Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

37 osób podzieliło się darem życia - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
37 osób podzieliło się darem życia
23-05-2020 21:25   Janusz Ludwiczak
Aż 52 osoby zgłosiły się do kolejnej zbiórki krwi, którą zorganizowano w piątek przy "Kostrzyniance".

Podobnie jak tydzień temu na parkingu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury stanął krwiobus, w którym można było oddać krew, jednak w związku z panującą sytuacją epidemiczną związaną z koronawirusem ilość krwiodawców musiała zostać ograniczona.

– Wynika to z obostrzeń zarządzenia Ministerstwa Zdrowia i ustaleń Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Ludzie mogli oddawać krew w maseczkach lub przyłbicach. Przed wejściem do krwiobusu odbywała się dezynfekcja rąk – powiedział Ireneusz Hertel, prezes Kostrzyńskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK.

Do piątkowej akcji zgłosiły się aż 52 osoby, jednak krew mogło oddać 37 krwiodawców. Zebrano 16,650 ml tego drogocennego daru życia. Łącznie podczas majowych akcji zebrano 30,650 litrów krwi od 69 osób.

Najcenniejszy dar życia zwłaszcza teraz jest szczególnie potrzebny, gdyż w banku krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa brakuje szczególnie krwi grupy 0 Rh–. Wciąż niskie są zasoby czterech innych grup krwi: 0 Rh +, A Rh +, A Rh - i B Rh -.

Krew można na co dzień oddać w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Marcelińskiej 44 w Poznaniu.


Fot: Ireneusz Hertel/Kostrzyński Klub Honorowych Dawców Krwi PCK

ZOBACZ TAKŻE: W maseczkach oddawali krew, by pomóc innym

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

maj

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wspólne posiedzenie komisji Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

31

maj

Kostrzyn
8. Kurdeszowa (Za)Dyszka - Biegowe Grand Prix Gminy KostrzynODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

04

cze

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XXI sesja (absolutoryjna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

25

lip

Siedleczek, figurka
Bieg do Nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

28

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla chorych na białaczkę
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy obawiasz się kryzysu gospodarczego po koronawirusie?

Zdecydowanie tak

Trochę, ale jakoś to będzie

Raczej nie, poradzimy sobie


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: