Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Powstała droga rowerowa z ciągiem dla pieszych w ciągu ulicy Kórnickiej - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Powstała droga rowerowa z ciągiem dla pieszych w ciągu ulicy Kórnickiej
15-07-2020 08:05   Janusz Ludwiczak
Zakończyła się budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Kórnickiej w Kostrzynie.

W ramach inwestycji, która kosztowała 246 tysięcy złotych powstała droga pieszo-rowerowa na odcinku od ulicy Wiosny Ludów do Liliowej. Na tą inwestycje gmina planowała przeznaczyć 150 tys. zł. Drugie tyle dołożyła firma Dino, która wybudowała drugi market w gminie właśnie przy ul. Kórnickiej.

– Na wysokości ulicy Bławatkowej powstanie azyl i przejście dla pieszych. Drugi azyl powstanie przy Liliowej. 150 tysięcy złotych pozyskaliśmy od inwestora, który buduje market przy ul. Kórnickiej – mówił podczas marcowego spotkania z mieszkańcami os. Grunwaldzkiego Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Wraz z oddaniem do użytku nowej drogi rowerzyści nie powinni już korzystać z jezdni ulicy Kórnickiej, przynajmniej na odcinku od Liliowej do Wiosny Ludów. Podobnie jest na ulicy Warszawskiej, Poznańskiej czy Wrzesińskiej.

– Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym – informuje Urząd Miejski w Kostrzynie.


Komentarze (4)

15-07-2020 18:59:09
Do "."
Zgadzam się w pełni. Ta ścieżka to kolejny sciezkowy bubel. Kolejny który pojawia się i kończy w najmniej spodziewanym momencie... Ludzie może jak już w tym urzędzie macie projekt to weźcie rower i spróbujcie wg tego projektu pojechać zanim zrobicie to co zrobione (po raz kolejny) zostało.
15-07-2020 10:23:16
.
Rzeczywiście, na stronie UM pojawiło się nawoływanie do korzystania z dróg rowerowych. To sytuacja niesamowita, trochę jak z Monty Pythona. Władza wybudowała czarwony chodnik, nieprzystający do realiów rowerowych, niewygodny i niebezpieczny (mogę to rozwinąć, ale to byłaby dłuższa wypowiedź) i… jest zdziwiona, że rowerzyści nie korzystają z infrastruktury. Co robi więc władza? Straszy zapisami PoRD! Podpowiem – straszenie to ślepa uliczka. Każdy kolejny bubel rowerowy będzie podobnie traktowany. Nie szkoda Wam pieniędzy na bubel? Jak to rozwiązać? Wytarczy… pomyśleć. Poprosić bratanka, siostrzeńca, znajomego, który trochę więcej jeździ na rowerze, by powiedział jak mu się jeździ po tych czerwonych chodnikach i czego naprawdę oczekuje rowerzysta. Bo że projektant nie ma o tym pojęcia, to oczywiste. To tak, jakbym ja zaprojektował biustonosz. Wygłądałby w miarę podobnie do sklepowego, ale żadna kobieta nosić by tego nie dała rady. I to jest przekleństwo naszego kraju (w konteście infrastruktury rowerowej) – mamy tysiące projektantów biustonoszy, którzy nie mają pojęcia o kobiecej anatomii, choć uważają, że fakt że na co dzień widzą kobiece piersi, czyni z nich ekspertów :- )
15-07-2020 09:36:15
Max
No to teraz czas na drogę rowerową do Czerlejnka
15-07-2020 09:19:33
Mieszkaniec Andrzejewa
A co w sytuacji skrzyżowań ścieżki z ulicami. Przed każdym skrzyżowaniem jest znak kończący ścieżkę rowerową a po skrzyżowaniu rozpoczynajacy czyli wygląda to na brak ciągłości ścieżki. Czy rowerzyści muszą ustępować pierwszeństwa za każdym razem?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

maj

18:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Błękitni Owińska

16

maj

11:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Pogrom Luboń

23

maj

14:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - KS Uchorowo

28

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

29

maj

10:00
Kostrzyn
Kurdeszowy Rajd Samochodowy

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie najczęściej robisz zakupy?

Biedronka

Dino

Netto

Tesco

Jana

Chata Polska

targowisko

sklep lokalny

poza gminą Kostrzyn (Poznań/Swarzędz/Środa/Pobiedziska/Nekla/Września)


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: