Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od poniedziałku ruszą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w szkołach - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Od poniedziałku ruszą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w szkołach
24-05-2020 22:22   Janusz Ludwiczak
Otwierają się szkoły. Na razie jednak prowadzone będą zajęcia opiekończo-wychowawcze dla uczniów klas 1, 2 i 3, których sytuacja zawodowa rodziców nie pozwala na sprawowanie opieki. Najprawdopodobniej już do końca roku szkolnego w szkołach nie będą prowadzone lekcje.

Od najbliższego poniedziałku rząd umożliwił prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Otwarte będą również wszystkie szkoły w gminie Kostrzyn, ale nie oznacza to, że odbywać będą się normalne lekcje.

– Wspólnie z dyrektorami szkół podjęliśmy decyzję o otwarciu od 25 maja 2020 r. szkół podstawowych dla uczniów klas I-III, których sytuacja zawodowa rodziców nie pozwala na sprawowanie opieki. Obecność dziecka w szkole należy wcześniej zgłosić w placówce oraz zapewnić jego dowóz na zajęcia. W nauczaniu początkowym prowadzone będę zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych. Równolegle dla uczniów, którzy zostaną w domach odbywać się będą lekcje zdalne. Liczba zgłoszonych dzieci kl. I-III na dzień 22.05.2020 r. godz. 12:00 do wszystkich placówek wynosi 66 – informuje Urząd Miejski w Kostrzynie.

Od poniedziałku ruszą również konsultacje dla uczniów klas 8 szkół podstawowych w związku ze zbliżającymi się egzaminami, który zaplanowano w dniach 16, 17 i 18 czerwca.

– Od 1 czerwca 2020 r. wszyscy uczniowie klas IV-VIII będą mieli możliwość korzystania z konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, natomiast ich wymiar i sposób zorganizowania będzie uzależniony od możliwości szkoły i potrzeb uczniów. Uczeń powinien mieć możliwość wyjaśnienia trudnych kwestii, usystematyzowania materiału oraz rozmowy z nauczycielem. Konsultacje mają również umożliwić uczniom poprawę oceny na potrzebę klasyfikacji na zakończenie roku szkolnego – informuje urząd gminy.

11 maja uruchomione zostały przedszkola i kluby malucha. Opieką objętych zostało 760 przedszkolaków oraz 172 dzieci w klubach malucha.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

wrz

15:00
GUŁTOWY, stadion ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Patriot Mieścisko

22

wrz

17:30
Brzeźno
Powitanie nowego wozu bojowego

25

wrz

11:00
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
"Ups! Arka odpłynęła"
► bilety

26

wrz

20:00
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Wieczorek Poetycki"
► rejestracja

27

wrz

11:00
BRZEŹNO, stadion ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Poznań FC

[ wszystkie ]

Sonda
Czy obawiasz się drugiej fali koronawirusa i powrotu obostrzeń?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: