Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Bajkowa kraina" na ukończeniu - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
"Bajkowa kraina" na ukończeniu
19-06-2020 07:30   Janusz Ludwiczak
Gotowy jest budynek nowego przedszkola, które powstało przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Prowadzone są prace wykończeniowe. Od września miejsce znajdzie tutaj 175 dzieci.
Niebawem rozpocznie się również budowa chodnika w ciągu ulicy Powstańców Wielkopolskich.

Wiadomo już, że nowa placówka będzie nosić nazwę "Przedszkole nr 2 w Kostrzynie". Taką decyzję podjęli podczas ostatniej sesji radni. Budowa nowego przedszkola rozpoczęła się wiosną zeszłego roku. Obiekt znajduje się na działce o powierzchni 2985 m².

– W 2014 roku w wyniku przeprowadzonego naboru do Przedszkola Publicznego nie dostało się kilkadziesiąt dzieci. Dlatego od samego początku naszej działalności robiliśmy wszystko, aby tamta sytuacja więcej się nie powtórzyła. Wyprowadziliśmy ponadto oddziały przedszkolne ze Szkoły Podstawowej przy ulicy Piasta poprawiając warunki pracy i nauki dla dzieci i nauczycieli oddziałów szkolnych. Zaadaptowaliśmy budynek przedszkolny na Osiedlu Grunwaldzkim jako filię Przedszkola Publicznego. Poprzez remonty toalet i sal poprawiliśmy warunki w budynku przy ulicy Średzkiej. W międzyczasie zaproponowaliśmy budowę nowego budynku przedszkola publicznego i decyzją Radnych poprzedniej kadencji budowę i prowadzenie takiego przedszkola w Kostrzynie powierzono prywatnemu operatorowi wyłonionemu w drodze konkursu. Nowy, piękny i nowoczesny obiekt przyjmie przedszkolaków z gminy Kostrzyn już 1 września 2020 roku – powiedział Waldemar Biskupski, zastępca burmistrza Gminy Kostrzyn.

Dwukondygnacyjne przedszkole będzie miało 7 sal, zaplecze sanitarne i techniczne oraz plac zabaw. Budynek ma 788 m² powierzchni. Na parterze znajdują się 3 sale z węzłem sanitarnym i magazynami, szatnia, gabinet dyrektora, węzeł sanitarny dla niepełnosprawnych, szatnia dla pracowników, kuchnia ze zmywalnią, winda towarowa. Na piętrze usytuowane będą 4 sale zajęć wraz z węzłem sanitarnym i magazynami, pomieszczenie socjalne pracowników, toaleta, kotłownia.

Dotychczasowe Przedszkole Miejskie przy ul. Średzkiej będzie funkcjonować nadal. Od września otrzyma ono numer 1.

– Chcielibyśmy zmniejszyć ilość oddziałów z obecnych 11 do 5. Pozwoli to na kontynuowanie gruntownego remontu i przebudowę tego obiektu. Po 30 latach wyremontowaliśmy toalety, wymieniliśmy zabawki i urządzenia na placu zabaw, w tym roku odświeżymy elewację, a w następnych latach planowane są remonty wnętrza. Chcemy poprawić warunki bytowe przedszkolakom, dlatego w planach jest modernizacja tej placówki – przyznaje burmistrz Szymon Matysek.

Do września ma zostać wybudowany chodnik do nowego przedszkola i wyremontowana zostanie ulica Powstańców Wielkopolskich, od ulicy Średzkiej. Rozstrzygnięty został przetarg na tą inwestycje, do którego stanęło 9 wykonawców. Najdroższa oferta opiewała na kwotę ponad 1,6 mln zł. Inwestycję tą za kwotę 888 888,88 zł zrealizuje firma Perfecta z Komornik.


Fot: Janusz Ludwiczak, zdjęcia wnętrz: Urząd Miejski w Kostrzynie

ZOBACZ TAKŻE: Do szkół i przedszkoli powróciła niewielka liczba dzieci

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

sty

09:00
GUŁTOWY, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fidlera ul. Średzka 8
XIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Kostrzyn o Puchar Burmistrza
(sala sportowa)

30

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
30. finał WOŚP

Gułtowy
30. finał WOŚP

BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
30. finał WOŚP

18:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Wielki Koncert Noworoczny, połączony z 30. finałem WOŚP
Wystąpią: AudioFeels i Ola Szwed

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polski Ład wpłynął na Twoją pensję?

Tak, dostałem wyższą

Nic się nie zmieniło

Niestety moja wypłata jest teraz niższa


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: