Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Zostaliśmy pozbawieni komunikacji" – od 3 miesięcy autobus nie dojeżdża do Brzeźna i Siedleczka - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
"Zostaliśmy pozbawieni komunikacji" – od 3 miesięcy autobus nie dojeżdża do Brzeźna i Siedleczka
12-06-2020 09:05   Janusz Ludwiczak
– Niestety mieszkańcy wsi Brzeźno, Siedleczek, Siedlec i Leśna Grobla pozbawieni zostali jakiejkolwiek komunikacji – alarmuje Mariola Pietrzak.
– Autobus przestał kursować w marcu, nie ma jak dojechać do stacji kolejowej – żali się kolejny mieszkaniec.

Od 16 marca autobus linii nr 464 nie dojeżdża w ogóle do Brzeźna, Leśnej Grobli, Siedleczka i północnej części Siedlca. Mieszkańcy nie mają możliwości dojechania chociażby do stacji kolejowej w Gułtowach.

– Odnoszę wrażenie, że "464" to autobus tylko i wyłącznie szkolny. Nie jest dostosowany do pociągów w Gułtowach. Do Kostrzyna jedzie się nim prawie godzinę. Niestety od połowy marca nie mogę w ogóle z niego skorzystać – napisał do nas Piotr, mieszkaniec Siedleczka na Kontaktową Platformę Czytelników KOSTRZYN KONT@KT.

– Mieszkańcy Kostrzyna z ulicy na ulicę mogą się przemiescic. Niestety mieszkańcy wsi Brzeźno, Siedleczek, Siedlec, Leśna Grobla pozbawieni zostali jakiejkolwiek komunikacji. O ironio nawet jedyny transport Marco Polo zawiesił swoje kursy bo nie otrzymał dotacji. Szkoda że naszych włodarzy mieszkańcy tych wsi nic nie obchodzą – napisała na profilu Gmina Kostrzyn Mariola Pietrzak.

– Zapomina się o nas. Nie jeździ Marco Polo. Autobus linii 464 nie jest dopasowany do odjazdów pociągów z Gułtów. Mieszkańcy Brzeźna i Siedleczka nie mogą w ogóle dojechać autobusem do pracy czy szkoły – mówi portalowi InfoKostrzyn.pl Włodzimierz Mielnik.

Zakład Komunalny w Kostrzynie, który obsługuję Kostrzyńską Komunikację Publiczną twierdzi, że powodem zawieszenia kursów autobusu linii nr 464 przez Siedleczek, Leśną Groblę i Brzeźno jest zamknięcie szkoły w Brzeźnie.

– Sytuacja spowodowana jest sytuacją związaną z koronawirusem. Ograniczona była ilość kierowców, całą komunikację obsługujemy tylko 2 autobusami. Po za tym robimy badania, na tej trasie jest mała liczba pasażerów – powiedział Mateusz Olejniczak z Zakładu Komunalnego w Kostrzynie.

Jednak już po długim weekendzie autobus "464" znów będzie dojeżdżał do Siedleczka, Leśnej Grobli i Brzeźna. Na początek realizowane będą tylko trzy kursy.

– Wydłużymy trasę autobusu, który jedzie z Kostrzyna przez Węgierskie do Gułtów. Na początek uruchomimy trzy kursy do Siedleczka i Brzeźna. Jeśli będzie duże zainteresowanie połączeniami pomyślimy o kolejnych kursach. Póki co będzie obowiązywać rozkład wakacyjny – tłumaczy Mateusz Olejniczak.

I tak od poniedziałku, 16 czerwca autobus "464" z Siedleczka, Leśnej Grobli i Brzeźna będzie odjeżdżał do stacji kolejowej w Gułtowach oraz do Kostrzyna przed godz. 6, po 11:30 oraz ok. godz. 17.

To niejedyny problem komunikacyjny mieszkańców Brzeźna i Siedlca. Z początkiem kwietnia prywatny przewoźnik Marco Polo całkowicie zlikwidował kursy w kierunku Kostrzyna, Swarzędza i Poznania, a także do Nekli i Wrześni. W dni robocze realizowanych było aż 8 kursów, a w soboty, niedziele i święta po 4.

Niewykluczone, że od września autobusy linii nr 464 umożliwią mieszkańcom Gułtów, Brzeźna, Leśnej Grobli, Siedleczka i Siedlca krótszy dojazd do Kostrzyna. Rozważane jest uruchomienie kursów wzdłuż drogi krajowej nr 92.

Kostrzyńska Komunikacja Publiczna (KKP) funkcjonuje od września 2018 r. Jej głównym założeniem było umożliwienie dojazdu mieszkańców wszystkich sołectw do Kostrzyna, a także do stacji kolejowych i częściowa rezygnacja z własnego samochodu.

Dotychczasowy rozkład linii nr 464 - brakowało kursów do Brzeźna, Leśnej Grobli i Siedleczka:

Nowy rozkład linii nr 464, który będzie obowiązywać od poniedziałku, 16 czerwca:


Komentarze (5)

12-06-2020 20:58:36
Red
Ktoś sie orientuje ile gmina dopłaca sąsiednim gminom za komunikacje ? Mam nadzieje ze umowa z gmina Dominowo nie będzie kontynuowana. co dotacja na PKM czy będzie wpłacona w całości te pociągi nie kursują a gmina miała przekazać dotacje ponad 200 tysięcy?
12-06-2020 20:31:28
Nick
21 wiek a ludzie zostali zdani na siebie. Odcięci od świata. Nie można było dopłacić jedynemu przewoznikowi, który został?
12-06-2020 14:55:47
Red
Ciekawe czy KKP dopasuje kursy od niedzieli nowy rozkład na kolei ?
12-06-2020 09:48:56
Do obserwator
Bo to są 2 sukcesy w jednym - mamy i komunikację, i system wywozu zanieczyszczonego powietrza z miasta. Czyż to nie genialne? (hahaha haha). Myślę że ponad 6 tysięcy wyborców jest przepełnionych dumą!
12-06-2020 09:29:39
Obserwator
Zadna linia nie jest zgrana z pociągami niestety. Efekty sukcesu i zarządzania rozkładem tej komunikacji najlepiej obrazują autobusy przewożące powietrze.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

cze

11:00
IWNO, Stara Cegielnia
Bieg "Cegła RUN" - Grand Prix Gminy Kostrzyn

14

lip

KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego, ul. Piasta 1
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn - okręg nr 11 (Andrzejewo i zachodnia część os. Grunwaldzkiego w Kostrzynie)
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

26

lip

Siedleczek
IV Bieg do Nocy - Grand Prix Gminy Kostrzyn

22

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

07

wrz

11:00
IWNO, Park Mielżyńskich
VII Bieg Pieczonej Pyry - Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: