Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolejna inwestycja w Kostrzynie - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Kolejna inwestycja w Kostrzynie
19-05-2020 08:53   Janusz Ludwiczak
Przybywa inwestycji w Kostrzynie. Przy wjeździe do miasta, w pobliżu skrzyżowania drogi krajowej nr 92 z ul. Żniwną w nieco ponad rok powstała hala o powierzchni 5 tys. m kw. Zaglądamy do środka.

Jadąc samochodem drogą krajową nr 92 można zauważyć, że w hali stoją różnego rodzaju maszyny. Okazuje się, że nie jest to fabryka.

– Jesteśmy firmą dystrybucyjną. Zajmujemy się sprzedażą maszyn do obróbki drewna, metalu, sprężarek i maszyn spawalniczych, a także różnego rodzaju podnośników. Część oszklona budynku to salon pokazowy, gdzie klienci mogą obejrzeć nasze maszyny – wyjaśnia Piotr Szram, prezes zarządu Stürmer Maszyny.

Budowa hali przy skrzyżowaniu drogi krajowej nr 92 i Żniwnej rozpoczęła się na początku 2019 roku. W przeciągu roku powstał obiekt o powierzchni 5 tysięcy metrów kwadratowych.

A dlaczego inwestor zdecydował się wybrać gminę Kostrzyn?

– Czysty przypadek sprawił, że wybraliśmy właśnie Kostrzyn. Szukaliśmy lokalizacji pomiędzy Poznaniem, a Wrześnią. Warunkiem koniecznym była dla nas bezpośrednia bliskość drogi krajowej 92. W Kostrzynie jesteśmy od prawie 5 lat. Początkowo nasza siedziba zlokalizowana była na drugim końcu miasta, niedaleko drogi S5, jednak dotychczasowy obiekt okazał się dla nas za mały. Dlatego zdecydowaliśmy się na wybudowanie nowej hali – przyznaje Piotr Szram.

Obiekt to nie tylko hurtownia i magazyn maszyn.

– W przyszłości chcielibyśmy nawiązać współpracę ze szkołami. Posiadamy nowoczesną salę wykładową na 40 osób. Chcemy przeprowadzać szkolenia dla techników z zakresu obróbki drewna, metalu, spawalnictwa – wskazuje Piotr Szram.

Prezes firmy przyznał, że odczuwalny jest kryzys w związku z epidemią koronawirusa.

– W ostatnim okresie odnotowaliśmy spadek ilości sprzedaży naszych produktów co jest bezpośrednio związane panującą epidemią. Jednakże jesteśmy solidną firmą i jestem przekonany, że wyjdziemy z tego kryzysu obronną ręką. W Polsce działamy od 5 lat, ale nasza spółka matka istnieje w Niemczech od 40 lat. Mamy zatem spore doświadczenie. Poradzimy sobie – podsumowuje Piotr Szram, prezes zarządu Stürmer Maszyny.

Nowa inwestycja to również dodatkowe wpływy do budżetu samorządu. Roczne dochody z tytułu udziału we wpływach z podatku dochodowego od podmiotów prawnych to 3,3 mln zł.


Komentarze (2)

20-05-2020 11:22:27
PL
"...Roczne dochody z tytułu udziału we wpływach z podatku dochodowego od podmiotów prawnych to 3,3 mln zł." - Ile do kasy gminy wpływa od firmy (z insektem w logo) zlokalizowanej przy ul. Żniwnej 5? (dla lepszego wyobrażenia skali: 2mln zł kosztowało 550m bruku na ul. Krzywoustego w Kostrzynie...).
19-05-2020 22:39:45
Radny
A moze redakcja i mieszkancy by sie zainteresowała działkami narzeciwko tej firmy gdzie inwestorzy wydali niemałe kwoty a gmina ich lekcewazy 4 lata rok temu komisja radnych uchwaliła zmiane planu i do do dzisiaj gmina nie wprowadziła tego na sesje to moze komisje są które sie spotykają są niepotrzebne ,nigdzie przy krajowej 92 niema lini zabudowy 50 metrów tylko w kostrzynie
Aktualności
Niezapominajka
19

maj

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji budżetowo-prawnej oraz komisji rolnictwa, ochrony środowiska i spraw komunalnych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

22

maj

15:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Antares Zalasewo

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Piast II Kobylnica/Karamba Gruszczyn - Lechia II Kostrzyn

27

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

28

maj

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GKS Dopiewo

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: