w godz. 15:00-19:00

SIEKIERKI, Szkoła Podstawowa im. Pauliny i Augusta Wilkońskich ul. Karalusa 1
Kiermasz świąteczny
w godz. 16:00-20:00

[ wszystkie ]

Sonda
KKP ma już 4 lata. Jak oceniasz kostrzyńską komunikację? ►więcej

Dobrze, nie mam zastrzeżeń

Tak sobie, autobusy muszą być dopasowane do odjazdów pociągów

Słabo, brakuje kursów wieczornych

Nie mam zdania, i tak jeżdżę autem


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: